1

Teema: Kõht lahti?

Pärslasel on kõht lahti, tegi oma häda ära põrandale kuigi käib ilusti vetsus , üle aasta vana.
See väljaheide ei ole väga vedel, et voolab, aga ta ei ole ka korralik, vaid siiski vedelapoolne.
Seda ma tean, et kui kõht kinni tuleks toidule lisada õli.
Aga mis teha, kui kõht lahti?
Kuivtoit ainult?:roll:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kõht lahti?

Soovitaks kül kuivtoitu seni anda kui kõht korda saab!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Jah ,   Anna talle  kuivtoitu ainult ja kui see ka enam ei aita siis   võid 1  söe tabletti anda , et paned    vorsti sisse aga vaata ,et ta ikka selle ära sööb . SIis peaks küll aitama   vähemalt minu kiisul aitas smile

Kassid  on  võrratud    hooli neist sest nemad  hoolivad sinust nad nimetavad sind jumalaks.

Mul ka tõsine mure juba oma pärslasega (2,1 kuune). 5 päeva juba kõht lahti sad.
    Tundus ka, et hakkas konservist. Miamor kittenit kusagilt ei leidnud ja krõbinaid ta iseseisvalt ei söö (ainult näpuvahelt mõned võtab), siis andsin algul Shebat, pärast Hills´i kassipoegade pasteeti. Neid sõi suure isuga ilusasti ahga kõht hakkas järjest rohkem vedelamaks minema. Jätsin siis konservi ära ja toitsin ainult Royali Babi Cati-ga, andsin söetabletti. Ei mõjunud. Vahetasin kuivtoidu pärsia kassipoegade oma vastu välja... ei mõika midagi.
     Arstilt saime mingit PRO Kalini vms. pastat ja Rojali Veterinar Diet kuivtoitu - MIDA TA EI SÖÖ! Help!!!
Arst arvas, et seda ikka TULEB anda.
Eile õhtust saadik tibu nüüd vee peal (süstlaga annan) ja vägisi kipub vist nii olema, et satume ikka tilga alla, kui sööma ei hakka.
Suurema kassi konservi ta küll tahaks kangesti, aga seda ei tohi süüa ju.
Täitsa mõistus otsas. Mida ma annan talle süüa? Kodus on juba kolm kotti kassitoitu, millest ükski ei sobi ta kõhule. Ise mõtlesin, et äkki on mingeid konserve, mida võib anda lahtise kõhu korral ka?
Enda arstilga ma rohkem vaidlema ei hakka, kui seda kuivtoitu ei söö, siis homme tilga alla.
:cry:  ma ei tea mis saab...
Nu ja see tilk aitab niipalju, et vedeliku kaotus taastatakse aga edasi peab ta ju ikka midagi sööma hakkama, eksole.

Jahvatasin nüüd need vajalikud krõbinad kohviveskiga jahuks ning segasin keedetud jahutatud veega pasteediks. Sellist asja ta nüüd natuke limpsis.

Thumbs up Thumbs down

Nii väikese kassipojaga Sul "stopper jookseb"!
Pisikese puhul tuleks kohe kontrollida, kas tal pole organismis veepuudust - turjanaha tõstad üles - kui jääb harjana seisma ja ei vaju kohe tagasi, on asi väga halb.
Minu kogemus on toidu osas - kana ja riis. Kanatükkidest ja riisihelvestest keedan hästi vedela ja kleepja massi (riisitummi moodi), mida peaks siis söötma kassipojale. Kui  kaka hakkab kuju võtma, lisan sellele kleepjale massile Hills A/d konservi. Aegamööda seisundi paranedes lähen üle Hills a/d konservile (natuke lahjendan seda veega ja klopin läbi enne söötmist). Ja sellega söödan, kuni seedimine täiesti korras. Lisaks ka keedetud kana ja puljongit.
Muudest preparaatidest. Kasutan PROMAX pastat (toidulisand lemmikloomade seedehäirete leevendamiseks) - hästi hea ja tõhusa toimega. Olen lasnud natuke suhu ka astelpaju-saialille õli. Hästi lahja kummelitee ei tee ka paha. Inimestele mõeldud vahenditest aitab SMEKTA ka (promaxi või prokolin-i asemel). Promax, Prokolin ja Smekta sisaldavad kõik kasulikke soolebaktereid.
Hiljuti leidsin vet-apteegist veel RC Rehydration Support pulbri (segu valmistamiseks) - ise pole küll kasutanud, aga tundub ka hea asi olevat.
Homme siis kohe veterinaari juurde nõu pidama. Küsi PROMAX-it ja nõuannet Rehydration Support-i kohta. Kui ta nendest midagi ei tea ja rõhub ainult kuivtoidule, siis oleks mõistlik veel teist veterinaari külastada.:)
Kui õnnestub kassipoeg terveks ravida, siis enne haigestumist kasutatud toiduvalikut küll ei soovita jätkata.
Mitme kuu jooksul võiks anda ravitoitu, RC ja Hills toodavad mitmesuguseid ravikonserve.
Kui kassipoeg kuivtoitu ei söö, siis võiks inernetiotsingusse panna BARF ja vaadata, mis soovitusi selle väljendi all tutvustatakse. See oleks ühele kiskjale (kass) see kõige õigem valik.

