1

Teema: kuidas õpetada?

Mul siis selline probleem,et sain paar päeva tagasi kiisu,kohe ei olnud kassiliiv võtta,panin saepuru,tegi ilusti kõik omad hädad sinna ära(ehk see pärast,et ennem ta elas laudas),paar korda juhtus ka et pissis voodi alla nurka.Kuid nüüd kui eile sai kassiliiv ostetud,siis esimese pissi tegi sinna(mina tõstsin ta sinna,kui ta oli üles ärganud),kuid nüüd on ta teinud sinna samma voodinurka,puhastasin küll selle koha korralikult ära,kuid kuidas ikkagi teda õpetada õigesse kohta omi asju tegema?

[img]http://www.xmission.com/~emailbox/animate/a-katt.gif[/img]

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kuidas õpetada?

Meil oli alguses sama lugu, kui kiisu võtsime. Põhjus võib olla selles, et ta just annabki märku, et tema arvates on see õige koht seal voodi all smile. Et äkki siis voodit näiteks nihutada või midagi.
Meie panime tema poti kah sinna, kuhu ta maha tegi ja nyyd nii harjunud, et täitsa tubli kiisu kohe smile
Aga teine asi, kui ikkagi ei saa tema potti sinna voodi alla nurka panna, siis üks võimalus veel selline, et tee näiteks mingi paberiga see pissi kokku ja pane see paber potti. Et kogu aeg oleks pissi lõhn tal olmas. Siis teab, et sinna vaja teha wink

Loodetavasti on abiks!

Thumbs up Thumbs down

nüüd ma vaatan,et ta läheb juba ilusti ise sinna liivakasti (voodinurka panin prügikasti ette ja kassiliiva peale raputasin natukene saepuru) wink

Thumbs up Thumbs down

ma sain enadle paar päeva tagsi alles kassipoja..pissib sina kus ise tahab aga õnneks mitte vaibale..üritan küll panna sinna kuhu peab aga tuleb kohe ära.kuidas peaksin tema õpetamist alustama.?:)

Thumbs up Thumbs down

Ehk on siit ka abi
tõsta pärast magamist,söömist,mängimist (või kui sa näed,et ta hakkab kohta otsima)kass liivakasti ja näpuga kraabi ise ka seda liiva,siis peaks üldjuhul kiisu ise hakkama ka kraapima.Ja kui sa näed,et kass teeb ühele kohale omad hädad maas,tõsta liivakast sinna koha peale.Selles on järjekindlust vaja wink

Thumbs up Thumbs down

Õnneks sellest murest mina pääsesin. Tõin koju veidi üle 2 kuuse kassipoja ja teda olid õpetanud juba tema ema-isa, nii et minu juures tundis ta kohe ära, kus on pissimise koht. Kast oli küll teistsugune, nimelt enne oli tal tavaline kast, aga mina ostsin selle suure ja kaanega-uksega. Luugi jätsin küll esialgu vabaks, aga hiljem harjus ka sellega ära, kuigi esialgu vahtis küll imelikult, et mis see nüüd siis on.

Dogs have owners, cats have staff.

ei tia mul ei võta õppust..teeb isegi oma pesase kaka.

Thumbs up Thumbs down

six..
Mul praegu hoiukodus samasugused väiksed kassipojad, kes ka alguses ei mõiganud kastis käia. Tegid igalepoole mujale aga mitte kasti. Alguses proovisin ka peale söömist ja uinakut tõsta aga ega ma ju koguaeg ka saa neil silma peal hoida. Mõtlesin natuke ja korjasin kõik \'apsakad\' põrandalt kokku ning asetasin liivakasti. Seepeale läksid kassilapsed kohe uudishimulikult vaatama et mis nüüd siis toimub. Vupsasid kasti ja nuusutasid kõik ilusti üle, veendudes et ikka nende omad on. Ning siis läks alles kaevamiseks.. big_smile
Sellest ajast hakkasid mõlemad ilusti puhtust pidama.
Võid ju proovida. Äkki aitab sul kah. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

vot seda peaks proovima...eks annan tule:)mustest teada..

Thumbs up Thumbs down

hamlet hakkas ilusti liivakastis käima..isegi meeldib talle seal.:D

Thumbs up Thumbs down

No vat kui tore uudis! smile Mis nipiga te selle puhtusepidamise siis selgeks saite ka? Kindlasti kellelgi väga õpetlik lugeda, kel sama probleem on..

Thumbs up Thumbs down

ta hakkas kohe ilusti käima..ei pidanudki õpetama..talle lihtsalt meeldib seal kraapida.ei tia ise ka kuidas nii ruttu ära õppis,:D kohe esimesel päeval hakkas käima .mul vedas.

Thumbs up Thumbs down

Kassidel see loomupärane instinkt hädale peale kraapida. Eks see tule ka teinekord õpetamisel kasuks. smile

Thumbs up Thumbs down

irw...meie kass muidu käib küll ilusti liivakastis kuid mõnikord juhtub et ta on liivakastis sees aga tagumik jääb välja ja pisiib liivakastist välja big_smile tongue

Kassiarmastajaid nimetatakse ailurofiilideks.:)

Thumbs up Thumbs down

siis kui täielkku liivakasti puhastust teeme siis mängib liiva sees õhtu otsa ja terve liivakasti ümbrus on liiva täis..:D

Thumbs up Thumbs down

Meil oli ka selline mure. Iga hommik algas kassi järel koristamisega ja iga õhtu lõppes sellega.

Lahendasime selle asja nii - Meie kiisul oli vaja kahte liivakasti. Ühte ta enamasti pissib ja teise kakab. Liivakastidel pole luuke ees, et ta saaks paremini sisse-välja käia.

Nendesse kohtadesse, kuhu ta pidevalt pahandusi tegi (4 kohta) - ühes kohas seisab tumba ees (peal), teise koha juures seisavad kaks kõrvuti liivakasti.  Kolmandasse ja neljandasse kohta panen aegajalt väikese topsi krõbuskitega (tops liigub ühest kohast teise), sest KASS EI PISSI/KAKA SINNA, KUS TA SÖÖB!!!

Lisaks sellele, koristame ta liivakaste kaks korda päevas, sest talle ei meeldi käia lõhnavas liivakastis.

ja voala - meie pärsiakiisu (Miss Nuustik) käib nüüd ainult oma liivakastides, pole pidanud kordagi enam põrandalt koristama!!!!!!

Thumbs up Thumbs down