Vasta: millist kassiliiva osta?

Soovitan ka TRIXIE Fresh \'n\' Easy ebasümmeetrilisi kvartspärleid. Pakk on selline sinine kilest kott, kus peal on pikakarvaline hallikas kass. Zoopoodides müüakse. Mu kass kaifib potil käimist wink

Kitty Friendi kassiliiv on meil juba tükk aega kasutusel. Ei haise ja moodustab klombid, mida hea välja võtta. Eespool manitud Lindo Cat on samuti hea. Pärlitega pole proovinud- kardan, et pärast kukun ise nende pärast pikali, samas olen kuulnud palju positiivset teistelt, kellele see meeldib.
Natusan oli aga kõige hullem proovitutest. Pärast igat kastil käimist levis majas kohutav hais. Samuti ei meeldi need puu ja paberibaasil tehtud liivad.

There are no ordinary cats.

Minu meelest on ka Kitty Friendi kassiliiv väga hea.

Thumbs up Thumbs down

Kuna Lindo Cati oma hetkel ei olnud, ostsime loomapoe müüja soovitusel Öco Plus kassiliiva. Pidi olema parem kui Lindo Cat (klombistumise osas) ning lisaks ka bioloogiliselt lagunev.
Järgmisena lähebki see liiv kasutusse, eks siis annan teada.

Mina ostsin Türilt Lemmiku poest. Tallinnas ma ei tea kus, saab osta.

Thumbs up Thumbs down

Nii meie nüüd proovime siin esimesi kvartspärleid. Praegu dr.Sterni omasid. Sässul oli uudistamist tublisti ning esimesed proovihädad juba tehtudki. Natuke liiga hoogsalt kraabib :roll:, aga küll ajapikku harjub. Eks mõne aja pärast ole näha, kas need pärlid meile tegelikult ka sobivad smile

Thumbs up Thumbs down

Mitte keegi pole siin kirjutanud "päris" liiva kasutamisest kassi kastis. Sellepärast küsin igaksjuhuks, ega see mingil põhjusel kassi tervisele kahjulik pole?

Kui elasime maal mere ääres, siis ainult rannaliiva kasutasimegi. Kass oli väga rahul, meie mitte nii väga, sest kassile meeldis kasti lisaks sihtotstarbelisele kasutamisele ka mängimiseks ja pikutamiseks kasutada ja seal niisama tuustida. Koristamist oli palju seetõttu. Samas õues ei teinud kass kordagi oma asju metsas liiva sisse (tean, sest Chassius ei tahtnud üksi õues kunagi üksi käia, ainult inimestega koos, kui me ise väljas toimetasime).

Nüüd kui linna kolisime, siis seisab nurgas esimene kotitäis "poeliiva", Kitty Friend. Kass algul mõtles päevajagu, aga siis hakkas ilusasti kasti kasutama. Aga mängimine ja niisama chill on "poeliivaga" kastis lõppenud. Meile tundub Kitty Friend ok, aga enne kui kindla liiva valime, proovime teisi tooteid ka. Eriti huvitavad need ökoloogilised ja biolagundatavad variandid.

Thumbs up Thumbs down

ma ei usu, et selles "päris" liivas midagi halba on, aga spetsiaalsed liivad on selles osas paremad, et nad klombistuvad ja neid on seetõttu kergem puhastada. Lisaks on nad ka parema imamisvõimega ning suudavad lõhna "lukustada".

See biolangundatav Öco-Plus, mis meie ostsime, on küll nimepoolest klombistuv kassiliiv, aga lähmal pakendi uurimisel selgus, et see on valmistatud 100% naturaalsest okaspuust !

Eesti keelne tekst kiitis küll, et kodumaisest okaspuust, aga kuna tegemist on Saksa tootega, siis arvan, et mitte meie "kodumaa" omast... ;-)

ma kasutaks teemat ära..

kohe koju tulemas kiisu, aga...
milline liiv valida. kõige kallimat ka ei taha. loomapoes jäi silma selline läbipaistev. kott maksis miski 100,- kirjas oli et kogu koti sisu kallata kasti, väljaheited kühvliga ära võtta ja vahetada 30 päeva tagant. on keegi kasutanud seda ja kas kassile meeldib see. kas haiseb ka???

liisu pildid http://pildid.ee/thumbnails.php?album=15394

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: bethy2
ma kasutaks teemat ära..

kohe koju tulemas kiisu, aga...
milline liiv valida. kõige kallimat ka ei taha. loomapoes jäi silma selline läbipaistev. kott maksis miski 100,- kirjas oli et kogu koti sisu kallata kasti, väljaheited kühvliga ära võtta ja vahetada 30 päeva tagant. on keegi kasutanud seda ja kas kassile meeldib see. kas haiseb ka???

