1

Teema: Rihhard (Riki)

Tere!

Juba nädal aega jookseb minu kodus täna (20.juuli) oma teist sünnipäeva tähistav kassipoiss Rihhard, keda me hellitavalt kutsume Rikis. Ma olen alati loomadega hästi läbi saanud ja tundub, et meeldin ka loomadele. Varasemalt on mul koer, Rolly, kes elab küll ämma-äia juures maal, aga keda loetakse täitsa minu koeraks.
Olime enne kassi koju võtmist küll unistanud, et meil võiks keegi karvakera kodus olla, aga polnud eriti tõsiselt mõelnud selle peale. Nüüd aga jooksid asjaolud kokku nii, et meist said kassiomanikud.
Alljärgnevatel linkidel olen paar rida Riki tegemistest kirja pannud ja ka mõned pildid on seal temast.
http://reinsma.blogspot.com/2007/07/kassilood-vol1.html
http://reinsma.blogspot.com/2007/07/kassilood-vol2.html

Algselt plaanisime kindlasti võtta emast kassi, kes üldjuhul olla koduhidjam, kui isane. Mõeldud, tehtud. Tõime kiisu koju, kohe järgmisel päeval Pääsküla Maxi Kliinikusse endeid tutvustama.Seal arstitädi uuris-puuris ja ütles, et meir emasel kassil on munad big_smile
No mis siis ikka, munad siis munad. Varem emase kassi nimeks mõeldud Riki sai pika versioonina nimeks Rihhard. Ainul trasnpordi puur on tal tüdruku ajast üleni roosa :py: Üldjoontes on ta tore, terve kraps kassilaps. Vahest teeb ka pahandust, aga see käib asja juurde. :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Rihhard (Riki)

Oi kui armas kiisukene, oma väljanägemiselt meenutab minu Felixit:)

Toredad jutud ka piltide kõrvale lisatud.

Tere Pontu, Felixi ja Nele poolt:hei: :pai: ja kala Rihhardile:)

A warm little kitten can melt an ice-cold heart.

Thumbs up Thumbs down

Tere ja :pai: Rihhardile!See "soovahetus" võis esialgu küll šokeeriv olla.Olen selle ise ka läbi elanud,kui meil isane kutsu osutus emaseks...

Thumbs up Thumbs down

aitähh heade soovide eest. See soovahetus tuli küll veidi ootamatult, aga enda seisukohalt võttes, siis kehitasin ainult õlgu ja mõtlesin, etg ku iisane, siis isane. Mul naine oli ehk veidi rohkem ehmatanud. Ta jubedalt kardab et kass sirtsutama hakkab. Väikse opiga saab sest murest ehk lahti.
Meil jätkuvalt käib kodus veesõda. Rakendame sellist kasvatusmeetodit, et kui ta hammustab meid, siis pritsime teda veega. Selline tunne, et ta on kogu aeg märg. Äkki talle meeldib vesi. Tänahommikune kild oli see, et Riki on SuperSeaCat (meeldib vesi>>vesikass>>merikass>>SuperSeaCat)
Meil on pritsikas selline neoonkollane. Ta juba näeb, et kui meid hammustab ja näeb, et selle pudeli kätte võtame, siis tõmbub ehmatunult tagasi, nii, et ei pea teda ka alati pritsima.
Õpetamine on ka tulemust andnud. Nüüd ta enam alati ei kipu hammustama, kui teda silitada või sügada.

