Teema: Jooksukas??

Kuidas aru saada, kas kassil on jooksukas? Asi puudutab Sally õde Rummi (kellest me pikalt arvasime, et ta on poiss, kuid kui kassidega vaktsineerimas käisime, ütles loomaarst, et Rumm on plika mis plika wink) . Rumm on sobivas vanuses (6 kuud ja 2 nädalat) ja on viimasel ajal suht kummaliselt käituma hakanud: näub südantlõhestavalt välisukse juures, hüppab vastu ukselinki ja viskab ennast igale poole sirakile. Samas sellist nn spetsiifilist püherdamist ja roomamist pole ma täheldanud. Ja foorumist võib lugeda, et teised kassid, sh steriliseeritud / kastreeritud  kriunuvad kah ukse juures. Kas on olemas veel mingeid nn erilisi tundemärke, mis jooksukat aitaks kindlaks teha? Või peaks arsti juurde minema? Ja millal see peaks hakkama üle minema (nn hood algasid tal kusagil septembri keskel)? Tahaks teda maale kaasa võtta, kuid seal ei ole võimalik ju õues tal kogu aeg sabas olla - paneb putket ja ongi ...:roll: Eriti ägedate hoogude ajal on nii kahju temast :support:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Jooksukas??

No meie Depsyl ka jälle jooksuaeg (mõtlen juba et peab vist ikka ära steriliseerima, kuigi tegu on tõukassiga) ja muudkui hõõrub ja kräunub ja kestab see umbes 7 päeva ja siis võib vabalt ostast peale hakata. Viimanekord kestis meil see jooksukas 2,5 kuud jutti. Väga hull ikka sad

Thumbs up Thumbs down

Mul pole kunagi enne kassi olnud, sellepärast pole ma eriline asjatundja, kuid kui arvestada, et Rumm ja Sally sündisid aprillis ja tiinus kestab keskelt läbi 2 kuud ja nagu Sa ütled, et jooksukas võib kesta 2,5 kuud,
kas siis on võimalik olukord, et see tants hakkab kusagil aasta lõpus/järgmise aasta alguses jälle peale? Emasel kassil võib olla ligemale 1/3 elust jooksukas??! yikes Appi!! Ja kusagilt on mulle meelde jäänud, et jooksuka ajal operatsiooni ei tehta. (Huvitav, millal Sallyl hood algavad?) :roll:

Thumbs up Thumbs down

Põhimõtteliselt võib jooksukas kesta seni kuni kass pojad saab. Siis pidi jooksuaeg normaalsemaks muutuma. No meil oli Depsil jooksukas eelmisel kevadel apirill kuni poole juunini ja enne seda sügisel aga siis oli see lühemalt 1,5 kuud umes nädal oli iga kord vahet :S
Osad kassid on õnneks vaisemad kui indlevad aga meie oma on väga häälekas.
Japp opp enne jooksuaja lõppu ei tehata, nii et jooksukas peab läbi olema.

Thumbs up Thumbs down