Mulle see liiv ei meeldinud, 30 päeva ühe ja sama liivaga on ikka päris pikk aeg. Mul kass pikema karvaga ja eriti sealt tagant poolt, nii et kui ta hädal käis oli terve tuba neid "kristalle" täis ja kassi taguots samuti. Praegu kasutan mingit saepuru moodi ökoliiva, aga sellega sama jama, et kassi tagumik on saepuru täis ja põrandad samuti.
Aga eks mu kassike on parajalt kohmakas ka :wink:

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

30 päeva ta tõesti ei kesta korralikuna, mina vahetan kuskil 2,5 nädala tagant, nii on täitsa hea.
Oleneb tegelikult kassi pissil käimise sagedusest, kui kiiresti vahetama peab.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Lugesin lehest,et müügil on uudne kassiliiv,millist varem müüdud pole.Kui kass pissib liivale ja liiv värvub kollaseks,on loom terve,kui liivale tekib rohelisi,punaseid või siniseid värvilaike,võib olla tervisehäire.(põieinfektsioonid,kivid,kristallid,neeruprobleemid ja maksahaigused)Kanistritäiest liivast pidi jätkuma kuuks ajaks ja orienteeriv hind umbes 140 krooni.Kas keegi on seda kasutanud?

Thumbs up Thumbs down

Ohoh,vot on kasulik asi välja mõeldud.Kus lehes sellest kirjutas muidu,ise pole midagi kuulnud?Äkki kui asi täiesti uus pole Eestis saadagi veel või on?Kui asi ikka õieti toimib siis kui palju haigusi-muresid saab varakult avastada!

On küll Eestis,lugesin kohalikust lehest.Müüakse Paides lemmikloomapoes.Mõtlesin,et kui juba siin on,siis peaks Tallinnas ja suuremates linnades ka olema.

Thumbs up Thumbs down

Selle kohta ma võin soovitada mitmeid firmasid.
Kõik need mida soovitan on kristall kroonolitega.
1. Firma on Best Friend Fresh&Easy minu kassile väga meeldib, seda ma viimati olengi ainult kasutanud. Ainult kui on väljaheide kroonolitesse imendunud siis tuleks kohe see sealt eemaldada(värv on kohe teine kollakas-pruun ) . Muidu ilma vahetamiseta võib "liiva" hoida kuni ühe kuuni, sest see hoiab enamuse lõhna kroonolites kinni.
2.Firma on Dr. Stern. Sama lugu, liiv koosneb kroonolitest ainuke vahe on selles, et hind on teine.:)

Thumbs up Thumbs down

Kuna kõik kiidavad Cat\'s Best Ökoplus kassiliiva, tekkis minulgi selle vastu huvi.
Oskaksite mulle öelda, kus täpselt müüakse seda liiva Tartus?
Aitäh!

Thumbs up Thumbs down

Mina olen seni kasutanud ANICOSA DeLuxe ÖKO looduslikku kassiliiva.See on valmistatud 100% töötlemata looduslikust pehmest puidukiust ja on garanteeritud ,et keemiliste lisaainete või koostisosade kasutamine on täielikult välistatud,mis võiksid koormata looduslikku keskkonda.Nii,et võin rahumeeli selle liiva hiljem puistata oma komposti hulka.
Samas on see allapanu väga hästi klombistuv ja minu nina pole tundnud ka ühtegi paha lõhna sealt eralduvat.
Noh  jah....hind võib küll pisut soolane tunduda ,aga mulle tundub,et seda jätkub ka kauemaks kui mõnda muud,mis ma siin vahepeal prooviks võtnud olen.

Thumbs up Thumbs down

Kiitsin siin varem Dr.Sterni kvartspärleid ja neil on tõesti häid omadusi, kuid nüüd tekkis huvi midagi muud kasutusele võtta. Ikka liiga liikuvad on need pärlid kogu korteris ! Ei tea, kas kassidele selline eksperimenteerimine meeldib, aga tahan katsetada midagi. Mul ei ole küll aeda ja komposti ma ei vaja, oluline on see, et ei läheks haisema ja et kassid ei kannaks väga laiali. Vaatan lemmikloomapoest seda Anicosat vast järgmine kord.

Thumbs up Thumbs down

Ei ole lemmikloomapoodides seda kassiliiva näinud,aga abiks tuleb http://www.bonaventura.ee/   .See on Eesti maaletooja info ja kontaktid.
Olen ikka sealt saanud.

Thumbs up Thumbs down

Dr Sterni liival hea paakumisega ja nii võimalik kõik ära koristada.

Thumbs up Thumbs down

Ise olen kahe käega paakuva liiva poolt .. Kaks parimat on : Dr Sterni ja Lindo Cat.. Aga Natusan oli ikka tõeliselt vastik, jäi kasti külge kinni . :evil:

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: hharak
Kuna kõik kiidavad Cat\'s Best Ökoplus kassiliiva, tekkis minulgi selle vastu huvi.
Oskaksite mulle öelda, kus täpselt müüakse seda liiva Tartus?
Aitäh!

Tartus Eedeni keskuses ka asub Ossu Lemmikloomapood. Tallinnas nad müüvad seda liiva, seega Tartus ka peaks.

Heart\'s Choice - Vene Sinised Kassid
http://www.hearts-choice.com