1

Teema: standard

http://www.felixclub.ee/whitemith/per_standard.html

White Mith-i kasvatuse kodulehelt

meie kiisul kriimud silmad...

Vasta: standard

Nii kuna mul on praegu käes raamat "Kassitõugude piibel, siis trükin siia eesti keeles Pärsia kassi põhitunnused.
:cat:
Klass: Pikakarvaline
Kasv: Keskmine kuni suur
Kehaehitus: Jässakas kere, lühikesed jalad, lai rind, kogukad õlad ja tugevate lihastega selg.
Värvused: Valge siniste, oranžide, vaskjate või erivärviliste silmadega: must, punane, kreem, sinine, kreemsinine, suitsuvärvilised: must, sinine, punane, kreem, kilpkonnavärvi, kreemsinine; loorkattega ja varjundilised kameed: punane, kreem, kilpkonnavärvi; kahevärvilised: must, sinine, punane, kreem ja van-muster; klassikaline kasukakiri ja makrell: hõbedane, pruun, punane, sinine, kreem, šokolaadpruun, sirelililla; kilpkonnavärvi, kasukakirjaga kilpkonnavärvi, kalingur, helenenud kalingur; tšintšiljakarvalised: hõbedane, hõbedavarjundiline, kuldne, kullavarjundiline

Saba: Lühike, kuid võrreldes kerega heas proportsioonis
Nina: Lühike ja lai, selge nõoga
Lõug: Tugev ja hästi arenenud
Kasukas: Pikk ja tihe kehast eemale hoidev kasukas on siidiläikeline, õlgu ja rinda katab lopsakas kaelus.
Jalad: Lühikesed, jämedad ja tugevad
Käpad: Suured, ümarad ja toekad; soovitavad on varvastevahelised karvatutid.
Pea: Ümar ja kogukas; kolp on lai, otsmik kumer, põsed pruntis ja lõuapärad tugevad.
Kõrvad: Väiksed ja ümaraotsalised, paiknevad teineteisest kaugel ning üsna madalal.
Silmad: Suured, ümmargused ja ilmekad ning asetsevad teineteisest kaugel.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"