1

Teema: Kasside tutvustamine

Probleem järgmine: kodus on isane kass (2. aastane, käib õues), paar päeva tagasi tõime emase kassi (2. aastane, korterikass, teiste kassidega kokkupuudet ei ole olnud). Kas keegi oskab anda nõu, kuidas neid kahte tuttavaks teha ja koos olema harjutada?
  Oli olukord, kus emane nägi isast ja sai väga kurjaks ning arvatavasti oleks võimalusel kallale läinud.
Oleme järginud sellist soovitust: võtta kaks riidetükki, teha märjaks ning tõmmata ühega isase karvadest läbi ja teisega emase karvadest ning seejärel asetada isase oma emase toidunõude alla ja vastupidi. Sellega tekib kassidel positiivne kinnitus võõra kassi lõhnast ja toidust ning kahe nädala pärast neid kokku lastes peaksid nad teineteisega nõustuma. Kas keegi on selliselt toiminud ning kuidas õnnetus? Kas on muid soovitusi, kuidas sellises olukorras käituda? Kas peaks nad kokku laskma ja vaatama, mis juhtub? Kas neid kokku lastes võib oodata verist kaklust ja kas pärast kaklust on loota, et nad lepivad teineteisega?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kasside tutvustamine

kas kiisud on kastreeritud/steriliseeritud?

Vasta: Kasside tutvustamine

Ei ole, aga emane on plaanis lähiajal steriliseerida.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kasside tutvustamine

No selge,
nende steriliseerimta/katreerimata kiisudega üldiselt ongi nii, et kui on kaks sugupoole esindajat ja emasel jooksuaega pole, siis nad kaklevad, eriti siis kui nad pole omavahel tuttavad,
neid ei ole üldse kasulik nii kokku lasta, sest siis võivad tagajärjeks olla kiisupojad.
nii et ikka soovitan ära mõlemad loomad steriliseerida/kastreerida. nii muutub üldjuhul loom rahulikumaks ning nad hakkavad läbi saama.