1

Teema: Väike sõber Suusi

Tere kõigile.

Pealkirjaks küll "Väike sõber Suusi" aga tegelikult on asjalood ikka niimoodi nagu alati, et üks väike kassipreili on leidnud nüüd endale uue kodu ja sellega  loomulikult kaasaskäiva teenindava personali.

Igatahes kohe esimesel õhtul üritas ta loomulikult enda tarbeks valida ainuvõimalikku ja kõige suuremat magamisaset majapidamises. Ise veel vaatas oma oranzide silmadega mulle küsivalt otsa nagu lausudes, et kas sulle tundub, et siin voodis on ka sinu jaoks ruumi.

Suusi on tegelikult väga seltsiv, samas leebe ja rahulik. Longib vaikselt juba mööda tubasid järgi ja vaatab, mis teen. Muidu peesitab kõikvõimalikes kohtades.  Kuid oma kõvad mänguhood on tal ka, siis möllab nii kuis jaksab. Eriti meeldib toki otsas olevat karvatuusti jahtida ja toas palli mängida. Päris kätte palli veel ei too, kuid varsti ehk õpib ka selle ära.

Suusi pärisnimi on Suzy Bleue Soie ning ta on Chartreux tõugu. Vanust kohe 4 kuud. Pilte lisan ka kui varsti talle fotoaparaati tutvustan.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Tervitused!

Tahaks jah Suusist pildikesi ka näha:).


Lehvitades,
Pärsia kass Marius BOY Diask ja perenaine Rahel
:hei:

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Väike sõber Suusi

Tere!
Suusi tundub tore kass olevat!Loodan,et ta rõõmustab teid palju aastaid!:pai:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Armas! Meie kiisu Ben hyppab iga ohtu meie voodisse jalgotsa, kui arvab, et magame. Ja kui uks kinni, siis poiste juurde. Tuhat paid pisikesele pereliikmele ja jaame tema pilte ootama!
Alexa ja Ben

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Sai siis Suusile ka fotoaparaati lähemalt näidata. Fotokott tundus ju olevat eriti heast ja kraabitavast materjalist, sissepugemiseks aga jäik kahjuks väikeseks veel.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Veel üks mitte eriti fotogeeniline pilt Suskast laua all...

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Ei tea mis ta nüüd seal siis selle musta kastiga vehib niipalju. Võiks juba ju voodist välja kobida ja mängima tulla.....

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Suusi on vaga ilus kass, tundub ka hasti rahulik (kui rahulik yks vaike kass ikka saab olla). Kapakesed on tal ka nii monusalt pehmed ja sellel laua all oleval pildil on tal ylimalt rahulolev nagu.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Nüüd on Suusi juba varsti 5 kuune. 27.ndal on sünnipäev;). Juba on tema minuga harjunud ja mina temaga ka ning olen üliõnnelik, et ta on selline nagu ta on.

Natukene on probleeme ka olnud. Suska oli veidi haige, ilmselt oli ta veidi nõrgestatud hiljuti tehtud teistkordsetest vaktsiinidest ning siis kui minu juurde tuli hakkas paari päevaga aevastama, hiljem lisandus silmade jooksmine ning veidi imelik nina. Muidu muutusi söögiharjumustes ja mängulustis ei olnud. Sai arstil käidud ja ravitud. Arsti sõnul siis mingi kasside herpes mis võib hooti välja lüüa. Tuli tablette anda ja silma salvi panna.

Siinkohal ka veidi Suska iseloomust, mis siiani on olnud suurepärane. Ta on haruldaselt sõbralik ja tark ning mitte iialgi tige. Kartsin tablettide andmist, sest neid lugusid kuidas tabletti ja kassi mööda tuba taga ajada oli küll ja küll kuuldud. Salvi silma panemine tundus lausa kujutletamatu mõte. Kuid kui aeg kätte tuli laabus kõik lihtsamalt. Vastavalt väljaõpetatud võttele võtsin kassi turjast kinni ja tegin näpuga suu lahti ning panin tableti sisse ja siis jälle suu näpuga kinni. Veidi kurgumasseerimist ja läinud see tablett oligi. Kindluse mõttes tegin seda veel vannitoas - siis hea näha kui vaikselt kuhugile maha poetab. Kuid kass hakkas kohe mängima ja ei mingeid trikke. Silma salvipanemine läks samamoodi. Võtsin kassi sülle, ta toetas oma käpad vastu minu rinda ja siis tegin ühe käega silma lahti ja teisega panin salvi - ei mingeid küüsi/hambaid ega rabelemist.

Mõne aja pärast jõudis kätte küüntelõikamise aeg. Valmistasin end jälle mentaalselt ette halvimaks kuid kass lihtsalt külitas sohval käpp minu põlvel ja lasi täiesti rahulikult lõigata. Tagajalgadega oli veidi raskem sest ta tahtis neid kogu aeg enda külje all hoida, aga ka see asi läks lõpuks väga lihtsalt.

