Teema: Pesakonna viimane poeg...

Ma olen koerainimeste käest kuulnud, et kutsikat valides ei maksa otsida sealt, kus on pesakonnast ainult üks veel järel, et kõige paremad on juba ostetud.
Kas sama võiks kehtida ka kassipoegade valikul?
Olen küll palju lugenud ja uurinud pärsia ja exotic tõu kohta, kuid ei pea üldse ennast nii targaks, et kassile peale vaadates ütlen, et on jah näitusekass smile

Eelmise kassiga on kahjuks kogemusi, et paber ja kasvandus ei tähenda kahjuks kvaliteetset looma. Kui juba kohal oled ja suht valge leht ka veel, siis sind räägitakse lihtsalt nii ära (olen vist mõjutatav tüüp) Õnneks jätkus mul julgust kass tagasi viia ja ära vaheteda (sest raha tagasi ka ei saanud ), kuigi ei saanud ka enam poega vaid täiskasvanud kassi.

Kuidas teie olete kassipoega valinud, kas kellegi teadjama kaasa võtnud või usaldate kasvataja juttu või enda vaistu?
Praegu olen nii armunud ühte exoticusse aga ta on pesakonna viimane ja ... miks siis viimane....

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pesakonna viimane poeg...

See "paremad ära ostetud" on ju teelikult suhteline!
Inimesed eelistavad erinevate kasukatoonidega loomasid, sugu jne. On ju palju näitajaid, mille järgi loom endale koju valitakse.
Mina küll viimasesse nõnda ei suhtuks.
Toon näite, kus alles paar nädalat tagasi käisin sõbrannaga kaasas (tema ostis exoticu endale) ja just esimene kass oli see, kes koju sai ja kes ei olnud kõige kõrgemas hinnaklassis, st. ei olnud näitusekass.

Mina tol korral kui omale Mariust käisin ostmas, ei teadnud mitte tuhkagi pärslastest (see, mida ma teadsin, oli see, et   ma tahan sellist mõnusat lössis ninnuga karvakera endale), valisin lihtsalt sisetunde järgi. Poegi oli selles pesakonnas kolm kokku, üks oli juba koju läinud, kaks oli alles ja nendest ma ühe koju kaasa rabasingi:P...
Kassiga on kõik korras, ei mingeid terviseprobleeme ega muid defekte.
Mina soovitan pigem uurida kasvatajate kohta, et kes on usaldusväärne.
Rääkisin sellest seal teises teemas ka, kus küsisid, mis hinnaga saab jne, aga tõesti, esimesel kohtumisel võib üks täiesti võõras inimene nii südamesse minna (kasvataja siis)- tõsiselt korralik elamine, st tingimused kassidele, hästi heasüdamlik naine. Tekitas hetkega minu täieliku usalduse tema vastu.
Kui ma ise kunagi teise juurde võtan, siis tahaksin küll sealt kodust kiisut saada:).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Pesakonna viimane poeg...

Meil on olnud viis pesakonda. Esimese pesakonna viimane poeg oli näituse/aretuse perspektiiviga, ta oli ka ainus, kes näitustel käis ja tal läks hästi, sai IC tiitli enne kastreerimist. Kolmandast pesakonnast viimane poeg on samuti oma pesakonna ainus tiitliga kass. Neljandast pesakonnast käis kasse näitustel rohkem, kuid see viimane on see, kel on läinud kõige paremini. Viimases pesas oli küll kaks poega, kellest üks jäi meile, kuid teisel on samuti näitustel hästi läinud, nad on küll veel noored. Tervis on neil kassidel siiani ka korras. Näiteks minult soovitakse just enne odavamad ära osta, need on siis need pojad, keda ma ise hindan mitte kõige perspektiivikamaks. Fakt, et halvimad jäävad viimaseks, ei pea paika. Pigem jälgi muid asju, nagu Rachelle mainis juba, kasvataja usaldusväärsust, kas temaga on kerge suhelda, kas ta annab sulle edaspidi nõu kassi hooldamise osas, aitab näitustel, jälgi kassi tervist, millistes tingimustes kasvanud jne. Ja sa võiksid ju otsida endale kaasa mingi teise sama tõuga tegeleja, kes oskab mingil määral hinnata kassipoja tõulisi omadusi.

Vasta: Pesakonna viimane poeg...

Oh tänud vastuste eest smile
Rahustasite mu ilusti maha smile
Oma colourpointi otsingutel komistasin hoopis ühe imearmsa ja hoopis teist karva exoticupreili otsa. Ja kuna ka mu abikaasa (kes samuti mu kassihuvi südamest jagab:) oli samuti väga poolt, siis läks see mõte kaalumisele smile
Kasvataja ise kinnitab, et tegu on kindlasti näituse kvaliteediga kassiga. Ilusti räägib oma kiisudest ja tundub väga tore inimene olema. Kuna huvilisi on veelgi, siis me just broneerisime selle kiisukese ära ja kui kõik ilusti läheb, siis laupäeval saabub meile üks pisike sinikilpkonn exoticupreili smile
Hästi suurte silmade ja paksukeste käppadega smile
Ja kasvataja ütles samuti, et see kassipoeg on siis sellest pesakonnast ainuke, kellega plaanitakse näitustel käimist, teised on läinud kodulemmikuteks.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pesakonna viimane poeg...

eks ta jah,kui mõelda,on ikka küll pigem vastupidi,et parim jääb viimaseks kuna põhiliselt ilmselt otsitakse ikkagi kodulemmikut ja nende hinnad vähemalt poole odavamad.Igatahes väga põnev,tahaks teie pojukese pilti näha.Meil on sinikilpkonn maskiga pärsiapreili.

Vasta: Pesakonna viimane poeg...

Oh, tore, et kassi saate!
Edu Teile ja jään huviga tuvustust ootama:).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg