1

Teema: Nipitiri koos Maia ja Toskaga

:terv:Tere  kõikidele kassifoorumi külastajatele ja nende kiisudele!Kui mulle oleks paar kuud tagasi öeldud,et saan lausa 2 kassitütre "emmeks",oleksin selle jutu peale ainult naernud,sest see tundus nii võimatuna.Me oleme ka varem proovinud kasse võtta,kuid need võtmised  on lõppenud alati kurvalt meie kiisudele,ainult viimasel kiisul vedas -leidsime talle väga hea "emme",kes elas maal ning tal oli juba 1 või 2 kassi olemas .Viimasel ajal oli mul aga tekkinud unistus anda kodu mõnele varjupaiga asunikule-eelistatavalt kassile,kuna koeraga väljaskäimine oleks arvatavasti tekitanud probleeme.Jäid silma  K-Järve koerte  varjupaiga kodulehe pildil  2 kassi,kuid niikaua kuni ma neid mõtteid mõlgutasin,sain ma endalegi ootamatult  turuväravas seisnud mutikese käest ostetud pisikiisu omanikuks.Vaatasime koos mehega seda kolmevärvilist kera,kes üritas käpagesega üles äratada oma magavat kassivennakest ning tundsime ära,et see kiisu nende kõikide hulgast ongi just See Õige.Ostsime kohe poest ka kassiliiva ja kassi WC ,ning koduteel sündis ka nimi-Maia(sest käes oli maikuu).Kiisutütar käitus rahulikult ja nii enesestmõistetavalt,et tekkis tunne,nagu ta olekski meil olnud juba ammu.Umbes 10 päeva hiljem,kui noorema pojaga olime Muusikakoolis siseastumiskatsetel ning ootasime  oma järjekorda,tuli koos lastega kaasa Muusikakooli õuele üleni triibuline halikas-pruuni värvi kassipoeg,kes tundus olevat ühes vanuses meie Maiaga .Kassipoeg oliväga sõbralik ning mänguhimuline,arvasime et ta tuli sinna koos peremehega.Hakkas aga õrnalt vihma tibutama ja nähes kuidas ta püüab oma keelega vihmapiiska kuuma asfaldi pealt maha lakkuda,tekkis kahtlus ning kui laste käest hakkasime uurime selle kassipoja kota,siis selguset üks laps oli ta leidnud üksinda tänavalt näugumas ja võttis ta Muusikakooli kaasa.Jäi selline tunne et see kassipoeg on juba  pikka aega olnud tänaval,ta oli juba sellise hulkuva kassi moodi.Kuna üks kassipoeg oli juba kodus olemas ning ka see leitud triibik oli sama vana ning samuti tüdruk,otsustasime  mehega ka selle kiisukese kaasa  võtta-ehk  leiame ka talle kodu,kurb oli teda sinna tänavale janusena jätta.Tulemuseks oli see,et jätsime ka tema endale,nimeks  sai endale Toska.:wink::Minu kiisutütarde lemmiktegevuseks on magamine,teineteisega maadlemine,teineteise kõrvust ja sabast hammustamine,pallikeste ja mänguhiirekestega mängimine,söömine ja veelkord magamine.Nüüdseks on nad oma ussirohud kätte saanud,neil päevil teen ka kirbutõrjet ning juuni lõpus teeme ka 1. vaktsineerimise.:s6ps:
Püüan mõne aja pärast lisada ka oma kiisude pildid nende tegemistest.:terv::terv::terv:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Nipitiri koos Maia ja Toskaga

:hei:
Nii vahva lugu ja tore, et veel on olemas hea südamega inimesi. smile
Jään pilte ootama.

Thumbs up Thumbs down

Tere tulemast foorumisse!
Ootan ka pilte kassikestest ja uusi lugusid nende tegemistest.
Tervitavad Intšu ja Kassu perenaisega.:terv:

Thumbs up Thumbs down

Nii toredad kiisude saamislood smile
Ootan ka pildikesi nendest vahvatest tegelastest.

