1

Teema: tänavakass koju

Mul on soov võtta tänavalt hüljatud kass koju. Olemas on ka teised koduloomad. Et võimalike haiguste eest teisi loomi kaitsta, siis mis protseduurid tehakse kassile, sest pean minema temaga vet-arsti juurde. Koheselt ju ei soovitata loomi kokku lasta...
On kellelgi kogemusi riskide ja protseduuride maksumuse koha pealt?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: tänavakass koju

Noh , varjupaika!
Seal on mõndadel tehtud ka ussirohi , jne .  Mõndadel ei ole . Kui võtta kohe tänavalt , nagu meie tegime pidime ka minema vet arsti juurde , sest kõik protseduurid tegematta . need said tehtud ,kuid see oli ka ~10 aasta eest . hinda ei mäleta .

kas ei tundu sulle, et seal taeva tagatoas käib pillerkaar?

Thumbs up Thumbs down

Tore et tahad leidlapsele kodu pakkuda. Kuigi alguses võib temaga raske olla (uue kohaga ja inimestega harjumine + võimalikud haigused), tasub see vaev kindlasti ära. smile

Enne kui selle kiisu koju tood, tuleks kindlasti oma loomad kompleksvaktsiniga vaktsineerida, juhul kui seda veel tehtud pole. Leidkass lase arstil üle vaadata, et kas kõrvad puhtad, et suus mingit põletikku poleks jne. Kui ütled et ta tänavakiisu olnud, teavad arstid väga hästi mida otsida. Kindlasti kirbu- ja ussirohtu talle anda. Väga hea on Frontline, mis pannakse kassile turja peale ja see mõjub nii kirpudele, puukidele kui ka lestadele. Kui kassil mingit tervisehäda küljes pole ja ussirohi antud, siis 10 päeva pärast vaktsineerima. Kõik. smile

Et kiisul kergem kohaneda oleks, soovitan uut kiisut teistest loomadest alguses eraldi hoida. Nii on teda ka lihtsam tohterdada.

Loodan et said natuke abi. Kui küsimusi on siis küsi julgelt! wink

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Mina soovitan küsida brazen\'ilt. Temal on suured kogemused varjupaiga kasside, kui  ka tänvakasside kodustamisega ning neile kodu leidmisega. Arvan, et  ta avaldab peatselt oma arvamust siin wink

Thumbs up Thumbs down

mina võtsin ka väga halva seisus umbes kuu vanuse kassi väljast..läksime arsti juurde ja ta ei andud lootust  aga nüüd täitsa terve kass..algul oli igasuguseid pisikesi probleeme,,ei söönud ültse ja kui sellest haigusest paranses hakkas end täiega kratsima, et kuklatagused olid paljad..aga jah nüüd terve....peab aind minema süste tegema..kaitse süste..

hiljem avastasime,et väljas veel 2 kassipoega aga need olid koos emaga..nende eest hoolitses emakassi peremees..aga kätte nad end ei andnud..õnneks nüüdseks on ka needki  kassipojad omanike käes..algul oli raskusi neid inimestega harjutada .:) kes viitsib sellega tegeleda ja vaeva näha..saab kõigega hakkama..

Ei raatsi selliseid armsaid kiisusid jätta välja..

Thumbs up Thumbs down

Oluline on, et su omad loomad oleks vaktsineeritud! Ja kui võtad kiisu mõnest hoiukodust, pole ka nii suurt ohtu, et ta mingi haiguse kaasa toob, sest seal on nad hästi hoitud ja ravitud ja suuremad ka steriliseeritud/kastreeritud nii et ka poegade "hirmu" pole. Hoiukodude kiisud on ju samuti tänaval olnud või varjupaika toodud...lihtsalt vahepeal on nendega tegeltud, sotsialiseeritud ja ravitud.
Edu!

