1

Teema: Väga suur probleem

Tere!

Probleem on selline: Meie emane siiami kass ei tea enam kus kast on. Meie tibu on alla aastane. Vahepeal oli tal kõhu probleemid(kõht lahti) ja siis ei teinud kasti. Nüüd on kõht paremaks läinud aga kasti ei taha ikka teha. Kui keegi ei näe hiilib magamistuppa ja teeb nurka nr.2-e. Täna tegi voodisse pissi. Asi pole selles et kasti poleks puhastatud. Enne tegi kasti kaka ja siis läks voodisse pissile .Liiva pole ka vahetanud(teise firma liiva vastu).

Palun väga abi!! Enda mõistus on otsa  saanud.
:vs:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Väga suur probleem

Kas kass on steriliseerimata?
Äkki  kodus pinged, muutused? Vahel need mõjutavad loomakesi sad .

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Kui tal kõht lahti oli siis ma soovitan vana liiva täielikult välja vahetada (panna uus puhas liiv, mida pole kasutatud). Need kohad kuhu ta oma asju teeb kassipissi neutraliseerijaga üle lasta - siis ei jää seda iseloomulikku lõhna. Voodiriided muidugi ära pesta ja teki ka! Võimaluse korral panna magamistoa uks üldse kinni ja hoidagi nii.
Alustada liivakastis käimise õpetust otsast peale. Ja kui teeb veel kuskile siis lasta uuesti nautraliseerijaga üle. Kui see ei aita siis mina kasutasin värsket sidrunit ja lihtsalt hõõrusin need kohad üle - kass vihkab meil tsitruseliste lõhna (mandariin, apelsin, sidrun jne.) ning ta loobus neile kohtadele pissimisest ja käib nüüd liivakastis oma asju ajamas.

Thumbs up Thumbs down

steriliseerimata on jah kiisuke. Kuna on siiam loodame kunagi poegi ka saada. :wink:
Muudatusi pole eriti nagu olnud. kõik ikka vanaviisi.

Thumbs up Thumbs down

Üks minu kahest  peagi 4-kuuseks saavast kiisust hakkas ka järsku hoopis mujale oma häda tegema,eelistavalt kilekottide peale .Uurisin seda asja meie vet.arstilt ja tema arvas,et see on mingi käitumisprobleem,kuna mõned eriti puhtust pidavad kassid pidavat armastama teha oma hädasid erinevates kastides:pissimise jaoks üks ja suurema häda jaoks teine kast.:puna:

Thumbs up Thumbs down

Nüüd siis teeme jälle kasti  aga peale ei kraabi:(.Miks?

Thumbs up Thumbs down

Jah. Meil on selline probleem. Et suuremat häda ei tee kasti.
Kuidas õpetada kassi õigesse kohta tegema??
Ma ei saa talle kunagi ka jaole, kui ta teeb valesse kohta. Kaks korda kunagi olen saanud, siis tõstsin ta kasti ja tegi sinna.
Teeb mujale kööki (meil kast köögis).
Kas keegi oskaks aidata?
Ja teiseks, et mis liiva te soovitaksite, mis paakuks ka?

Thumbs up Thumbs down

Mina olen oma 2 kassiga ka praegu oma ja selle õige liiva otsingutel-ta ei peaks olema liiga kallis ja peaks hästi vastu pidama lõhnadele.Kasutasin ka alguses paakuvat,tundus väga mugav-ainult klopmide väljakorjamise vaev-arvasin,et tuleb kõige odavam.Proovisin erinevaid,aga ikka kallimaid-Lindo Cat ja Best Cat(umbes nii oli vist nimi).Arvasin siis,et nad on väga head.Siis proovisin ka saepuru graanuleid ja tselluloosipuru(Nimetus Pipi Cat,hind 60 .-eeki suur kott.Koti avamisel tuli ebameeldivat lõhna ja kui kassid veel pissisid-muutus see haisvaks,viskasin kogu koti ja Wc liiva välja).Saepuru graanulid meeldisid 2. esimesel päeval,meeldiv puidulõhn võttis esialgu muud lõhnad ära,3-4 päeval hakkas aga tulema haisu ja üks kiisu hakkas oma häda püüdma teha mujale.See komejant kassiliivaga hakkas juba ära tüütama,ostustasin osta loomapoest seda kõige-kõige paremat,müüja soovitas uut kaupa-silikageeli (ilmselt kvartsgraanulid) nimega Mio,paarikilone kollane kott,hind 80.-Selle kohta polevat nurinat veel olnud.Sellest kotitäiest jagus ainult 1 väiksema liivakasti täiteks. Väga hästi pidas igasugustele lõhnadele vastu,ilus väljanägemine-valge ja puhas,kassidele vist meeldis ka-krõbises kilekoti moodi.Tööd oli selle liivaga vähem kui paakuvaga,ei pidanud neid klompe seal labidaga taga otsima ja junnid oli valge peal päris nähtavad-mulle jäigi ainult junnide väljatõstmise vaev.See liiv pidas vastu 1 nädala,siis muutus natuke kollakaks ja  tekkis lõhn ka .Liiva viskasin välja ja otsustasin,et ju siis kõik need kvartsgraanulid on ühtemoodi head-ostsin dr.Sterni graanuleid Selverist.Ja samal õhtul kahetsesin oma ostu-esimesel õhtul oli juba tunda kassipissi haisu,nii et see liiv pettis mu ootusi,ei pidanud lõhna üldse.Nüüd olen otsustanud  ikka jääda selle vet.kaupluse silikageeli(nii on seal kirjas) Mio kasutajaks,ega ta odav ei ole iga nädal 80. eeki välja käia,aga see eest ei ole seda kassihaisu korteris.
Sellised on minu kogemused 2 kassi liivamajandusega,ehk saad siit midagi ka endale kõrva taha panna.Kui sul on 1 kass,siis lõhna pärast sul ehk ei olegi nii suuri probleeme selle liivaga,paakuva liivaga ei tule ka klompe nii palju kui meil.Ma ise enam paakuvat ei tahaks,2  kassil klompe üsna palju,rohkem koristamist ,kuigi alguses tundus olevat kõige  parem valik.
Kööki tegemise kohta niipalju,et 1 mu kiisu hakkas ka kööki tegema,tegi vähekäidavatesse ja varjulistesse kohtadesse,kus olid kilekotid.Põhjust ei tea,sest mujale kilekottide peale ta ei lase,kuid kahtlustan,et tal ehk algab jooksuaeg ja ta niimoodi märgistab oma ala(arvame,et ta on ~4 kuune,kuid ta on meil leitud kass ja vanus on umbkaudne).
Ei tea ,kas said midagi minu kirjutatust,kuid loodan et on ka teisigi külastajaid,kes oma kogemustest pajatavad,ehk siis paistab kusagilt ka tõetera välja,saan ka mina ehk mingeid vajalikke teadmisi.:hei:
Tervitusi kõigile!!!:terv::terv::terv:

Thumbs up Thumbs down

Veaparandus.
Tänaseks on mul dr.Sterni liiv juba 4 päeva kasutusel ja tegelikult hoiab lõhna  enam-vähem kinni,kuigi esimesel õhtul ta seda küll ei teinud,nii et ei ole ta nii viletsa kvaliteediga ,nagu algul tundus.:?

Thumbs up Thumbs down

Minul pidas 20 päeva Dr.Sterni liiv vastu 5kg kott maksis 80.-

Thumbs up Thumbs down