1

Teema: agressiivsus hood kassil

Tere,

Probleem on väga suur. Kass on juba 12 aastat vana ja asi hakkas pihta 2 aastat tagasi.
Selle aja jooksul on neid hoogusid esinenud kuskil 5-6 korda. Olen täheldanud, et need esinevad tal äkiliste liigutuste, valju hääle ja üldse selliste teda häirivate tegurite peale. Näiteks kui ta tuleb sulle jalgade peale magama siis jaglu liigutada ei julgegi.
Hood ise on sellised, et ta läheb nii kurjaks, et on lausa ohtlik.. Ta ei allu mitte mingisugusele kontrollile. Ja mis kõige hullem, ta ei jäta järgi.. Ainuke asi mis saab teha on tal kratist jõuga kinni võtta ja teise tuppa visata ning kiirelt uks kinni tõmmata, vastaseljuhul ta lihtsalt ei jätaks järgi. Aga selle ajaga on ta juba jõudun päris palju haavu tekitada käele. Rünnates ta kähiseb, urised jne. Ning teeb seda kogu enda jõuga.. Mitte miski ei aita, kui see hoog peale tuleb:S Öösiti tuleb uks kinni panna magama minnes.:S
Tean, et on olemas mingid rahustavad rohud, aga nendega pidi veel hullem olema, et algul rahuneb, aga siis läheb veel hullemaks lõpuks, kuigi praegu on ka näha, et läheb iga korraga hullemaks. See on ikka väga hirmus.
Magama ka ei taha panna, kuna siiski väga kallis ja pereliige ka ju.
Loomaarst ka väga midagi öelda ei oskanud ja kardan, et ka siit väga abi ei leia, aga kui keegi teab kedagi, kes kellel on antud probleem olnud ja olukorraga toime tulnud võiks rääkida mismoodi.. Või kui keegi teab mis viga võib olla. Igatahes kõik vastused on teretulnud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: agressiivsus hood kassil

hmm..meil sama probleem meie nelja aastase kassiga,tal on küll ka haigus-põiekristallid,mida ei õnnestu meil juba 2 aastat välja ravida.. arstide juures jooksmine enam ei aita.. rahakott ei pidand vastu,ja mina tõlgendan seda ründamishoogu kui probleemi/muret mida meie ei jaga ja ta välja ei kannata.. siis ta lihtsalt ärritub nii kõvasti et ründab .ma ei oskagi seletada aga mina olen suht kindel et meie kass kargab jala otsa ja pureb(enne järgi ei jäta tõesti kui kratist kinni ja luku taha)  sellepärast et tal on probleem.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: agressiivsus hood kassil

Kuna ta on juba 12-aastane, laseks mina kassile teha nö. tervisekontrolli. Kui probleem tekkis alles 10-aastaselt, võib käitumine olla ajendatud mingist terviseprobleemist. Kui tervis korras, siis ilmselt peate õppima elama koos temaga, s.t. vältima situatsioone, mis agressiivsuse vallandab.