Thumbs up Thumbs down

Kui kedagi huvitab, said kassilood väheke täiendust.

http://reinsma.blogspot.com/2007/07/kassilood-vol3.html
http://reinsma.blogspot.com/2007/07/kassilood-kll-see-uni-on-magus.html

:pai:

Thumbs up Thumbs down

mul on esile kerkinud üks küsimus, ehk siinsed kassitargad oskavad parima lahenduse pakkuda.
Nimelt lähme augusti lõpus nädalasele reisile, kassi kaasa ei võta. Kassi eest hoolitsemiseks on mul valida kahe variandi vahel:
1. Riki on enamuse ajast üksi kodus ja kord päevas käib keegi tuttav talle süüa-juua andmas, puhastab liivakasti ära ning ajab temaga juttu.
2. Minu vennal on sama vana kassipoeg, kui Riki. Mõtlesin, et äkki viiks ta reisi ajaks venna juurde "hotelli" Seal teise kassi seltkonnas ehk ei ole tal nii igav ja raske seda aega üle elada. Samuti saab ta seal siis korralikult hoolitsetud.

Mis te arvate kumb variant oleks Rikile parem. :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Võib-olla oleks venna variant parem.Kui vend nõus on:P

Thumbs up Thumbs down

Arst soovitas meie kiisut lasta kokku selliste loomadega, kes on juba pikalt teada ja tundud ning vaksineeritud. Venna kass ei ole kumbagi, nii, et kahjuks lange see variant hetkel ära. Praegune idee on see, et viin Riki ämma ja äia juurde hoiule. Seal teisigi loomi, kes on head tuttavad. See vist parim lahendus hetkel, kuigi tuleb ca tunnine sõit, nutuga.
No elame üle.
Siin mõned kassiomanikud pajatanud, et mida nende kass sööb. Lemmiktoiduks näikse olla hapukoor. Meie tänahommikune nali oli see, kui hommikusöögi ajal Riki mulle sülle ronis ja tomativõileiva pealt majoneesi ära limpsis  :hiih: :laugh:

Thumbs up Thumbs down

Armas kiisu.Loodan,et leiate parima lahenduse kassile.Huvitav,et talle majonees maitses!Meie kass on juba hapukoorest küllastunud,enam ei taha.:cat:

Thumbs up Thumbs down

Meil viimase nädala märksõnadeks olnud varajane äratus. Riki tuleb meie magamistoa ukse taha, mida kinni hoiame, hakkab alguses vaikselt näuguma, aga jäädes vastuseta, muutub näugumine üha valjemaks ja lisandub ka kraapimine. Ja see kõik toimub meie jaoks äärmiselt vara hommikul: kell 5, 5.30 ja täna hommikul tehti rekord: äratus oli kell 4.30
Varem talitasime kassipidaja käsiraamatu järgi, ning proovisime ignoreerida. Nüüd oleme karmimad võtted kasutusele võtnud ning pritsikas saab ka öösel tööd. Sel viisil ta tõmbab mingiks ajaks tagasi, kuni lõpuks laseb meil veel veidi magada.
Jäin hommikul temaga umbes tunniks kahekesi koju ja rääkisime paar sõna mehe juttu: et ta võiks kell 7 tulla meid äratama. Siis laseme kohe uksest sisse ja teeme pai. Ja et perenaise lilled võiks ta kah rahule jätta. See oleks tema tervsele eriti kasulik.

Thumbs up Thumbs down

Viimasest postitusest juba veidi aega möödas. Riki on kasvanud suureks kassiks ning on nüüd 9kuune.
WC ukse sisse tehtud auk hakkab talle vhe väikseks jääma, aga ega ma seda ka suuremaks teha ei kavatse. ongi hea, kui augu ääred lahtist karva ära kraabivad wink
üks pilt Riki igapäevatoimetustest:

http://www.photoblog.com/reinson/2007/12/31/so-close-yet-so-far.html

Meil on peresse saabumasvarsti uus ilmakodanik. Loodetavasti saab Riki temaga sama hästi läbi kui meiega. Ma kuskilt lugesin, et kellegi vankrisse kass kusnud. Tõime eile lapse vankri tuppa nig Riki saab väheke selle objektiga harjuda. Allergia pärast ma eriti ei karda. Allergeeniga koos olemine ehk pigem soodustab immuunsuse teket.

Thumbs up Thumbs down

Tervitused!