Eks ta üks hommikune ärataja ole. Ikka tuleb veidi liiga vara voodisse nuiama. Hommikul seisab kõhule ja vaatab otsa ning hakkab siis peaga vaikselt puksima. Ennem ja liig varajase voodissekobimise peale tõstsin ta ikka oma kohale tagasi (tugitool, mitte eriti kaugel voodist) ja nüüdseks tuleb enamikel juhtudel voodisse alles pärast kella helisemist. Õhtused tuuritamised on ta ka tulede järgi selgeks õppinud ja nüüd on nii, et kui tubades tuled ära tehakse ja ka viimane magamistoa lamp on kustunud siis on kuulda kuidas kass ronib tugitooli ja end lakkuma hakkab. Varsti ta siis seal magabki.

Söögiga on aga veidi pirtsutaja. Mitte midagi peale Canini Kitten 34 ei taha. Lihtsalt ei söö. On talle antud nii lõhekonservi (MIngi Sience Plan), kanakonservi, pasteeti, lihakonservi .... ja ei miskit. Vaatab otsa, ja hakkab peale kraapima. Üksõhtu tegin proovi nende konservidega, et kas proovib lihtsalt n.ö. maa alla kraapida endale tagavaraks, kuid ei. Õhtupoolikul andsin konservi ette - ei söönud. Päris õhtul ei söönud. Hommikul vahetasin - ei söönud. Lõuna ajal vahetasin (kogu aeg ühte sorti konservidega) - ei söönud. Teise päeva hilisõhtul ei pidanud enam vastu ja siis valasin kausi krõbinaid täis - maukis kõik endale sisse ning nägi väga rahulolev välja. Nende testide ajast peale sööbki ainult RC Kittenit, mis on kogu aeg saadaval. Samas pole ka liigsöömist täheldanud. Vett joob. Ükskord andsin ka kohvikoort, kuid see võttis kõhu lahti ja odöörid oli ka esimest korda tunda - kuigi koor maitses hästi ja kass tahtis tassipõhjast ka lillemustri ära lakkuda wink 

Niipaljukest siis Suskast uues kodus. Muidu on hästi vahva kass. Armastab telekat vaadata ja eriline lemmik on arvuti. Sellega on lausa raske midagi teha mõnikord, sest ei saa pabereid/arveid kassi alt kätte. Muidu on üsna aktiivne ja sotsiaalne sülekass, ja kui süles ei ole siis on alati lähedal - kas kraanikausi kõrval vannitoas kui seal toimetad, köögis kui seal asjatada, lihtsalt sohva käsitoel . Maalimine meeldib talle ka väga, siis lesib tumbal ja vaatab ainiti ja vaatab ja vaatab ja haigutab. Värvi sisse pole kunagi tükkinud kuigi ohutuse mõttes omapäi ta siis ringi tuiata ei tohi.

Tervitusi siis Suskalt kah teile kõigile smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Nii tore jutt Suusist smile
Tal on tõesti super iseloom!
Tervitused ka meie poolt :terv:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Vaga tore kiisu! Pole midagi, las soob mida tahab! Minu kiisu tahab aeg-ajalt maitsestamata jogurtit, limpsib siis seda. Vaga hea, et ta teie paevakorraga harjunud on. Tubli kiisu!

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Hästi armas kiisu.

[img]http://img237.imageshack.us/img237/1347/2da2901fc6013570355edb9vo5.jpg[/img]

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Küll Suusi on ikka vahva äge ja tore kassilaps!
Isegi küüsi lubab ilusti lõigata :py: !

Aga kui Ta Sul RC sööb krõbinatest, siis vast ei ole hullu midagi, et Ta muud ei taha.
Mina soovitaksin proovida toore lihaga: kanafilee, veiseliha, maks, hakkliha.
Tihtipeale toores toit sobib kassidele ja see on kasulik ka.
Kui aga toorest anda, siis tuleb iga kolme ku tagant ussirohtu ka anda.

Paid!:pai:

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Väike sõber Suusi

Eile oli siis Suusi sünnipäev. Tervitusi siis teistele kassidele / kassiomanikele :terv:. 1/2 aastat juba vana ja väljanägemine ka veidi vanem, pole enam päris see pubekas kes enne. Näost ikka paksem ja kehalt kopsakam. Silmad on hästi oranzikz läinud. Ning saba ghost marking hakkab kaduma.

Iseloom on küll sama mis varemalt, ainult kavalust on kõvasti juurde tulnud, arvutisõltuvus on muutunud maaniliseks ja selle raviks on ainult teise tuppa kinnipanek, kui midagi olulist on vaja teha. Kui väga olulisi asju pole, siis võib koos kassiga klahve vajutada. Lamab seal laua peal, pea üle ääre ning vaatab kui ma kirjutan. Vahetevahel vajutab ka käpaga. Ta juba teab kui arvuti käima läheb ning kostub signaal, siis on kohe kribinal krabinal, esikumattide lennates toas ning siis kahe hüppega laual ja silmad kiindunud ekraani.

