1

Teema: õde, vend ja lapsed?

Andke andeks võhiku küsimus: kui kassiõde ja kassivend pojad saavad, on need normaalse mõistusega või juhtub nii nagu inimestel?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: õde, vend ja lapsed?

Ilmselt nii rumal küsimus, et keegi ei vasta sad . Aga tõesti - plaanis on enda kassile veel kaaslane lisaks võtta, kuid pesakonna vanemad on õde-venda. Kas keegi tõesti ei oska öelda, kas siin võib probleeme tulla?

Thumbs up Thumbs down

Mu kunagine kass oli õuekass ja tõi päris tihti poegi. Ühe andsime alumisel korrusel elavale naabrile. Kui see poeg juba täiskasvanud isane oli, siis jooksuaka ajal oli küll oma emal seljas (rõve mõelda!). Vigaseid poegi küll ei tulnud.

Dogs have owners, cats have staff.

Mina küll ei julgeks sellisest pesakonnast endale kassi võtta. :pa:

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

No aga samas, võttes endale kassipoja ja kui sa ei tea tema vanematest midagi, siis on kindlasti mõnelgi kodukiisul vanemad sellised lähisugulase, tänavakassidel ei ole selle üle ju mingit kontrolli.

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

Seda küll jah aga tänaval toimub mingis mõttes ikka veel looduslik valik. Sellise verepilastuspesakonna nõrgemad loomad lihtsalt surevad maha.
Aga inimestel peaks ikka nii palju aru peas olema et teadlikult lausa õde-venda paaritama ei hakka, et siis näha kas juhtub midagi või mitte. :dooh:

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Seda küll :twisted:
Aga ikkagi ei tasu lootma jääda, et õde ja vend poegi ei tee, sest loomadel pole ju sellist mõtlemisviisi nagu inimestel. Kui ikka hormoonid möllavad, siis sobib ka vend, või õde. Tasuks ikka emase ära steriliseerida ja veel parem ka isase kastreerida. Enda ja kasside huvides.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Kahtlen, kas nad pärast ise üldse teavad, et vot oleme õde ja vend.

Dogs have owners, cats have staff.

Seda ka :wink:

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

midagi ei juhtu, täiesti tavalised ja terved kassid tulevad. iseaasi on see, et kas peab neil nüüd just võimaldama poegi saada, siin see vana "kasse on niigi palju"-probleem tuleb jälle mängu.
aga no kui on vaja, siis ei juhtu nende poegadega küll midagi, tädi kass sai kõik aeg oma lastega poegi, rõve on mõelda küll, aga kassidel see ei mõjuta järglasi nii nagu inimestel (ei mõelnud ise praegu välja seda, loomaarstilt küsisin kunagi).

Thumbs up Thumbs down

Selge siis. Ega mul plaanis pole neid aretada, lihtsalt võimalus poeg võtta, kel õde-venda vanemaks.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: chry
Kahtlen, kas nad pärast ise üldse teavad, et vot oleme õde ja vend.

seda just!

Mina ei julgeks kah võtta sellisest pesakonnast kassipoega :roll:
Aga sugulus paaritustel lihtsalt ei tohiks juhtuda lasta , lihtsalt EI TOHIKS . :vs:

Krissika .:kolekuri:

Ühe kiisuga .

Kity ! :lein: :cry:

Thumbs up Thumbs down

Suguluspaarituse tulemuseks on sageli valgeveresus ja kassipojad elavad teatud ajani ja lihtsalt surevad ära. Mõni vähem mõni kauem. Aleti ei pruugi seda juhtuda, kuid risk on ikka väga suur. Sellist tagajärge tean ja olen kokku puutunud kahjuks.

Thumbs up Thumbs down

Tallinnas Narva mnt.-l Metodisti kiriku juures elunes veel mõni aeg tagasi seltskond sabatuid (või lühisabalisi) kasse. Algul arvasin, et kellegi kuri käsi on mängus olnud, aga kohalikud teadsid rääkida, et nad sündisidki sellistena. Uurisin natuke asja ja sain niipalju targemaks, et see võib olla lähisuguluspaaritusest tekkinud geenimutatsioon. Minu juures on kodu ootamas selline sabatu kass Sally, kelle kõigil poegadel on küll ekstrapikad sabad taga nagu rebasel, üle kandade:) Isa oli samasugune sabatu nagu Sallygi, tal oli oma kindel kavaler kohe ja mingeid pikasabalisi isaseid ta endale ligi ei lasknud;)

Thumbs up Thumbs down

Suguluspaarituse puhul võib olla kass nõrgema immuunsussuüsteemiga ning haigete kasside protsent on suurem, ka mutatsioonide jne. Võivad aga tulla ka täiesti terved järglased. T
õuaretuses siiski eelistatakse mitte suguluses olevaid kasse, ehk sugulust alla 1% Kuid tean päris mitut välismaist kasvatajat, kes tegelevad suguluspaaritusega sad

http://devonrex.onepagefree.com/

Ära õde ja venda küll paarita!
miks on tõukassidel palju haigusi ja nad on nõrgemad ja mitte nii targad? Neid on ju paaritatud omavahel!

Kassid On Võrratud!*
Üks Armsam Kui Teine!

http://www.xmission.com/~emailbox/animate/a-katt.gif

Thumbs up Thumbs down