1

Teema: Siiami iseloom

Mul tekkis Siiami omanikele selline küsimus, et kuidas on lood Teie kiisu iseloomuga. Räägitakse ju tihtipeale seda, et Siiamid õelad jne.
Kas on mingeid näpunäiteid, mille abil vältida kiisu iseloomu kurjaks minemast?
Oeh, segane jutt sai big_smile Aga tahaks teada...endal pisike Siiamipoiss kasvamas kodus...tuttavatel ka Siiam...Neil küll väga sõbralik, polekski  nagu Siiam smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Siiami iseloom

Ma ei ütleks, et siiam õel on, aga pisut aktiivsem ja lärmakam küll. Meil saigi siiam just tema temperamentsema iseloomu pärast võetud. Samas oleme me Sissyt ikka pisikesest peale palju paitanud ja süles hoidnud. Võimalik, et pisikesena hellust ja soojust mitte saanud siiamid on keskmisest õelamad.

Seega minu soovitus - anna talle palju armastust ja soojust ja ei lähe ta midagi õelaks smile

Mia on ka väga armastav, oma pereliimmete, eriti minu suhtes. Natuke lärmakamad on nad tõesti, pidevalt üks mäu ja mäu käib smile Nagu seletaks, mis ta päeval korda on saatnud. Kui keegi ukse taga on, siis jookseb tema esimesena vaatama, et kes tuli. Kurjuse koha pealt on selline lugu, et väiksemana lasi ta end võõrastel paitada küll, aga pärast seda, kui ta pojad sai (see võis ka vanusega tulla) on ta muutunud pirtsakamaks. Kui ta ei taha, et talle pai teen, siis hammustab. Aga võõrastel ei lase enam üldse puutuda, sisiseb ja üritab hammustada. Tegelikult, mitte ainult võõrastel, aga ka näiteks minu emal ja mu õde ei salli ta üldse, talle üritab isegi näkku hüpata, kuigi õde pole talle miskit teinud ja väiksena puutus ka temaga kokku ja isegi magas tema süles. Väiksed lapsed talle ka ei meeldi, aga ega mulle ka ei meeldi, et mingid võõrad väikesed lapsed siin kassi solgutama tulevad, nüüd nad õnneks kardavad ja ei lähe Miale lähemale.
Aga Mia tütred näiteks on küll kõik väga sõbralikud ja üks on pigem isegi arglikum ja heasüdamlik. Eks ma neid nunnutasin ka ikka kõvasti. Mia on pärit sellisest perekonnast, kus inimesed nendega väga ei tegelenud, perenaine oli isegi neist juba tüdinenud, tal siiamipaar kodus, tahtis meile kõik 4 ära anda juba (Mia, tema vend, ema ja isa). Samuti käis ta ise öötööl ja päeval magas, nii et kassid toimetasid üksinda.
Aga mina arvan, et nii kurjad nad nüüd ka pole nagu rahvasuu räägib. Nad on isegi väga peremehe kesksed ja Mia on väga memmekas ka.

Dogs have owners, cats have staff.

minu kassil nii.. kui tal nunnutamistuju, siis musi kalli ainult. kui mängutuju hüppab ikka väga vihaselt küünte hammastega jala-käe külge, nagu saaki püüaks. see käib suht närvidele. saab laksu ja ei tohi aga kohe hüppab veel vihasemalt külge. samas laps väntsutab ja tassib teda, ei tee talle midagi

liisu pildid http://pildid.ee/thumbnails.php?album=15394

Thumbs up Thumbs down

Samamoodi, nagu chry siiam, käitub kohati ka Breili, kel vaevalt midagi siiamiga pistmist on. See oleneb ikka kassist. Mina isiklikult ei ole näiteks kohanud mitte ühtegi ligilähedaseltki meeldiva iseloomuga pärsia kassi ja selle tõttu on ka nende populaarsus minu jaoks kerge müstika aga ma usun, et on ikka ka normaalse käitumisega pärslasi ja ma usun, et siiami tõug iseenesest ei ole õel.

Meie Mia on ka suhteliselt heasüdamlik kass. Ta hüppab isegi mu isale sülle. Kes põhimõtteliselt kardab kasse. (kassid pidid tajuma ju seda ja nendega tegemist ei tee)
Saagi püüdmise insinkt on küll tugev! :wink: Kõik mängukannid küünejälgi täis!