Algselt postitas: Roosiriina
Kui kassipoeg kuivtoitu ei söö, siis võiks inernetiotsingusse panna BARF ja vaadata, mis soovitusi selle väljendi all tutvustatakse. See oleks ühele kiskjale (kass) see kõige õigem valik.

Kas sinu kassid "barfivad"?

Üks kass Barf-ib.
Saabus meile kassipojana, kes kuivtoitu ei söö. Polnud siis muud valikut, kui otsida ja õppida ja katsuda toita tasakaalustatult ilma kuivtoiduta. Praegu 4-aastane ja heas konditsioonis.:)
Ülejäänud kuivtoit 50% ja liha-kana-kala+vitamiinid jne. 50%.

Ma saan aru küll, et nii noore kõhuhädaga kassipoja aitamiseks on riskantne üldse mingit soovitust anda.
Text Kõige õigem oleks siiski minna hea veterinaari juurde.
Meil oli viimase pesakonna kassipoegadel ületoitmisest veel õrnemas eas korralik kõhulahtisus - ja see süsteem toimis. Sassis seedimise vastu aitas koormuse mahavõtmine (puljong-riis) ja probiootikumid päris hästi.
Kuna siin on õrnas eas looma toidetud poekonservidega, siis peaks siin olema üsna analoogne situatsioon - seedimine sassis. Seega siis võtsingi julguse midagi soovitada. Kas seda soovitust järgimisväärseks pidada, jäägu lugejate otsustada.

Pealegi, Teil, Aime, on ka kindlasti häid kogemusi, mida võiksite teistega jagada.:)

Suuur tänu Roosiriina asjaliku abi eest! smile

Tegin eile õhtul sihukese tüki, et ostsin seda konservi, mida kassike oli harjunud sööma (Miamor. Müüakse Felix klubis ja pidi olema kvaliteetne. ... ?) ja mis sobis tema kõhule, segasin pisikese koguse konservi  rohukrõbina pulbriga ja nats niisutasin. Ta oli niii näljane, et pidi mul või sõrme otsast ära hammustama. Nurrus ja sõi. Pärast oli nii tragi ja mängis, ronis. Hoopis teine kass, kes mul hommikul oli. Siis ta ainult magas ja oli sellina väga rahulik ja apaatne.
Annan nüüd kummeli teed ka iga paari tunni tagant umbes 2ml süstlaga suhu, sest ta ise ikkagi ei taipa juua.
Tegelt kasse on mul olnud küll aga sellist veel ei ole näinud, kes ise ei söö. Äkki on hammastega mingi jama, mis segab.
Väljaheide oli täna hommikul sellin paks kreem. See vist on juba natuke parem ju.
Helistan varsi oma loomaarstile ja vaatan, mis ta arvab.
Ilmselt selle kassiga tuleb mul edaspidi väga hoolikalt toitu valida. Kliinikusari kindlasti aga ka seal on ju erinevaid.
Rosiina, kui tihti sa oma kassipoegadele seda riisi-kana püreed andsid?
Minu pisike tahaks ärkvel oleku ajal iga poole tunni tagant seda konservisegu. Istub oma kausi juures ja ootab. Palju ta ei söö korraga. siis magab vahepeal pikalt ja kui ärkab siis jälle ainult sööks.
Äkki peaks hoopiski mingid kindlad intervallid looma ja ta vahepeal lihtsalt üles võtma söötma. Iga kahe või nelja tunni tagant päeval, öösel siis suurema vahe jätma?

Thumbs up Thumbs down

Söötmine umbes 4 tunni tagant- arvan. Ja öösel ei söötnud. Meil polnud seda probleemi, et ei söö. Kõik on kogu aeg nõus iseseisvalt sööma. Isegi seda kanalõhnalist ja kanapuljongiga riisitummi söödi. Kui kõht hakkas korda saama, siis miskipärast enam ei tahetud.
Kui kaka ei ole enam päris vesi, siis muidugi on mingi progress, aga ettevaatlik peaks ikka veel olema, seni kuni kaka on normaalne.
Hambaid(suud) peaks kindlasti kontrollima - ehk on kehv söömine tõesti tingitud mingist hädast suus.
Ära unusta häid baktereid - neid on kassipojal ka vaja.

Kui kassipoeg kohe üldse ei söö ise, siis peaks minema hammaste kontrolli .. Aga see on tore, kui kiisukese kõtu saab korda! Muidu, kui minu kiisukesel kõht lahti on, annan ma talle pool süsi tabletti. Ja aitab kah .

Thumbs up Thumbs down