Lehvitavad,
Pärsia kass Marius BOY Diask ja Rahel

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Suur tänu teie huvi eest meie tegemiste ja elu vastu.Eile oli meie Maiakesel  SÜNNIPÄEV!.Nüüd on ta juba 3-kuune kassipreil.Kuna Toska vanust ega päritolu ei tea,siis otsustasime hakata pidama nende ühiseks sünnikuupäevaks Maia sünnipäeva-19 märtsi. Maia ja Toska on juba ühesuurused(enne oli Toska kasvu poolest Maiakesest pisut väiksem ja seepärast arvasime ,et ta on noorem),jooksevad ringi ja möllavad.Iseloomu poolest on täielikud vastandid ning seepärast ka klapivad hästi.Toska on hea isuga,alati sööb oma taldriku tühjaks ja tühjendab ka Maia taldriku.Maia tundub olevat selline pipstükk,kes sööb daamilikult vähe ja  vaikselt.Toska see-eest sööb kõva   koeraurinaga tema jaoks eriliselt maitsvat toitu-hautatud veisehakkliha.Toska fännab   naturaalkarvast  tehtud hiirekesi,eriti neid,mis on lühikese karvaga,Maia aga niisama vaatab pealt igava näoga,talle tundub see mänguhiirtega mängimine vist mõttetu tegevusena.Huvitav,et nad ise sülle ei poe kunagi,neid peab ikka ise sülle võtma,süles olemine meeldib neile väga-kui just mäng parajasti pooleli pole.Krõbinatest on nad saanud vet.kliinikust ostetud IAMS  krõbinaid,zookauplusest ostsin ka Almo Natur kassikonservi-tundus olevat väga hea ja naturaalne kaup.Teineteisele kõrisse kargamine ja saba-kõrva hammustamine on ikka meil veel moes ,kusjuures algatajaks enam pole mitte alati Maiake,tundub et Toskale hakkas asi meeldima.Kui me Toska võtsime,oli tal komme prügiämbris  kolada,isegi  täiskõhuga,nüüd rändas see komme üle Maiale,Toska on sellest "haigusest " nüüd vaba.Peamegi köögis väikese ümberkorralduse tegema,et nad prügiämbrile enam ligi ei saaks.Õhtuti lähevad küll magama kumbki oma pesasse,hommikul on aga juba koos ja uniste nägudega limpsivad üksteist.Kohe ,kui internetiühendus kodus taastub,panen ka pildid üles,seni saan siin foorumis olla vaid sel päeval või ööl,kui olen tööl.Ussitõrjet on nad mõlemad juba saanud,Toskal tuli kakaga minu nähes välja  kerratõmunud ~4-5 sm pikkune valge niitpeenike uss,rohkem pole aga enam kummalgi midagi näinud.Juuni lõpus lähme tegema 1.vaktsineerimist,uurin järgi,kas saaks ka mingeid dokumente,et  kui äkki tulevikus peaks toimuma elukoha muutus teise riiki ,siis saaks oma kiisusi ikka kaasa võtta,tahaks seljatagust ära kindlustada.
:kook:::wink::s6ps:.
Ilusat päeva jätku kõigile! Tervisi kõigile Nipitirilt Maia ja Toskaga.:hyp:

Thumbs up Thumbs down

Hilised õnnitlused!Palju:kala::kala:talle!:kink:

Kiisud(l)Kiisutu!:\'(

Thumbs up Thumbs down

No  nii siis,olen olnud kassiemme juba peaaegu 2 kuud,selle sisse on mahtunud:kassipoegade söötmine,nendega mängimine,õige liiva otsimine-mis võtaks hästi ära haisu ja ei vajaks tihedat vahetamist ja mis meeldiks"lastele".Minu tibid on kasvanud üsna palju ,eriti Toska- ma arvan,et ta on ikkagi Maiast vanem.Toska on selline üsna jässakas ja päris raske-võrreldes Maiaga,samas ta sööb üsna hästi ja ei pirtsuta toiduga,nagu Maia seda teeb.Maia on selline hell ja õrn,kui tulen koju,siis tuleb vastu,saba püsti ja nühib end nurrudes vastu jalgu.Toska tuleb ka vastu,aga lähedale ei tule,vaatab hoopis eemalt ,mis toimub.maia armastab olla süles,nimepidi kutsude juba reageerib ja tuleb juurde.Toska vastupidi-nimepidi hüüdmisele peale juurde ei tule,jääb natuke eemale seisma  ja teeb näo,et ta ei kuule midagi.Selleks  et teda sülle võtta,peab ise püsti tõusma ja tema juurde minema ,siis on ta süles rahulikult ja samas on tal selline nägu,nagu ta teeks suure teene,et lubab end  sülle võtta ja silitada.: :pai:Hellitustest ja paidest meie peres juba puudust ei tule.Meie peres on veel üks lemmikloomake-see on 4-aastane süsimüst emane merisiga.Tal oli ka paariline-5 aastane valge merisiga,kuid ta suri ülejärgmisel päeval peale Maia kojutoomist.Merisea tegemisi saavad kiisud vaadata läbi poolenisti läbipaistva näriliste boksi,lähemalt aga saavad teineteist uurida meie järelvalve all.
Kiisud on mul kodusel toidul,s.t. keedan neile liha ja panen natuke riisi ja maisimannat juurde,tibake lisan ja juurvilju ning keedan kõik ilma soolata läbi,hiljem lasen läbi hakklihamasina või hakkin noaga peeneks ja karpidega panen sügavkülma,siis hea sealt võtta.krõbinaid sööb ainult Toska,,talle annan vet. kliinikust ostetud krõbinaid.
Ees on aga ootamas 2. vaktineerimine,esimesed jalutuskäigud õues,steriliseerimine-kui aeg käes.
Seniks aga kõik meie tegemistest-olemistest,jään ootama uusi tuttavaid!:pai::hyp:

Thumbs up Thumbs down