1

Teema: mis värk nende pärslaste ninadega ikkagi on?

Minu jaoks on see ninateema suht segane asi :roll: FiFe standardi kohaselt peab pärsia kassi nina olema "sissepoole", kuid olen näinud tõutunnistusega kasse, kel nn. nöbinina (lühike, aga mitte sissepoole). Ka Kassiabi kaudu hiljuti uue kodu leidnud paberitega pärslane Alfa oli mu meelest sama tüüpi. On küll räägitud nn. inglise ja ameerika variandist, kuid kas see vastab tõele? Ja kas Eestis loetakse nöbininalised kassid siis automaatselt aretuseks mittesobivateks? Mulle sümpatiseerib tegelikult just pikema ninaga kass rohkem ja neil olla vähem ka hingamisprobleeme.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: mis värk nende pärslaste ninadega ikkagi on?

Eesti kasvanduse White Mith-i kodukalt siis selline info tõu kohta (kahjuks küll inglise keeles):

There are two distinct facial types - the extreme and the traditional. In both types, the Persian has small, rounded ears set low on the head, wide, round eyes, full cheeks and a full well-developed chin. What sets the two types apart is the fact that the extreme has a more snub-nosed look. The face is very flat and the nose is short and snub with a “break” centered between the eyes. The nose is nearly as high as the eyes.

The traditional Persian’s face is not as flattened. The nose is lower on the face and has only a slight break. The up-curving mouth helps give the sweet expression prized by Persian fanciers. Although the extreme is the type you’ll see winning ribbons at shows, the traditional has many fans.

meie kiisul kriimud silmad...

Kahte tüüpi ninakesed on jah, täpselt nagu kirjeldasid.
Näitustel on see täiesti kohtuniku maitseasi, millist tüüpi ta eelistab.
Eestis on aina populaarsemaks läinud nn "ekstreeminad", kohtunike seas.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Tänan info eest! Mulle tundub, et Eestis ongi rohkem "ekstreemninalisi" pärslasi (ikka paberitega isendeid pean silmas), ilmselt just siis kohtunike eelistuse pärast?

Thumbs up Thumbs down

Jah, praegu eelistavad kohtunikud pigem lühema ninaga pärslasi. Kuid samas see ei tähenda, et pikema ninaga  oleksid aretuskõlbmatud. Mulle näiteks ka eriti ei meeldi, et aetakse taga täiesti olematut nina.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Algselt postitas: miramis
nose is short and snub with a “break” centered between the eyes. The nose is nearly as high as the eyes.

Aga kui mulle lubatud näituse kvaliteediga exoticul on nina ikka palju madalamal, kui silmadejoon.... mida sellest siis arvata? Ma ei tunne kahjuks ka ühtegi spetsi, kes mind aitaks kassipoja valikul. Tean ainult niipalju, et pärslastel ja exotikutel on peale karva pikkuse muud näitajad (nina ja silmad, käpad jne.) täpselt samad.
Kas siin on kedagi, kes vaataks seda kassi, pliiiiiis! Täna on mul viimane päev veel ära öelda oma broneering.
Palun aidake!
Kiisu sellel lingil, koos oma emaga:

Vabandust, linki pole enam

Thumbs up Thumbs down

Tänud vastuse eest smile
Ma sain juba abi smile Antud küsimuses aitas mind inimene, kes on pärslastega juba kaua tegelenud. Kiisu sobib võrratuks kodulemmikuks ja näost on ta ka väga armas ju, täpselt nagu Roosiriina kiisu smile. Aga jah...
Kui lubate, ma võtan nüüd selle lingi sealt maha, sest ma ei taha kellelegi halba oma arvustamisega, kiisu on ise ju väga nunnu.

Ma sain oma küsimusele sellise vastuse: tõustandardi kohaselt peab silmade alumine äär olema madalamal kui ninatipu ülemine äär.
See on ehk abiks teistelegi, kes alles kassi otsivad, sest ega ei tea ju alguses midagi neist standarditest.
Ja kassipojad on kõik armsad, eksole smile

Thumbs up Thumbs down

jah,ma olen selle kiisu pilte näinud ka,arvasingi uuesti kuulutust vaadates,et seda kiisut kavatsete võtta.Kassid on seal muidu teise klubi dokumentidega ja niipalju kui tean siis kasse hinnatakse ka erinevate kriteeriumide järgi...umbes nii,et ühes organisatsioonis võib olla kass kõrgelt hinnatud aga teises ta ei jõua kuigi kaugele...Aga edu pojukese otsingutel,kui sellest pojakesest loobute.

:tv: mul aga slline küsimus hoppis keha pikkuse kohta, milline see puhtatõulisel pärslsel on?

Elu nagu KASS!

Thumbs up Thumbs down

Pärslastel ja exoticutel peab keha olema inglise keeles väljendatult "cobby", see tähendab, lühike ja kompaktne, selg ja rind lai ja tugev; lisaks ei tohi jalad olla kuigi pikad ning peaksid olema tugevad, käpad suured. Võib-olla olete näitustel ka tähele pannud, kuidas exoticuid ja pärslasi esitletakse: hoitakse esimestest ja tagumistest käppadest toetades keha ilusasti koos, mitte ei venitata nagu n vene siniseid kasse :s6ps: ja seda ikka selleks, et näidata, et kass vastab täielikult tõustandardile. :wink:

Ehk on tulevikus abi. puust ja punaselt
http://www.persian-cats.com/showing/standard.shtml

Thumbs up Thumbs down