Thumbs up Thumbs down

Minul oli ka kunagi siiam. Enamus ajast hea ja rahuli sülekass...ja siis kui tuli tuju iseloomu näidata, siis karjus jubeda häälega ja kui süüa unustati anda ja ise köögis söödi või asjatati, siis kiisu ronis lihtsalt küüntega mööda säärt üles! Aga üldises plaanis siiski rahulik smile

Thumbs up Thumbs down

Minul on olnud 2 siiamit. Mõlemal nimeks Siim :nana:
Esimene oli siis kui ma ikka väga nootr olin, aga praegune on selline ~~14 aastane tähtis kassiätt.
Kisa oskab teha, oma tahtmise avaldamisel ennast tagasi ei hoia, aga see eest täielik sülehaige.
Noorena õnnestus teda isegi tigedaks ajada (siis tegi tõesti õelat nägu ka mad).
Aga kokkuvüttes on tegu väga oma peret hoidva kassiga ja ausaltöelda ei usu, et tulevikuski midagi teist peale Siiami tahaks :hei:

Thumbs up Thumbs down

Meil endalgi Siiam  ja ta on just selline nagu eelpol bethy2 kirjutas big_smile. Kui ninnu-nännu tuju, siis on armas süleloom, kelle nurrumootor ei väsi, kui aga mänguhoog peale tuleb, on Küünte ja hammastega jalas/käes kinni smile

Thumbs up Thumbs down

Esialgu kui alles plaanisime Siiami võtta, kuulsime lugusid ema tuttavat kassist (Siiam) ning ausalt öeldes, hirmutas see loom mind tõesti ära. Pidi selline iseloom olema, et kui nt. keegi külla tuleb, pannakse kass puuri kinni, sest muidu läheb kallale. Isegi pererahvast on hammustanud ja rünnanud.

Kui meie Saba saime, võtsime ta kohe vastu. Esialgu oli ta üsna pelglik ja suurema osa ajast magas. Päeval veetis ta põhiosa üksi köögis, kuhu ehitasime talle pisikese pesakasti. Õhtuti sai ta pererahva armastust ja mängisime temaga palju. Kass sai kõike piisavalt ja üsna kiiresti lasime ta ka õue ning teiste inimestega kokku. Nüüdseks on kass tõeliselt perekeskne loom, magab meie kõrval, jutustab meile oma tegudest, veab oma saaki tuppa, tuleb kutsumise peale, peab maha hullutuure ja mitte kunagi ei ründa ega ähvarda ilma põhjuseta. Selgeks on talle tehtud mida võib ja mida mitte. Kõik oleneb kasvatusest!

Thumbs up Thumbs down

meie alles plaanime siiami v6tta..
loodan, et ta on k6ige armsam kiisu maailmas smile

Thumbs up Thumbs down

Mina olen kahte sorti siiamitega kokku puutunud.
Onutütrel oli kunagi 3 siiamit, kes tulid külla mineku ajaks neil  vannituppa kinni panna, sest olid väga kurjad. Vanaema aga unustas kassid vannitoas ja läks sinna käsi pesema ning tuli veriseks hakitud jalgadega välja.
Sõbra siiam ronib aga igale ettejuhtuvale inimesele sülle ning lülitab nurrumootori kahesaja peale.

Thumbs up Thumbs down

Huhh, see Clytemestra esimene siiamite lugu on küll karm! Õnneks vast seliseid juhtumeid väga palju ei ole.
Aga jah - kõik sõltub ikka kasvatusest.

Algselt postitas: Kristhel
Esialgu kui alles plaanisime Siiami võtta, kuulsime lugusid ema tuttavat kassist (Siiam) ning ausalt öeldes, hirmutas see loom mind tõesti ära. Pidi selline iseloom olema, et kui nt. keegi külla tuleb, pannakse kass puuri kinni, sest muidu läheb kallale. Isegi pererahvast on hammustanud ja rünnanud.

