1

Teema: Kass ja beebi...

Minu küsimus siis selline: kuidas kassid beebi sünnile on reageerinud?
Olukorras, kus kass on peres esimene "beebi" olnud:P.
Olen kuulnud hirmujutte sellest, kuidas kass lpase ära magab (läheb kas armukadedusest või piima lõhna peale näole magama) vms...päris hirmus mõelda.
Ega siis 24/7 ka ei saa kassil kannul käia, et ega ta parasjagu lapse voodi juures ei nooli:D.

Aaa, teine küsimus on ka, allergia kohta: et kas on ette tulnud juhtumeid/endal kogemusi sellega, et lapsel ilmneb kohe pärast sündi kassiallergia?

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kass ja beebi...

Meie oleme siin värske kass/beebi kogemusega. Mida kassid tegid? Tulime koju, panime turvahälli esikusse maha, Kamikaze kohe juures, nuusib, ta alati tuleb uksele vastu ja nuusutab kõik üle. Teised tulid ka uurima. Kassid ei ilmutanud mingit sügavat huvi. Mina läksin voodile, titt süles, Kamikaze tuleb jälle ja nuusutab hoolikalt üle tite pea, no nii paar minutit, siis oma tavapäraseid toimetusi tegema. Kassid olid hämmingus esimesel päeval, õhtuks juba kõik OK. Üldiselt, esimene kuu nad titega samas toas ei olnud, mitte seepärast, et ma ei lubanud, vaid ise soovisid olla mujal. Hiljem juba Vincent magas lapse kõrval mõned korrad, praegu Disco vahest harva teeb sama. Kamikaze ja Nana ei ole oma jalga lapse voodisse tõstnud, õpetama neid selles osas ei ole pidanud, muidu meil on kõikjal lubatud käia, ka laual. Kui laps hakkas nutma, oli Kamikaze kohe kohal ja kurjustas, et tehke ometi midagi, laps nutab ju! Vincent võttis turvatooli oma magamise kohaks, selle tarbeks oli toolil alati kate peale ja Vincent magas seal sees kogu aeg. Mitte kordagi ei ole ma tundnud, et kassid kuidagi ohustaks last. Üsna ruttu jätsin ma nad kõik rahulikult ühte tuppa. Ja kui Vincent jäigi lapse juures magama, siis esimese lapse rohmaka liigutuse peale tegi ta vehkat. Isiklikult arvan, et need jutud on kõik müüdid. Ära üldse pabista.
Nüüd on laps 1a8k ja igapäevaste rutiinide hulka kuulub kassidele kommide jagamine (catnip), kassipulkadega vehkimine, nööri vedamine kasside jaoks, hiirte loopimine, oma lutipudelist juua pakkumine, kassidel hammaste pesemine. Seda teab ka, mis kassi küünekääridega tehakse. Peale "aitäh" ja "auto" oskab ammu juba öelda "ass" (see on siis "kass"). Teeb kassidele pai ja kalli. Muidugi, suunamist on vaja veel pidevalt, kui asi hakkab karmiks minema. Aga paar kriimu on ta kassi käest saanud ja nüüd juba enam väga ei torgi, kui kass käpa tõstab, taganeb ise ja lõpetab kiusamise.
Allergia kohta ütles meie lastearst, et esimestel eluaastatel tavaliselt "kassikarvaallergia" välja ei löö, siis on tavaliselt erinevad toiduallergiad. Kui laps on kohe algusest kassiga koos kasvanud, on allergia tekkimiseks oluliselt väiksem võimalus. Suur osa on pärilikkusel. Kui teie allergilised ei ole, ei ole seda ilmselt ka laps. Allergiast hoidumiseks aitab suurepäraselt rinnapiim, hoolitse siis, et jooksid palju ja et piima jätkuks kauaks.

Vasta: Kass ja beebi...

