1

Teema: mure kahe kassiga

Tere...

Selline mure, et 2002 aastal võtsin koju isase kassi ja 2004 tuli juurde ka emane kiisu... järgneva paari kuu jooksul muutus majast hullumaja.. nimelt kassid ei saa omavahel absoluutselt läbi. isane kass on hästi suur (~7kg) äärmiselt rahulik ja emane pisike ja väga tige(mitte küll alati, aga väga tihti). isane kass ei saa praktiliselt üldse enam toas olla kuna emane terroriseerib teda, kohe kui isane tuppa tuleb läheb emane talle kallale (emane tubane ja isane õues). mõlemale kassile on tehtud op.
ja nüüd mured millele äkki keegi oskab lahendust või nõuandeid pakkuda...
maja ühte tuppa, kui isane sinna pääseb, sirtsutab ta kohe, kuid ühtegi teise tuppa mitte. kas selle vastu saab midagi või lihtsalt tuba lukustada?
ja teine mure on see, et kas nende suhteid on võimalik kuidagi sõbralikumaks muuta?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: mure kahe kassiga

oih vabandust valesse kohta sai:puna:

Thumbs up Thumbs down

Liigutasin teema sellesse alafoorumisse, postitus sattus enne alafoorumisse, kus arutatakse foorumiga seotud muresid/probleeme. Aga nüüd peaks see õiges kohas olema;).

Ma arvan, et sellesse konkreetsesse tuppa tsirtsutamine on tingitud just sellest, et teda terroriseeritakse teise kiisu poolt ning kuidagi peab ta oma solvumist välja näitama.
Mina kahjuks ei oska selle kohta head nõu anda, mis tegema peaks, et kassid paremini läbi hakkaksid saama kuna endal sellist kogemust ei ole, aga olen kuulnud, et mõndade juhtumite puhul jääbki vaen kasside vahele elu lõpuni.
Kiisud on nii erinevad, osad saavad omavahel ideaalselt läbi.
Tahaks muidugi loota, et teil asi laabub ja kiisud hakkavad paremini läbi saama.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Äkki keegi oskab kommenteerida, kas emased ongi isastest suuremad terroristid? Meil juhtus selline asi, et (isane) kass läks väikesele "kepikõnnile", oli 3 nädalat kadunud, ja kuna mu teinepool mõtles, et sattus rebaste õhtusöögilauale, tõime varjupaigast umbes sama vana kassi (ster.emane). See võttis uue kodu kohe omaks ...aga eile õhtul ilmus vana kass ka välja. Viimased 12 tundi on olnud tõeline hullumaja, uus ainult uriseb ja kargab kallale. Praegu on viimased kolm tundi istunud õues laua all, distants umbes poolteist meetrit, ja jõllitavad üksteisele otsa. Normaalsed maakasside tegevused (ronimine mööda puid, linnu- ja liblikajaht) ei paku enam pinget.

Kas on kunagi loota mingit pööret paremuse poole? Territoorium on üle hektari, naeruväärne oleks ju seda kuidagi ka inimkäte abil jagama hakata...

Thumbs up Thumbs down

Mäletan et meil oli kunagi maal kaks kassi - mõlemad isased paraku, üks umbes aasta teisest vanem ja hästi suurt kasvu. Kui nad olid mõlemad nö noorukid siis said nad hästi läbi, mängisid jne. Kuid kui noorem sai ka täisealiseks siis ei saanud neid enam kahekesi ühte tuppa jätta, sest nad läksid kiskuma, inimeste juuresolekul ja väljas nad üksteist  ei puutunud mitte kunagi.

Eks muidugi vajab harjumist ka kassidel omavahel, eriti kui ollakse harjunud üksi elama oma territoorimumil. Kui nüüd korterisse 3 aastase emase pärslase Depsy juurde kassipoja võtsime, oli Depsy ikka väga solvunud - ainult urises, hakkas eraldi hoidma (ei käinud enam elutoas) ja hoidis kasspojaga distantsi. Kuid nädala pärast oli uustulnuk omaks võetud ja hakati juba koos toas trallitama big_smile Täiskasvanud kasside puhul ma arvan, et on natu raskemgi üksteisega harjumine, tuleb võimutüli lahendada ja territoorium jagada.

Thumbs up Thumbs down