Kui meie Saba saime, võtsime ta kohe vastu. Esialgu oli ta üsna pelglik ja suurema osa ajast magas. Päeval veetis ta põhiosa üksi köögis, kuhu ehitasime talle pisikese pesakasti. Õhtuti sai ta pererahva armastust ja mängisime temaga palju. Kass sai kõike piisavalt ja üsna kiiresti lasime ta ka õue ning teiste inimestega kokku. Nüüdseks on kass tõeliselt perekeskne loom, magab meie kõrval, jutustab meile oma tegudest, veab oma saaki tuppa, tuleb kutsumise peale, peab maha hullutuure ja mitte kunagi ei ründa ega ähvarda ilma põhjuseta. Selgeks on talle tehtud mida võib ja mida mitte. Kõik oleneb kasvatusest!

Mnjaaa....aga ega kõik ka sellised ju ei ole. Inimeste seas on ka ju nö.vastikuid ja õelaid inimesi, kes tihtipeale võivad "hammustada ja küütega kratsida".

Palju sõtubki sellest, et kuidas inimesed oma kiisuga suhtlevad, teda kohtlevad jne. Kui kass saab alguses haiget, hakkab ta hiljem oma peremeestele tagasi tegema. Kassid on targad smile

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: ZEUS
meie alles plaanime siiami v6tta..
loodan, et ta on k6ige armsam kiisu maailmas smile

Palju armastust Teie poolt ja Siiamist võib saada suurepärane ja väga sõbralk kass smile

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Clytemestra
Mina olen kahte sorti siiamitega kokku puutunud.
Onutütrel oli kunagi 3 siiamit, kes tulid külla mineku ajaks neil  vannituppa kinni panna, sest olid väga kurjad. Vanaema aga unustas kassid vannitoas ja läks sinna käsi pesema ning tuli veriseks hakitud jalgadega välja.
Sõbra siiam ronib aga igale ettejuhtuvale inimesele sülle ning lülitab nurrumootori kahesaja peale.

Huuh :S Selliseid Siiameid nagu Sina kirjutasid, ei ole ma õnneks kohanud....ei taha kohata ka...!
Olen koku puutunud just nendega, kellel nurrumootor igaühe süles istudes 200 peal on ja kes mjäb ja anub niikaua, kuni sa ta sülle võad smile

Thumbs up Thumbs down

Minu arvates on ikka see metsik ja tige käitumine külge kleepunud lapse eas. Kõik oleneb kasvatusest, täpselt nagu inimlapselgi. Kõik halvad kombed saab pojast peale ära parandada õigete meetodite abil... kindlasti on aega nõudev ja tulemused ei ole nii kiired tulema...võti peitub helluses ja armastues.

Minu siiam on aga  üks vatitups! Ise kolmekuuline aga intelligents ja tarkus särab kõrvade vahel. Meil ei rünnata kodus kedagi...kõik külalised on tema sõbrad...või siis ütleme nii et suhtleb ainult külalistega kes räägivad temaga smile Kõigile on üks ja sama pisikene reegel et keegi ei mängiks kassiga oma käega...et kass saaks aru et inimkäsi on mängukann...Eks neid jonni tujusid tule ikka peale, mil püütakse kiusata jooksuga kaabli nurka 100 korda...ronida toidulauale, ja närida varbaid aga Arellale on juba selgeks tehtud hääletõstmisega range EI ja põrandale panek...kui ise lahkud toast siis lõppevad ka pahandused sest tavaliselt on need ainult tähelepanu saamisek. Aga jah Arella on tõelise ingelliku iseloomuga....kuidas ta rääägib ja rääägib hommikuti ja õhtuti...paneb terve romaani maha hihi...hommikuti äratab mind ülesse pehme käpa patsutusega põsele ...kui liigutan end siis kohe algab Arella rääkima sinuga...tuleb ja poeb lõua alla ja nurrrumootor väriseb niii mis õudne kohe smile Hommiku sööögi ajal istub Arella süles v tooolil nagu väike leedi laua taga...nn iseloomustus on ainult positiivne ja ma kirjutaks seda siin edasi mitu päeva kohe...üks asi mind veel üllatas et esimesed korrad mil jätsime Arella üksi koju..ta ei teinud nutu piuksu kah..;)
Aga arvestada tuleb et siiam on nagu inimlaps, kellele tuleb tähelepanu pöörata pidevalt. Armastuse ja süle maniakk tongue

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Arella
Minu arvates on ikka see metsik ja tige käitumine külge kleepunud lapse eas. Kõik oleneb kasvatusest, täpselt nagu inimlapselgi. Kõik halvad kombed saab pojast peale ära parandada õigete meetodite abil... kindlasti on aega nõudev ja tulemused ei ole nii kiired tulema...võti peitub helluses ja armastues.