Mul on ka nõnda, et kassile ei ole keelatud kohti (vahepeal oli nii, et magamistoa uks oli  kinni öösiti, aga siis ma mõtlesin ümber ja nüüd pikemat aega taas Marius saab käia, kus tahab).
Ma mäletan umbes aastatagust kogemust, kus hoidsin sõbranna paarikuust beebit ja siis oli Marius täiesti närvis. Tuli lapse juurde, sisises (nagu tavaliselt teiste kasside peale), mul tuli hirm nahka ja panin toa ukse kinni, kus olime. Selle peale läks Marius veel rohkem närvi ja muudkui kräunus ukse taga ja vägisi kasvõi läbi ukse pressis sisse- uudishimu ikka oli suur. Pärast lapse äraminekut nuusutas voodit tõsiselt mingi pool tundi:D.
See on ainus kogemus Tal nii pisikesega.
Juba istuvaid lapsi on Ta ka näinud ja siis natuke kurjustanud.

Aga samas südames ma tunnen, et päris oma beebi puhul Ta nii ei käituks. Tegelikult ma tunnen oma looma, aga vahel ikka hakkan kahtlema.
Nimelt on meil mitu olukorda olnud, kus Kass kui selline olevus, võiks solvunud ja stressis olla, aga Marius ei ole olnud. Lihtsalt Mulle vahepeal tundub, et kui Meil on oma pere teema, mis on kõikidele raske (kolimine vms.), siis Marius nagu mõistaks seda (nagu inimene, sõber), ja on olukorras väga vapper poiss.
Ma tõesti loodan, et kõik läheb kenasti ja Ta ei muutu, ega tunne, et Tema pole enam oluline. Muidugi on, kindlasti ei jää Ta tähelepanuta. Armastan ju Teda samamoodi edasi kui ennegi.

Sinu vastust allergia kohta on küll hea lugeda. Ma tõesti ei tahaks, et selline asi peaks juhtuma. Ma ei taha isegi õudusunenäos seda olukorda näha. Seda küll jah, olen ise ka kuulnud, et kui laps kasvab loomaga koos, siis ei ole ta tavaliselt allergiline.
Meie ei ole üldse allergikud.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kass ja beebi...

Kass tunneb ikka omad ära. Meile pole Kamikaze puhul pooltki nii palju lubatud kui lapsel, see nätsutab teda ikka mõnuga, meie saaksime sellise käsitlemise puhul kohe kihvasid tunda.
Vincent valvab:

Vasta: Kass ja beebi...

Laps teeb kassile kalli nii, et ajab käed laiali ja siis kassi kõhu alt läbi. Kamile kalli:

Vasta: Kass ja beebi...

Ja kalli lõppeb nii:

Vasta: Kass ja beebi...

Wow kui armsad pildid!
Esimene on veel eriti selline mõnus "Siin valvan mina!" pilt :ingel: ...
Aga jah, eks väikesed lapsed kipuvad ikka kasse "väntsutama".

Muideks, Marius magab mul juba mitmendat kuud voodis minu kõrval (tal on seal oma padi kohe olemas)- see on Tema puhul suhteliselt ennekuulmatu, Ta ei ole eriti nii lähedust otsiv enne olnud. Kohe terve öö laiutab seal. Hästi armas memmekas on:).
Suvel jälle, kui on palav, magab Ta kindlasti mujal, vannitoas jahedatel kiviplaatidel või voodi all...

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kass ja beebi...

Minul ei ole ka midagi halba rääkida.Mõlemad kassid on väga mõistlikud.Intšu ei tundnud beebi vastu üldse huvi.Ta oli siis umbes aastane,kui laps majja tuli ja mingit muret pole olnud.Kassu on samuti väga tubli."Beebi" saab nüüd varsti seitse,aga olekult ja käitumiselt meenutab paljus aastast last.Tal ei ole ühtegi kriimu kätel-jalgadel.Usun,et ka Sul läheb kõik hästi.:terv::syda:

Thumbs up Thumbs down