1

Teema: Abi oleks teretulnud.

Eile kella 10 paiku õhtul kuulsin maja ees hirmsat kisa. Tundus nagu lapse või linnupoja nutmine.
Tavaliselt ma proovin sellistest asjadest mitte välja teha. Aga seekord oli selline tunne, et äkki ma saan kedagi aidata. Otsisin kapi otsast taskulambi, panin riided selga ja läksin uurima, mis seal toimub. Endalegi üllatuseks leidsin ümber aetud veinikasti, milles oli 4 kassipoega. Võtsin kasti kaenlasse ja läksin tuppa. Hakkasin uurima, mis seisukorras need pisikesed õigupoolest on. Nad olid väga väetikesed. Kõigil neljal olid nabanöörid veel küljes.

Kuna mul endal suurt elamist ei siis otsustasin nad piinadest vabastada. Võtsin selle sama kasti panid suure kivi sisse ja läksin mere äärde. Nii kui ma olin kasti vette pannud täitus see veega ja sinna need kassid minust jäidki. Kui te arvate, et ma olen mingisugune sadist vms. siis te eksite rängalt. Kas oleks parem need loomakesed sinna välja piinlema jätta. Lõpuks oleksid nad ju niikuinii nälga või jumal teab millesse veel surnud. Koduteel läksin poest läbi ostsin suitsu ja kõndisn vaikse sammuga kodupoole. Väikene kirpeldus oli ikkagi hinges.

Koju jõudes oli kell juba 12 läbi. Hakkasin magama sättima ja järsku kuulsin seda sama kisa, mille peale ma enne välja läksin. Mõtlesin, et mis nüüd siis lahti on. Võtsin taskulambi ja läksin uurima. Suure kisa peale jõudsin järgmise kassipoja juurde, kes oli sellest kohast, kus kast enne oli umbes 5 meetri kaugusel. Ta oli küll teist värvi kui teised aga ma olen kindel, et ta on sealt samast kastist pärit. Võtsin ta sülle ja läksin tuppa. Mõtlesin, et mida nüüd teha. Ja võtsin otsuse vastu, et sellest kiisust ma vähemalt proovin kassi kasvata. Esiteks võtsin külmkapist piima ja ajasin ta pliidil umbes toa temperatuurile. Siis hakkasin kõrrega teda vaikselt toitma. Ega ta väga huvi ei tundnud sellest piimast aga kuidagi sai see talle sisse joodetud. Peale seda leidsin talle väikse pesukausi, panin ühe vana särgi sinna sisse ja kiisukese sinna peale. Võtsin veel ühe käterätiku ja panin selle poolele kausile peale. Ta magas kuskil pool tundi ja siis hakkas kisama. Ajasin piima soojaks ja suutsin jälle paar lonksu talle sisse joota. Siis võtsin ta koos kausiga ja läksin magama, kauss minu kõrval voodi peal. Jällegi umbes pool tundi oli rahu ja siis hakkas nutmine peale. Võtsin kassi endale rinna peale ja ta ji automaatselt magama. Und jätkus umbes kaheks tunniks, kui uuesti kisa peale hakkas. Tõusin püsti, jootsin veel piima ja jälle tuli tal hea uni. Ainult minu lähedal magab, see kauss talle ei meeldi millegipärast. Öö oli selline kaks tundi und, pool tundi kisa, kaksi tundi und, pool tundi kisa.

Täna hommikul tegin talle jälle piima. Ja siis hakkasin netist uurima, kuidas üldse käituda nii väikse kassiga. Kasulikku informatsiooni oli päris palju. Kassi tuleb koguaeg soojas hoida, piim peab olema toasoe ja peale söömist/jootmist peab teda aitama, et jääkidest lahtis saada. Selleks tuleb võtta vatti ja see märjaks teha, siis tulen selle vatiga teda pepu pealt masseerida nagu ta ema seda keelega teeb.

Umbes tund aega tagasi tuli nabanöör ise ära. Siin ma nüüd olen kassiga, kelle pole isegi silmad veel lahti läinud. Ma palun jumalat, et ta ellu jääks.

Igasugune abi on teretulnud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Abi oleks teretulnud.

Jah, eks väikese kiisupojaga kes ise veel ei söö ega pissi, on raske. Soovitan sul otsida mõni tuttav või kuskilt kasvõi siit foorumist inimene kellel kass alles poeginud, et saaks ta ajutiselt sinna tissiotsa anda, kuni silmad lahti ja käpp all, et saaks hakata harjutama teda tavatoiduga.

