1

Teema: Jälle üks kolimis-/reisiteema...

Tere!

Minul selline lugu, et praegu kassipoeg u. 4kuune, elab kõrvalhoones ja ta ema lasi nädal tagasi jalga ja jättis poja meile... Aga asi selles, et kuna meil kodus toakass ilusti ja seda poega ei saa tuppa tuua (toakass on egoist), aga ei taha, et ta õues ka elaks (selline tänav, kus autod kihutavad ja suured ja võõrad kassid jõlguvad ringi) ja ma ise (praeguste plaanide järgi) kolin ära Hiiumaale (praegu oleme Lõuna-Eestis)... Ja kuna ma niikuinii võtaks kassi seal, siis on plaan juba see kassipoeg endaga kaasa võtta saarele... Aga siis lõpuks küsimuste juurde ka: kas selline kassipoeg (kolimise ajaks pooleaastane umbes) talub ilusti sellist pikka reisi? Reisiks siis autoga (u 2,5-3h) ja poolteist tundi laevaga ja siis veel autoga pool tunnikest... Millega teda kõige parem transportida oleks? Puuris? Kotis? Kastis? smile Ja siis kuidas on reisi ajal kassil pissimisega? Kas elab selle aja üle või peab liivakast kaasas olema? Või üldse kuidas seda korraldada...? (Vb rumalad küsimused, aga pole kunagi pidanud neile asjadele mõtlema) Ja kas peaks enne kassi autoga harjutama? Kuidas teha tema jaoks see reis mugavaks ja võimalikult rahulikuks...? Kassikesest veel nii palju, et sündinud arvatavsti metsikult, ei ole varem eriti inimestega kokku puutunud... Nüüd, kus on meil elanud umbes kuu aega, hakkab vaikselt meid usaldama ja laseb ilusti sülle võtta (kui äkilisi liigutusi ei tee), muidu veel ettevaatlik ja arglik... Ei taha sellise suure reisiga teda väga traumeerida ja leitud usaldust kaotada :s6ps:

Ette tänades,
Pirt.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Jälle üks kolimis-/reisiteema...

Depsy tõime me u 4 kuuselt reis oli pea 3 h pikk, lühem kui teie oma aga siiski. Depsy polnud varem kodust väljaski käinud rääkimata autoga sõidust. Panime ta tema jaoks spetsiaalselt ostetud puuri ja ta talus reisi väga hästi - natuke näugus kuna tahtis puurist välja saada. Aga muidu oli kõik ok.
Nii pika reis puhul nagu teil võiks ikka ntks vee ja söögi ka kaasa võtta smile

Edu!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Jälle üks kolimis-/reisiteema...

Liivakast võtke ikka kaasa, seda läheb uues kodus nagunii vaja. Meil on see alati autos, kui reis kestab rohkem, kui tund. Kast asub tagaistme ees põrandal. Puuris on kass olnud vahel ainult siis, kui sõidan üksi ja lühemat otsa. Kui ma kujutan ennast mitmeks tunniks suletuna väiksesse kasti, kus saab vaevalt ümber pöörata, siis tuleb endalgi hirmus tunne peale. Aga kui on suurem puur, kuhu saab ka liivakasti panna ja joogi, siis see oleks küll hea variant. Aga te võiksite juba praegu mõnikord auto ukse lahti jätta ja meelitada kiisu sinna midagi maitsvat sööma, või ka mängima, et ta autoga harjuks. Aga kui kass satub sõidu ajal paanikasse ja tormab autos ringi, siis tuleb teda ikkagi puuris hoida, et vältida õnnetust. Usalduse pärast ei maksa muretseda, teid ta vihkama ei hakka sellepärast, usun et süüdlaseks peaks ta autot, või võtaks seda kui halba olukorda.

Thumbs up Thumbs down