1

Teema: Kass õue

Kui mul on kaks juulikuus aastaseks saavat toakassi, kes pole isegi kassipojana kordagi (puuriga loomaarstil käimised välja arvatud) õues käinud, siis kuidas ma saaksin nad suvel maal pooleldi õuekassideks harjutada?
Kardan, et nad panevad plehku, jäävad mõne külakoera kätte vms.
Oleme muidu mõelnud ka aediku ehitamisele, kusagile pooleldi varju, pooleldi päikese kätte, et nad püsiksid kindlalt aias ja ei peaks nende pärast muret tundma ja vabadel hetkedel viiks neid trakside-rihmadega jalutama.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass õue

Mina usun, et kui sa neid traksidega ära harjutad, siis hiljem nad on juba õega harjunud ja ei pane Sul kuskile plehkat.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

aga koerad, keda nad pole eluski näinud? ma ei ole eriti kindel, et nad neid kohe esimesest laksust karta oskavad.

Thumbs up Thumbs down

Tere,

Mina käisin sel nädalavahetusel oma 2 kassiga esimest korda õues. Panime traksid selga. Ega neile eriti ei meeldinud, püüdsid ainult roomates käia ja karjusid. Eks neil oli veidi jahe ka, nad on orientaalid ja rasva ega paksu karva pole.

Huvitav oli vist ka, nüüd on välisuks palju atraktiivsem kui varem. Eks esialgu tule neid poputada ja hästi hoolt kanda, et ei külmetaks ja keegi neile liiga ei teeks. Aga karta oskavad nad kindlasti.

Thumbs up Thumbs down

No ega siis kõik koerad nii kiskjalised ka ei ole ju.

VIC- Very Important Cats

no a samas ei saa ju ka lootma jääda selle peale, et ehk nad ei puutu mõne sellisega kokku.
ohoo, suht keeruline, aga jään vist selle kinnise jalutusala ja rihmade-traksidega jalutamise juurde.

Thumbs up Thumbs down

Ei kujuta küll ette, kuidas need kassid seal väikeses aedikus on...nagu kanaaedik big_smile Nad tahavad ju välja sealt, kassil vaja ringi kõndida ja luusida.
Mu kass sai u 7 kuuselt esimest korda õues vabalt käia (suvilas) ja siis ei läinud ta kuskile. Muidugi hoidsin ikka silma ka peal, aga mõned kuud hiljem oli ta juba "vana kala" ja leidis aiaaugu üles ning otsustas, et tema läheb kõndima. Õnneks nägin ma seda ja sain ta kohe aia tagant kätte (kuigi ta üritas juba eest ära jooksma hakata). Nii, et ka üsna hädas sellega, nõme oleks nagu aias ringi jalutades kassi nööri otsas endaga kaasas vedada kogu aeg.:para:

Dogs have owners, cats have staff.

meil ka sama lugu, alguses hoidsime suvilas käies ja krundil olles kiisu rihma otsas ja siis vaikselt lasin rihmast lahti, nii et ta ei saand arugi ja kõndis sama rahulikult edasi. aga kui pikemalt aega suvilas oleme, siis küll trakse peale ei pane, laseme nii sama olla. uudistab oma uudistamised ära ja lõpuks tahab ikkagi juba aia täha näha. meil käis pidevalt värava juures passimas ja ükskord kui me einestasime hommikul - vaatasime, et Sir aia alt läbi pugenud ja kõnnib vapralt aia taga tee poole. jooksin siis muidugi kohe järgi talle. ja teinekord pani taga-aia alt läbi ja hulkus naabriaias. nii, et ega sa selles aedikus küll ei suuda oma kassi kinni hoida, las ta jalutab ikka ringi aga aegajalt kutsu teda ja vaata kus ta on. kui ei reageeri, jaluta ringi ja otsi kiisu üles ja too õuele tagasi. küll ta lõpuks aru saab, et ei tohi aiast välja minna.
ja kui sa kavatsedki ta õuekassiks teha ja see on tema uueks koduks - siis ma ei usu et ta sul ära põgeneb. see ikkagi kodu ja sealt ta saab süüa, nii et sinna tuleb ta ka alat tagasi.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

ma ei kavatse neist õuekasse teha, mul lõpeb lihtsalt suve alguses tallinna korteris üürileping ja tartu korter pole veel nii valmis, et sinna sisse saaks kolida, järelikult on maakodu ainuke võimalus, kuhu nad viia vahepeal.
ja kuna nad on kahekesi kasvanud ja askeldanud, ei reageeri nad kumbki mingile kutsumisele, kui "kss-kss" kutsuda, siis korraks vaatavad, aga kohale nad küll ei tule. järelikult ei toimi nende puhul variant, et neid kutsuda, kui nad hakkavad kusagile ära minema.
see aedikus hoidmine on tõenäoliselt veidi imelik küll, aga samamoodi on nad ju toaski kinni. ma ei mõtleks seda teab kui pisikest teha, sest aed on meil suur.
ja meie maakodu kujutab endast täiesti tavalist maja keset alevit, nagu nõmme vms aedlinn. seega on seal õuevõõral kassil palju rohkem võimalusi ennast vigastada või teadmatusest ohtlikku olukorda sattuda kui kusagil vaiksemas kohas.
nad on veel nii noored ja lollikesed, et ma tõesti ei julge võtta seda riski,e t vaatame, mis saab.
eriti arvestades seda, et maal elab meist kõigest kaks maja edasi mees, kes meie vanavanemate kassi maha lubas lasta ja kuuldavasti oma laste kojutoodud kassiga seda tegigi sad seda nad ju ei oska karta, inimest nad on harjunud usaldama üldiselt.
et sel juhul vist ikka oleks ju parem see veidi imelik aedikuvariant?