Thumbs up Thumbs down

http://www.kassiabi.ee/index.php?1010298316412

loe läbi ja tee nii.

Thumbs up Thumbs down

aga kõige parem, otsi kassiema üles.

Thumbs up Thumbs down

Kuna jutust on aru saada, et keegi oli kassipojad kasti pannud, siis vast kassiema üles ei leia, aga kassiabi link on väga kasulik

Thumbs up Thumbs down

Kassiabi link on tõesti abiks.

Annaksin hea meelega kellegi kassile tissi otsa aga kahjuks või õnneks ma asun ise välismaal.

Magab kuskil 3 tundi ja siis hakkab kisama, annan süüa, teeme hädad ära, siis ta uitab mööda voodit ringi ja siis jääb ise magama.

Pragu ta sööb juba himuga. Aga kas keegi oskab öelda, kui palju ta umbes päevas sööma peaks? Ja kui tihti ta häda peaks tegema?

Thumbs up Thumbs down

Madmax anna teada kuidas kassipojaga läheb...

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Madmax
Eile kella 10 paiku õhtul kuulsin maja ees hirmsat kisa. Tundus nagu lapse või linnupoja nutmine.
Tavaliselt ma proovin sellistest asjadest mitte välja teha. Aga seekord oli selline tunne, et äkki ma saan kedagi aidata. Otsisin kapi otsast taskulambi, panin riided selga ja läksin uurima, mis seal toimub. Endalegi üllatuseks leidsin ümber aetud veinikasti, milles oli 4 kassipoega. Võtsin kasti kaenlasse ja läksin tuppa. Hakkasin uurima, mis seisukorras need pisikesed õigupoolest on. Nad olid väga väetikesed. Kõigil neljal olid nabanöörid veel küljes.

Kuna mul endal suurt elamist ei siis otsustasin nad piinadest vabastada. Võtsin selle sama kasti panid suure kivi sisse ja läksin mere äärde. Nii kui ma olin kasti vette pannud täitus see veega ja sinna need kassid minust jäidki. Kui te arvate, et ma olen mingisugune sadist vms. siis te eksite rängalt. Kas oleks parem need loomakesed sinna välja piinlema jätta. Lõpuks oleksid nad ju niikuinii nälga või jumal teab millesse veel surnud. Koduteel läksin poest läbi ostsin suitsu ja kõndisn vaikse sammuga kodupoole. Väikene kirpeldus oli ikkagi hinges.

Koju jõudes oli kell juba 12 läbi. Hakkasin magama sättima ja järsku kuulsin seda sama kisa, mille peale ma enne välja läksin. Mõtlesin, et mis nüüd siis lahti on. Võtsin taskulambi ja läksin uurima. Suure kisa peale jõudsin järgmise kassipoja juurde, kes oli sellest kohast, kus kast enne oli umbes 5 meetri kaugusel. Ta oli küll teist värvi kui teised aga ma olen kindel, et ta on sealt samast kastist pärit. Võtsin ta sülle ja läksin tuppa. Mõtlesin, et mida nüüd teha. Ja võtsin otsuse vastu, et sellest kiisust ma vähemalt proovin kassi kasvata. Esiteks võtsin külmkapist piima ja ajasin ta pliidil umbes toa temperatuurile. Siis hakkasin kõrrega teda vaikselt toitma. Ega ta väga huvi ei tundnud sellest piimast aga kuidagi sai see talle sisse joodetud. Peale seda leidsin talle väikse pesukausi, panin ühe vana särgi sinna sisse ja kiisukese sinna peale. Võtsin veel ühe käterätiku ja panin selle poolele kausile peale. Ta magas kuskil pool tundi ja siis hakkas kisama. Ajasin piima soojaks ja suutsin jälle paar lonksu talle sisse joota. Siis võtsin ta koos kausiga ja läksin magama, kauss minu kõrval voodi peal. Jällegi umbes pool tundi oli rahu ja siis hakkas nutmine peale. Võtsin kassi endale rinna peale ja ta ji automaatselt magama. Und jätkus umbes kaheks tunniks, kui uuesti kisa peale hakkas. Tõusin püsti, jootsin veel piima ja jälle tuli tal hea uni. Ainult minu lähedal magab, see kauss talle ei meeldi millegipärast. Öö oli selline kaks tundi und, pool tundi kisa, kaksi tundi und, pool tundi kisa.