Thumbs up Thumbs down

Minul õde võttis ka tänavakiisu. Kohe käisid ka loomaarsti juures ja tuvastati kiisul kõrvalestad. Ja neid siis sai tükk tükk aega ravitud, ning isegi Söör sai tema käest samuti lestad (need ju jube nakkavad aga meie alguses seda ei teadnud).

Alguses oli tal probleeme söömisega - nimelt seesugused, et ta ainult süüa tahtiski. Arvatavasti oli tal hirm, et äkki ta varsti ei saa enam süüa ja peab jälle nälga kannatama. Nüüdseks on aga toitumine tal korralik ja ei ahnitse enam.

Aga praegu on kiisukene küll nii nii tänulik ja jube sõbralik ja memmekas.

Nii, et kellel ikka on südant ja tahtmist tänavakiisusid aidata, siis peavad ka arvestama, et ega see alguses kerge pole aga hiljem tasub see vaev end tuhande kordselt ära. Sest kiisu on elu lõpuni sulle tänulik.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Kassiabi kaudu on viimase pooleteise aasta jooksul läinud uutesse kodudesse umbes 400 täiskasvanud kassi. Tagasiside on väga positiivne. On kindlasti ka üksikuid probleeme, kuid neid on oluliselt vähem, kui õnnestumisi. Uued pered on kiisudega väga rahul.

Thumbs up Thumbs down

(See on küll väga hea uudis, et juba 400 kiisut on uue pere leidnud pooleteise aastaga. See ju päris suur näitaja.)

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

mul on hästi palju kiisusid olnud ja pooled olen just tänavalt päästnud, mingeid erilisi protseduure ei ole küll teinud....arsti juures lasen ära süstida ja kõik;)

kes ütles et koer on inimese parim sõber, unustas midagi väga tähtsat lisamata;)
Kiisud on lihtsalt võrratud!

Thumbs up Thumbs down

Plaan ka võtta tänavalt üks silmajäänud kiisuke, arsti juures käiks ikka ka ära; kuigi, kas tasub see kohe ära teha või võib see teda kohe esimesel päeval traumeerida?.

Rohkem aga huvitab, kuidas õpetada kastis käima sellist kiisut, kes seal enne käinud ei ole? Oleks tõesti tarvis teada, nii et oleks tore kui keegi vastaks.

Homme juba kiisule tahaks järgi minna smile

Thumbs up Thumbs down

Arvan, et arsti juures tasuks kohe ära käia. Kui vana kiisu umbes on? Kastis käimise õpivad kassid väga kiiresti ära. Võtsin ka paariks päevaks tänavalt püütud kassipoja ja tema hakkas iseenesest kohe kastis käima. Panin kasti ka enda kassi kasutatud liiva. Veel võiks teda kasti tõsta ja näidata, et seal saab kraapida big_smile. Küll ta varsti aru saab.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Miisu ise umbes kahe-kolme kuune, see peaks ju olema ka piisav aeg, et vendade-õdedega piisavalt müratud ja õpitud elu ja asjade kohta.

Thumbs up Thumbs down

Olen ise päris mitu kiisut tänavalt koju võtnud. Soovitan alguses kohe ussiroht ära anda ja peale söömist kohe kasti juurde tõsta, võibolla ise natukene liivaga sahistada, kraapida küll siis kiisu kõik ise järgi teeb. Muidugi peaks ka arsti juures ära käima. Visiidi hind on umbes 100-200 kr pluss arstirohud kui see on vajalik. Soovin sulle palju edu uue kiisukesega, sest hiljem tasuvad kõik algsed vaevad end tuhande kordselt ära.

Thumbs up Thumbs down

Oeh, ei ole see püüdmine nii kerge midagi. Õnnestus ta küll kätte saada aga pani plehku ka uuesti. Kindaid käes ei olnud, seega võite ette kujutada kui katki minu käpakesed nüüd on big_smile

Homme hommikul proovin uuesti, kummalisel kombel nende perekonnas kellelegi ka palderjan erilisi tundeid ei tekitanud.