Minu siiam on aga  üks vatitups! Ise kolmekuuline aga intelligents ja tarkus särab kõrvade vahel. Meil ei rünnata kodus kedagi...kõik külalised on tema sõbrad...või siis ütleme nii et suhtleb ainult külalistega kes räägivad temaga smile Kõigile on üks ja sama pisikene reegel et keegi ei mängiks kassiga oma käega...et kass saaks aru et inimkäsi on mängukann...Eks neid jonni tujusid tule ikka peale, mil püütakse kiusata jooksuga kaabli nurka 100 korda...ronida toidulauale, ja närida varbaid aga Arellale on juba selgeks tehtud hääletõstmisega range EI ja põrandale panek...kui ise lahkud toast siis lõppevad ka pahandused sest tavaliselt on need ainult tähelepanu saamisek. Aga jah Arella on tõelise ingelliku iseloomuga....kuidas ta rääägib ja rääägib hommikuti ja õhtuti...paneb terve romaani maha hihi...hommikuti äratab mind ülesse pehme käpa patsutusega põsele ...kui liigutan end siis kohe algab Arella rääkima sinuga...tuleb ja poeb lõua alla ja nurrrumootor väriseb niii mis õudne kohe smile Hommiku sööögi ajal istub Arella süles v tooolil nagu väike leedi laua taga...nn iseloomustus on ainult positiivne ja ma kirjutaks seda siin edasi mitu päeva kohe...üks asi mind veel üllatas et esimesed korrad mil jätsime Arella üksi koju..ta ei teinud nutu piuksu kah..;)
Aga arvestada tuleb et siiam on nagu inimlaps, kellele tuleb tähelepanu pöörata pidevalt. Armastuse ja süle maniakk tongue

Olen Su jutuga täielikult nõus smile

Thumbs up Thumbs down

loodan,et.minu.siiam.on.ka."Armastuse ja süle maniakk"
mitte.mingi.kuri.loom,nagu.eespool.kirjeldatud=)

Thumbs up Thumbs down

Hihih
olen viimasel ajal tähele pannud Arella uusi kombeid...istun siis põrandal,diivanil või voodil...vaatan talle otsa ja küsin "mis teed?" ...Arella saba paisub suureks kuuseks, pea keeratakse viltu, silmad pilukile ja keerus kerega hüpatakse pots pots ühe koha peal ja suust tuleb väga naljakas hääl mis sarnaneb merisea kriuksumisele smile siis niimoodi hüpatakse mulle lähemale ja siis hüpatakse mulle peale aga niiii pehmete käppadega ja hellalt kohe..siis saba aetakse jällle kuuuuseks ja jooostakse ühelt diivanilt teisele ja jälle minu juurde merisea häälega :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Arella
Hihih
olen viimasel ajal tähele pannud Arella uusi kombeid...istun siis põrandal,diivanil või voodil...vaatan talle otsa ja küsin "mis teed?" ...Arella saba paisub suureks kuuseks, pea keeratakse viltu, silmad pilukile ja keerus kerega hüpatakse pots pots ühe koha peal ja suust tuleb väga naljakas hääl mis sarnaneb merisea kriuksumisele smile siis niimoodi hüpatakse mulle lähemale ja siis hüpatakse mulle peale aga niiii pehmete käppadega ja hellalt kohe..siis saba aetakse jällle kuuuuseks ja jooostakse ühelt diivanilt teisele ja jälle minu juurde merisea häälega :s6ps:

Väga hea big_smile :py:

Thumbs up Thumbs down

Meie Sissyl on ka vahel sellised hood, kus saba turris joostake mööda tuba ringi ja tehakse sellist urisevat häält. Ma ei tea, kas merisead just sellist häält teevad, aga maru naljakas on küll big_smile