1

Teema: Maja ümber liikuvad kassid

Valisin ikka päris pikka aega teemat, kuhu järgnevast kirjutada. Loodan, et leidsin ikka kõige õigema.

Mure siis selline, et juba mitu nädalat (kuu aega vähemalt) on meie maja ümber liikumas 2 kassi. Vahel neid oli isegi 3, kuid viimasel ajal olen näinud 2 neist. Elame maal ning oleme rääkinud ka naabritega sellest ning nende kassid need ei ole ning küla kassid ka ilmselt mitte. Kuid üks naabritest rääkis ka seda, et vahel on näinud autosid tee otsas peatumas ning arvatavasti eesmärgiga kasse/kassipoegi maale majade lähedusse sokutada.
2 halli kassi, keda pidevalt näen, on küll väga ilusad. Üks nendest on kindlasti isane, sest meie juures elab samuti isane kass, kellega kakeldakse. Olen võõrast halli kiisut näinud ka väga lähedalt ning arvatavasti kodust pärit, sest karv läikis ning mõnus, tugev ja suur kass oli.
Teine on samuti hallikas kass. Koheva sabaga, mis on arvatavasti juba tuustiks kätte ära läinud. Tema on ka arvatavasti isane, sest käib isegi õue peal meie kassiga kaklemas.
Inimesi nad mõleamad kardavad,aga kui ma kutsusin neid kss-kss, siis reageerisid.

Nähes neid kiisusid nii tihti, arvame siin, et ilmselt on need ikka kodutud kiisud ning mõtlesin kuhugi neile süüa hakata panema, et nad täitsa nälga ei jääks.
Kindlaid kohti ei olegi, kus ma neid tihti näinud olen.

Seega küsimus, et kas söögi viimine on hea mõte ning kuhu ma peaksin selle panema?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Maja ümber liikuvad kassid

Hea seegi, et nad isased, ega too poegi juurde. Mina ise paneksin krõbinaid neile, kuna see ei rikne, kui kauemaks seisma jääb. Koha valiksin sellise, kuhu koerad ligi ei pääse, ehk siis kuskile kõrgema koha peale. Muidugi mõned suuremad linnud pistaksid ka selle toidu pintslisse. Oleks hea, kui söögikoht oleks ka nende eest veidi varjul. Meie koduvares tuleb lausa verandale, et koera krõbuskeid süüa. Kui kass on korra sellest kohast süüa saanud, siis tuleb ta ikka teinekord jälle sööma, kui nälg kallal. Olekski hea esimest korda talle toitu just siis jätta, kui ta seda ise näeb. Elan ise ka maal ja vahel on meilegi mõni kiis ära eksinud, siis olen jätnud toitu puukuuri riida otsa. Mõni arvab kindlasti et ei tohi võõrast kassi sööta, aga mina ise olen teistsugusel arvamusel. Kui kassil pole kodu ega toitu, siis süüdi pole selles kass, vaid ikka inimene.

Thumbs up Thumbs down

Selles probleemi ei ole, et koerad ligi pääsevad. Ümberkaudseid koeri olen vähe hulkumas näinud.

Tekkis mõte, et söök panna kausikesega tiheda kuuseheki alla. Vast tuul sealt kaussi ära ei puhu?
Aga see vist on päris võimatu, et panen toitu kiisu nähes, sest nad nii tihti siin ringi ei liigu, kuid vahel ikka kohtab neid.

Thumbs up Thumbs down

Kardan, et kui kass kohe sööma ei tule, siis see toit süüakse tasapisi ära teiste elukate poolt - hiired, rotid, siilid. Toidu peale on kõigil hea nina.

Thumbs up Thumbs down