Polegi veel Teile jõdnud tere öelda.
Kiisu on nii armsake!
Aga anna siis teada, kui ilmakodanik kodus, kuidas Riki Temaga lepib, läbi saab.

Lehvitades,
pärsia kiisu Marius BOY Diask ja perenaine Rahel

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Eks proovin meeles pidada.
Laupäeval lähme kiibistama. Üldiselt on Riki toakass. Aga tal on komme ukse vahelt välja, koridori lipsata. Näiteks eile, tulin õhtul koju, hakkasin kassi otsima-pole. Tükk aega otsisin. Vaatasin korra ukse taha- ja seal ta oligi. Lipsas nii kiiresti välja, et ma ei pannud tähelegi.

Eelmine kord, kui minu kallis proua Rikiga arsti juures käis, läks süsti tegemise peale põrgu lahti. Eks näis nüüd, mis saab. See kiibi süstal vist vähe suurem ikka, kui tavaline narkoosi oma.

:s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Tere ka meie poolt,
ma loodan, et Riki harjub beebiga ara! Ka minu Ben lasi korterelamus paar korda jalga, ilma et me sellest aru oleksime saanud, aga ega ta kaugele ei lainud...
Mis margistamisse puutub, siis selle parast lasime me oma kassi ka ara kastreerida, muidu poleks viitsinudki. Aga nyyd on ta igatahes suur ja rahulik kass, kes meie tanava kvartalis pomo mangib. Hommikuti laseb magada ka.
Parimatega
Alexa ja Ben

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Käisime nüüd siis kiipi panemas.

Alguses mõtlesin, et ma tugev mees, mis see kass mulle ikka vastu saab Et hoian teda kõvasti vastu ennast ja arst teeb süsti ära. Kottigi. Kui sai selgeks, et nüüd süst tuleb, siis läks põrgu lahti. Meil oli raskusi teda kolmekesi kinni hoida. Lõpuks oli kass põrandal, arsti jalge vahel, mina hoidsin jalgu ja teine arst hoidis pead. Ja suukorv oli kah veel peas.
Siis sai kiibi paika. Hääl oli ikka tõsise tiigri lõrin. :py:
Ma varem mõtlesin, et kui ta mõne teise isasega kiskuma läheks, siis saaks vist tappa, et korteri kass ikkgi ja ei oska enda eest võidelda vms. Tühjagi. Praegu on tunne selline, et kui vaja, teeks Riki vist ilvesele kah tuule alla. :clap:

Thumbs up Thumbs down

Monus jutustus!
Kassid on targemad ja tugevamad kui me arvata oskame... Minu kass toestab seda iga kord kui teda pesema pean (valjaskaiv toakass, kes poriste kappadega tahaks ikkagi voodis voi heleda diivani peal magada...)

Kallisid Rikile, tubli kiisu!

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Hei üle jupi aja!

On kellelgi ehk sarnast asja ette tulnud. Riki on viimasel ajal hakanud meile (eriti naisele) jalga hüppama. Kohe nii, et veri taga. Minule hüppas ühe korra ja sai seejärel kõvasti riielda ning viskasin teda T-särgiga. Rohkem mind ei ole rünnanud. Naisele on aga mitu korda hüpanud, endal jube päti nägu peas ja kuidagi jõriseb. Ma nüüd päris täpselt ei mõista, millega tegu on: kas on tal igav ja püüab meid nii mängu tõmmata. Või üritab ta meid kuidagi paika panna ning majas oma võimu kehtestada. Ning, kuna minu käest sai kohe nahutada on mind rahule jätnud. Aga kuna naine tegi hädakisa, siis tajub, et ehk käib tema jõud naisest üle... Teismeiga?
:twisted:
Kangesti tuttav tuleb ette see teema, kuna mul ämma kass kah, siis kui toakass oli, hüppas paar korda ämmale jalga kinni. Pärast seda sai toakassist, kes vahest käis õues, õuekass, kes tuppa ei saanud. Nemad küll elavad maal.

Thumbs up Thumbs down