1

Teema: Kassil jonnituurid??

Ma ei oska muudmoodi seda teemat pealkirjastada. Nimelt meie igati armas kiisuke on viimase nädala jooksul täiesti teiseks muutunud. Ilmselt tuleb nüüd pikk jutt, ma lihtsalt loodan, et leidub kedagi kes oskaks oma arvamusega mind edasi aidata, sest mina enam põhjusi ei suuda leida.

Ta saab meil peagi aastaseks, on isane (naljatades võiks lisada, et tegelt kesksoost st. opil käinud). Seni on ta käitumine kiuslikumaks muutunud siis kui mees on kauem kaugel olnud kodust (rohkem kui nädala) kuid hetkel see nii pole. Üldiselt pole tal kommet avalikult laua pealt asju näpata, nüüd aga teeb seda lausa nina all ja keelamise peale ei pööra üldse tähelepanu. Kõikvõimalikud pappkastid ja ajalehed olen sunnitud ka ära peitma, sest neid lõhutakse mõnuga. Rääkimata pehmetest mänguasjadest, mis õnnetult riidekapis peavad kükitama. Tegu on pooleldi õuekassiga ja ka sellega seoses on asjad muutund, nimelt kui ta harjus vahepeal ilusti märku andma, et soovib midagi ja siis vastavalt kas sööginõude või välisukse juurde läks, siis nüüd istub ta keset tuba, kisendab ja kui kohe välja ei tee tuleb ja hammustab või siis hüppab möödudes õhku vastu möödujat et teda hammastega naksata. (Kas ma räägin ikka kassist?) Lased ta siis õue, viie minuti pärast on ta akna taga kisamas, lased tuppa tagasi (või jookseb kellegagi koos tuppa kes parajasti liigub) ja trall hakkab hetke pärast otsast peale. Tihti mõtleb juba uksel taas ümber.

Öösiti kõnnib mööda elamist ja kisendab, emal on see juba nii üle visanud, et ähvardas järgmine kord kassi õue tõsta ööseks. Kusjuures sellist kisamisekommet tal olnud pole, enamasti tuleb hoopis meie voodisse magama või siis vanemate tuppa ja häält teeb alles hommikul uurimaks kas keegi on juba ärkvel. Tal siis komme küüsi teritada millegi sellise peal mida tegelikult keelatakse selleks kasutada ja kui siis kuuled ja keelad on krõpsti voodis, aga see komme on tal alati olnud, mitte nüüd tulnud.

Muidu tean et on kasse kes lähevad stressi kui teha kodus ümberkorraldusi, kuid neid meil pole. Kuigi peagi on laps tulemas pole ühtki asja tuppa valmis tõstetud, kogu elukorraldus on nii nagu ikka olnud. Tema hammustamiskomme mis tulnud on paneb aga edasise elu osas pisut kartlikuks muutuma.

Pikk jutt sai vist tõesti, aga ehk leidub kedagi kes oskaks mingit nõu anda.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassil jonnituurid??

1. Tervisekontroll - iseloomu muutus võib olla tingitud haigusest.
2. Te endale märkamatult pöörate kassile vähem tähelepanu. Selline käitumine võib olla tähelepanu nõudmine.