1

Teema: Himaalaja

Tere!

Mul on selline probleem, et tahaks sellist tõugu kassi endale, aga ma kahjuks ei tea, kas Eestis üldse neid müüakse ning palun sellega seoses abi. Äkki keegi teab, kust saaks sellist kiisut endale osta.
Ette tänades, Liana.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Himaalaja

Himaalaja on ju minu teada värvi nimetus, mitte tõug.Ehk siis colourpoint pärslane näiteks.

Aaa... võib-olla ma sain siis valesti aru, sest vaatasin kiisu.ee-s kasse ja seal oli see himaalaja ja colourpoint-persei, siis ma mõtlesin, et need on erinevad tõud.
smile

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: liana
Tere!

Mul on selline probleem, et tahaks sellist tõugu kassi endale, aga ma kahjuks ei tea, kas Eestis üldse neid müüakse ning palun sellega seoses abi. Äkki keegi teab, kust saaks sellist kiisut endale osta.
Ette tänades, Liana.

Tere,
ma ka olen otsinud colourpoint-perseri kiisu poega, emast ja dokumentideta. Paar tädi müüvad Tartus aga dokumente ei anna. Tegin päringu Soome, ja sealt öeldi, et soomes ka pragu ei ole (paljudesse kasvandustesse tegin päringu). Leidsin Eestis ühe kasvanduse, kes varem tegeles colorpoint perseri kiisupoegade kasvandusega, kuid nüüd on ainult geeni edasikandjad. lootus pidi olema, et seekord tulevad colourpointid. Kiisubeebid peaksid sündima peale jaanipäeva. Kui tahad võin teada anda kus ja kes sündisid, sest 25 paiku umbes helistan jälle...
Aga palju pakutakse ilma dokumentideta, samas kinnitatakse, et kohapeal vanemad paberitega ja näha. Aga kui kõik nii ideaalne, mis siis kiisupojal pabereid pole? See maksab mõnisada krooni vormistamine ja ei ole keerukas. Sellised petavad raha välja ja tegelt on see üks suur äri neile, mida aastast aastasse tehakse...

Thumbs up Thumbs down

Kassipojale tõutunnistuse saamiseks ei piisa sellest, kui vanematel on see olemas. Asi on ikka keerulisem. Mõlemad vanemad peavad olema käinud näitustel ja saanud erinevatelt kohtunikelt väga head hinded. Seetõttu peab kass olema ka väga heade tõuomadustega. Emase kassi omanik peab ka kasvanduse registreerima, ilma selleta ei ole võimalik kassipoegadele tõutunnistusi vormistada. Nii et asjaajamisi ja tegemisi on omajagu, ning loomulikult kulub iga asja peale ka raha.

Thumbs up Thumbs down

Jap asjad pole nii lihtsad, et mul on emane ja isane kass dokumentiega ja pojad ka kohe dok. Uurisin ise ka seda asja kuna kul on colourpoint pärslane dok ja tahtsin dok poegi aga see on tegelikult hull pikk ettevõtmine ja nagu minu kassi kasvataja ütles siis suhteliselt kallis ka, aga pean selle ära tegema kunagi smile

Kõik oleneb sellest mis hinde kiisu saab - ja kas ta sobib aretuseks.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: hellukas
Himaalaja on ju minu teada värvi nimetus, mitte tõug.Ehk siis colourpoint pärslane näiteks.

On , on Himaalaja tõugu olemas!

Kassid On Võrratud!*
Üks Armsam Kui Teine!

http://www.xmission.com/~emailbox/animate/a-katt.gif

Thumbs up Thumbs down

Siiski on tegemist colourpoint pärslasega.
Pikem jutt kes vähegi inglise keelt jagab- http://www.cfa.org/breeds/profiles/articles/persian-himalayan.html