Magab nüüd üldiselt vist voodis. Kuigi kaval on. Enam ei tule peremehetseval kombel mauh hüpates vaid hiilib salaja. Õhtul võib teda veidi lollitada. Teed tule ära ja hakkad vaikselt ja sügavalt hingama. Siis on kuulda kui vaikselt hakkab jalutsist ronima. Peale ei astu. Kui jalad jäävad ette ja teisele poole minna vaja siis ronib üle voodijalutsi ääre. Sätib end vaikselt kerra, aga külge ei puutu. Noh nii ääri veeri, et ära ei aetaks. Hommikul aga ronib oma tooli, et siis sealt vaadata ja lasta mul arvata nagu ta seal oleks maganud. Üldiselt üritan teda ikka oma kohale peletada.

Muidu on tunne, et ta suhtleb aktiivselt ja üritab öelda miskit. Head ööd näiteks.  Õhtuti eriti. Siis tuleb enne tule tegemist korraks voodisse puksib paar korda peaga ja nurrub, aga siis hüppab voodist maha (noh et hiljem tagasi hiilida). Kunagi ei puksi peaga rohkem kui korra. Hommikul käib sama asi, aga siis keerutab veidi rohkem ringi.

Söögiga ikka sama asi mis enne. Krevette ka ei söö! Sheba vasikalihahautist  ja kõike muud ditto. Jäätis ja tuunikalakonserv sobivad küll. Eriti see puhtast koorest Koorejäätis.

Veepritsi pole enam vaja kasutada. Piisab vaid EI ütlemisest, jätab oma pahateod kohe katki ja vaatab süüdlasliku pilguga otsa.

Mõnusat kevadet siis kõigile veel ja :wink:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Nüüd on siis Suzy ühe aastane. Sünnipäev sai vääriliselt (ja pirtsakalt) tähistatud. Kass sai igatsorti nänni (söödavat), millest ta vaid ühte sorti maiusi enam vähem moka otsast sõi. Kõik need Shebad ja muud krõbuskid lendasid mingi aja jooksul prügikasti. Ainult Catnip maiused tõstsid tal veidi tuju ja kass paistis üsna "high" olevat nende peale.

Kombed on tal kõik enam vähem samad. Ikka arvutisõltlane ja voodist eemaldamine õhtul tundub raskematsorti kassisuse vastase kuriteona (tema silmis). Hommikuks on ta ikka platsis.

Suzyst on saanud täielik Indoor cat, väljas on ta käinud vaid arsti juures. Ning koridori uksetagune temale huvi ei paku. Kaalu on ka korralikult nagu sellele tõule kohane, kindlasti mingi 4,5 kg.

Kui midagi tõuomaduste kohta öelda, siis kõik, mis on kirjas internetis ja raamatutes klapib. See kass on seltsiline, alati valmis ja kõrval (enamjaolt küll silma looja lastes) - kas tugitoolis, arvuti ees, köögitoolil või isegi vanniäärel! Sisse pole kunagi ta küll kukkunud vanni. Vannituppa sisselaskmist nõuab üsna raevukalt - hüppeid vastu ust sooritades - käivad kõvad põntsud ja siis ei saa ju sisse laskmata jätta. Öhtul koju tulles on ukse ees ootel ja siis käib kogu aeg järgi. Iseloom on vaikne, tukkuv, rahulik, perioodiliste suurte mänguhoogudega. c.a. 1,5 m kõrgused hüpped c.a. 2 meetri pikkuses kuuluvad klassika hulka.

Ründaja ta ei ole. Kõik protseduurid saab rahulikult tehtud. Väga seltsiv kass, kui külalisi on siis tuleb c.a. ühe minuti jooksul välja ja revideerib kõik üle, inmesed ja siis kotid ja joped. Ning siis ronib juba sülle ja selga. Lapsi, tõsi küll kardab. Siis istub parema meelega tugitooli taga radika all.  Ka väga vaikne kass tavaliselt. Raamatute järgi nad hääli ei tee. Pigem selline vaikne näugatus või mäuks.

Praegu on vist daamil ajad algamas ja ta isegi teeb veidi häält, see on aga üsna koomiline ja üldse mitte kassi hääl, midagi nagu "mou ouh ouh, uah, uah ".  A võibolla hoopis üritab inimeste hääli järgi teha. Kusjuures ta jätab järgi kui öelda "Ei, tasa". wink

Seega üks äraütlemata tore seltsiline.

Lisan ka pilte (pildil. c.a. 9 kuune).

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väike sõber Suusi

Veel üks portree Suzy\'st.

Thumbs up Thumbs down