Thumbs up Thumbs down

Minu kass on ka noor toakass ta reageerib oma nimele aga selle peale kohe küll ei tule ehk reageerib siis kui viitsib , aga suvel võtsime ta suvilasse kaasa(varem olime traksidega paar korda maja ees ka käinud, see talle ei meeldinu).Alguses panime talle suvilas ka traksid peale , aga ta ei tahtnud seal üldse liikuda.istus ühe koha peal.Pärast proovis puu otsa ronida jne.Korraks nagu kadus kuhugile naabrite aeda, aga tuli seal ilusasti tagasi.Koera nägi ta ka, selle peale ta nagu hakkas susisema, tahtis territooriumi kaitsta või nii.aga muidu mingeid probleeme kyll ei olnud ja nüüd Musti jälle toakass.
Aga selle kurja naabri koha pealt on kyll kahtlane:roll:
Eduu!

Thumbs up Thumbs down

Aga kas sa maakodus ei või kasse toas sees hoida?
Ega kassid vist eriti kutsumise peale ei tule jah, kui neil just midagi vaja pole, süüa vms. Ma kodus pidevalt hüüan oma kassi ja otsin taga, aga tema istub nagu nimelt just vaikselt, et ma teda ei leiaks.

Dogs have owners, cats have staff.

Maal olles panen mina oma kassile selga jalutusrihma ja sinna otsa monteerin veel pikema nööri, nii et saaks terve õue ulatuses kõndida, aga päris metsa/tee peale joosta ka ei saa. Olen märganud ka seda et rihmas olles on kass õues olles passiivsem, rihmast lahti pääsedes aga on "ähmi täis" ja sageli on arutult hüpeldes tahtnud üle niidu minema joosta.

Mina oma kassile sellist vabadust aga ei luba. Aga võibolla olen ma teistest kassipidajatest erinev ka, ma ei luba oma kassil vabalt isegi rõdul käia peale seda kui ta otsustas seal peal Tarzanit mängida.

:s6ps:

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

See pikema nööri monteerimine on väga hea mõte.
Mul isa kass Võsul olles on samuti sellise pika nööri otsas. Saab üsna suurel raadiusel ringi liikuda ja samas on kindlalt olemas:P- kui ta sealt ennast lahti ei saa.
Sellel suvel kavatseme Mariusega samuti seal peesitamas käia- eelmine suvi oli ta veel mul nii väike, aga see aasta on ta ju mul juba suur poiss;)- saab samamoodi joosta õues:D.
See, et Sa oma kassile rõdul olles sellist vabadust ei luba, on täiesti normaalne ju, sest ega need kukkumised alati õnnelikult ei lõppe.

VIC- Very Important Cats

Kuidas Anna kassiga on?
Kas juba olete maale läinud ja kiisukene õue-elu tunda saanud? Kuidas reageeris?

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Aga, enne kui õue minek siis ikka ussirohud/vaktsiinid ja võimalusel ka ikkagi märgistus, sest kunagi ei tea mis võib juhtuda. :ingel:

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

aga mul on nii etelan maal mul on aed aga igal pool koerad ümber naabritel ja ma ei tea kas talle osta neid trakse jajalutusrihma

Thumbs up Thumbs down

ja siis temaga jalutamas käia

Thumbs up Thumbs down

Meie kah algul kartsime oma Rikiga õues käia. Paela otsas viskas ta ennast murule pikali ja mitte üks sentimeeter ei jalutnud. Mingi hetk avastasime, et kui pael lõdvemaks lasta, siis jaluta küll.
Lõpuks lasime ta maal niisama õue jalutama. Enne olime umbes poolteist kuud tal küüsi kasvatanud- nii igaks juhuks.
Uudishimulikult jalutas ringi, nuuskis ja ajas liblikaid taga. Aga ei läinud üldse kaugele ega pistnud plehku. Tegelikult sellist käitumist ennustas ka meie loomaarst. Kass olla küll uudishimulik, aga piisavalt ettevaatlik.  Korra juhtus selline asi, et Riki sattus õue korraga koos meie suure koera Rolliga, kes teda veidi taga ajas. Riki pani küll plehku ning enda naha päästmiseks jooksis 3m püstloodis seinast üles, aga ega koer kah ei pääsenud- koonu peal oli korralik verine küüne jälg.
Need kellel on kassid korteris teavad, kuidas nad akna peal linnukesi jahivad. Kujutage nüüd ette, mis toimub sellise jahimehe hinges, kui need linnukesed siinsamas, käpaulatuses on big_smile

Thumbs up Thumbs down