Thumbs up Thumbs down

Pisikesed kassid vist üldiselt ei huvitu jah meelemürkidest:P Püüa toidu ja kastiga. Kasti põhja peale taha otsa pane natuke pasteeti või kassikonservi, mida ta ei saa hambusse võtta, vaid peab kasti sööma minema. Kui mõlemad tagumised jalad ka sees, siis pane uks kinni. Kui esimese korraga ei õnnestu, pea natuke vahet, muidu muutub suure püüdmise käigus hoopis umbusklikuks. Aga see, et käed katki kriipis, ei tähenda, et temast tulevikus pai ja musi ja sülekiisut ei saa. Mul on praegu kodu otsimas keldrist püütud triibik, kes Rachelle käed kah üsna niruks tegi (vaata siinsamas paar teemat allpool vist oli sellest juttu, kuidas Rachelle ja Näriline kassi püüdsid), aga tänaseks on temast saanud kõige memmekam kass üldse, kes mul kunagi on olnud:)

Thumbs up Thumbs down

Egas jah, see püüdmine pole tõesti nii lihtne.
Kui pasteeti kasti panna ja kuskil eemal oodata, pole sellest eriti kasu, sest nii kui Sa ennast liigutama hakkad, on ta sealt sekundiga väljas.
Teisalt, kui kasti kõrval passid, siis ta ei pruugi tulla:(, igavesti keeruline värk igatahes.
Käed sain tõesti katki, aga sellest pole lõppkokkuvõttes midagi, ära paranevad ju:D.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Ei ta väga kartlik pole, kui minema lipsas oli tubli kümme minutit ehmatanud ja maja all, aga siis tuli jälle lähedale ja uudistama. Küll mitte kasti sisse enam big_smile

Teemat lugesin juba eile, siis oligi hea teada, et pole oma mures üksi vaid et ongi osad marakratid keda muidu kätte ei saa.

Thumbs up Thumbs down

Mul on ka tänavakass, aga see "kleepus"ennast nii meie külge, et jäi siia ilma meie otsese otsuseta kass votta. Seda enam, et olen allergiline. Aga ta on nii tark (elu vast opetanud) ja armas, et koik need arsti käigud, operatsioonid (oli katkise käpaga, kui tuli) jne on ennast ära tasunud.
Ma arvan, et tasub prooimist.
Monikord peidab ta end voodi alla, aga poistel on väga hea trikk teda viia kuhu tahavad: minu longakerast voetakse jupp ja tiritakse mooda maad. Ta lihtsalt ei suuda sellele vastu panna, nagu narkots:wink:
Proovi ka. Arvan, et nii saad ta kindlasti kätte suurema vaevata. Void ka paar sulge padjast sinna otsa solmida, veelgi parem!

mjau!

Thumbs up Thumbs down

olen nüüd ka kassi omanik üle paljude aastate ja sai võetud kass tänavalt hetkel istub kassike puuris ja kohaneb olukorraga.ega ta eriti sõbralik pole sisiseb nagu uss.kaua selline olukord kestab ehk on kellelgi kogemust.kuidas käituda kassiga kes on nats metsik aga väga armas.:vs:

Thumbs up Thumbs down

Tahtsin küsida, milline see puur on kus su uus kiisu kohaneb? Ja, kas peab tingimatta olema puur, kui tänavalt kiisu koju tuua...? Ja äkki kellelgi on taolist puuri laenata? Mul ka plaanis veel see nädal ühele kastreeritud, süstimatta tänava kiisule kodu anda. Ja veel olen mures, kuidas mu oma tseriliseeritud kiisu ta vastu võtab, kuidas ma peaks neid harjutama, et nad sõbraks saaksid...nii tore oleks pärast vaadata, kui nad üksteise kaisus sõbralikult magaksid...:s6ps: Kui kellelgi on head nõu anda, oleksin väga tänulik!