Täna hommikul tegin talle jälle piima. Ja siis hakkasin netist uurima, kuidas üldse käituda nii väikse kassiga. Kasulikku informatsiooni oli päris palju. Kassi tuleb koguaeg soojas hoida, piim peab olema toasoe ja peale söömist/jootmist peab teda aitama, et jääkidest lahtis saada. Selleks tuleb võtta vatti ja see märjaks teha, siis tulen selle vatiga teda pepu pealt masseerida nagu ta ema seda keelega teeb.

Umbes tund aega tagasi tuli nabanöör ise ära. Siin ma nüüd olen kassiga, kelle pole isegi silmad veel lahti läinud. Ma palun jumalat, et ta ellu jääks.

Igasugune abi on teretulnud.

Madmax, kahjuks ei jaga ma sinu arvamust!Sadistlik tegu, selliste tegude eest peaks ikka päris kaua trellide taga veetma. Kas sa ise ei saa aru, et tapsid need kiisupojad????Kas mõrv on sinu lahendus probleeme lahendada? Appi mis maailmas me küll elame???Ausalt õeldes peaks loomakaitseseltsi poole pöörduma. Loomavarjupaikadest pole midagi kuulnud?
Tõesti ikka kahju et leidub Teiesuguseid südametuid inimesi.
Ja et selle ühe kassi siis nn päästsite??kas see nüüd on teie arust nii suur heategu, et korvab selle et tapsite ülejäänud?

Thumbs up Thumbs down

Ebainimlik oleks olnud neil kassipoegadel hoopis piinelda lasta ja mitte neist välja teha. Ma ei leia, et kassipoegade uputamine ka õige on, kuid keegi ei välista, et varjupaigas oleksid nad oskamatusest süüa piinarikast nälgimissurma surnud või magama pandud (kohe või hiljem).
Paraku ei näeks ükski kohus selles loomapiinamist, sest ega Madmax ei jätnud neid kassipoegi kastiga maha. Kohus näeks selles halastussurma (hoolimata selle viisist). Inimesed on ise selle põhjustanud, et meil on niivõrd palju koduta loomi.

Ma ei kaitse ega õigusta seda tegu. kuid selliseid ja veel hullemaid asju juhtub iga päev üle kogu Eesti. kahju on vaadata, et inimsed ei hinda tihtipealeendale võetud looma  valu ega tema elu.

Thumbs up Thumbs down

See on kahe otsaga asi ja ma leian et kedagi otseselt süüdistama hakata siinkohal on mõttetu...

Thumbs up Thumbs down

Minu jaoks on  iga elu püha ja inimesel ei ole õigust seda lõpetada. Eriti veel niimoodi!

Thumbs up Thumbs down

Kahjuks ei tea me keegi, kuidas ise oleksime sellises olukorras käitunud.  Ma ei kiida heaks Sinu tegu ega mõista seda ka hukka! Mul on väga kahju nendest kiisupoegadest, kes pidid minema merekooli aga kõige hullem viha on siiski inimese vastu, kes suutis nad panna kasti ning tõsta uksetaha surema. Hirmus ning häbematu tegu!
Soovin sulle edu ning ma loodan, et see pisike kiisupoeg on piisavalt tugev, et elus püsida. Ära temast nii kergelt loobu! Ilmselt loomaarst, kassiabi ning loomade varjupaik oskab sulle ka head nõu anda nii pisikese looma kasvatamisel. Jõudu!
(Ps! Vaatasin ka sinu blogi - vära armas!! Lucky on tõesti sobiv nimi kiisukesele!)

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Ma märkasin alles nüüd, et blogi ka on... Nii armas väike nuustik smile

Thumbs up Thumbs down

Oeh. Kurb lugeda ja rõve teada, et inimesed suudavad nii julmalt loomi hüljata. Mõtlen siis seda kasti värki. Jah ning nagu siin on ka ennem öeldud. Ei poolda küll Sinu käitumist, kuid maha ka ei tee.
Loodan, et Lucky\'l läheb kõik hästi ning anna ka teada meile, kuidas Tal läheb. smile
Mina ja Pontu ootame huviga.
Pai kiisukesele ka meie poolt !:pai:

*meow*

Thumbs up Thumbs down