1

Teema: Kass on hulluks läinud.

Mul on 4 kuune isane kass, kelle võtsin kui oli 2 kuune ja siis tundus rahulik ja sõbralik kass. Nüüd on ta meil elanud 2 kuud ja täiesti pöörane. Viietuhande kroonised kardinad on kahes toas lõhutud, mitmekümnetuhandene diivan.. enda toas ma magada ei saa rahulikult, sest kass hüppab kass kätte kinni või ründab varbaid ja siis närib. Kui tuur peale tuleb, siis ei saa kõndidagi.. hüppab põlve või tagantpoolt hammastega kinni ja üldse hakkab paitamise keskel äkki hammustama. Kardinate ja diivaniga enam nii hull asi pole - kassipeletaja aitas. Mida teha seoses hammustamisega ja kuidas teda maha rahustada? Praegu on täpselt nii, et keegi peres ei kannata teda, sest ta teeb ainult pahandusi. Ära ei tahaks anda, sest kass ikkagi kalliks saanud, kuid tahaks temast ikka leebemat kassi kasvatada.
Äkki peale kastreerimist muutub rahulikumaks?

Loodan nõuandeid kuulda,
smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass on hulluks läinud.

Praegu on küll veel vara kastreerimise peale mõelda,nii paari kuu pärast ehk.Kiisu ju nii noor alles,sellepärast möllabki,eks hiljem rahuneb maha.Mingi pättuse pealt võiks veepritsi katsetada.

Ei, ega ma ei mõtlegi praegu kastreerimise peale. Mõtlen, et ehk kui aeg käes, et äkki siis muutub rahulikumaks. smile
Eks proovime siis veepritsiga. aitäh!

Thumbs up Thumbs down

Pärast kastreerimist enamus kasse muutub rahulikumaks, kuid see pole reegel, kahjuks.

Veeprits peaks jah päris hea abivahend kasvatamisel olema! Kuigi paljud kiisud vett ei karda...

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Tegelege / mängige kassiga rohkem .

Thumbs up Thumbs down

Mul oli kunagi tavalne triibik, ka isane. Temaga aga oli selline lugu, et saime ta siis kui ta oli veel väikene. Elas ta meiega päris kaua. Mängisime, paitasime, kammisime teda....õhesõnaga, ta oli vägaarmastatud pereliige. Käis ta meil ka õues. Elasime korteris ja esimesel korrusel, niiet, kiisul oli hea õues käia. Mingist ajast muutus ta aga metsikuks sad Täiesti pööraseks. Kui keegi kõndismööda tuba või koridori, hiilis tema(nahu metsloom saaki püüdes)  ja hüppas kas jalga, kätte jne...Viimase piiri ületas kiisu siis, kui hüppas mulle kõigi oma nelja käpaga ja kõikide küüntega kõrri kinni.  Siis sai aga piir täis. Ise olin ma siis vist 12 või 13 aastat vana.  Ema seletas meile, et nii ei saa ja et kiisu peab ära minema. Nii ma siis viisin omaenda armastatud kiisu arstile ja olin tema juures kuni lõpuni. Siiamaani on see pilt silmees. Ja mäletan täpselt, kuidas läksime koju ja ma nutsin veel päris pikka aega. Tagantjärele mõtlesn, et võibolla nii oligi parem. Kes teab, milleni ta järgmise rünnakuga oleks jõudnud. sad Kahju on siiani ja pilte vaadates tuleb nutt kurku. Aga mis teha sad

Thumbs up Thumbs down

Meil oli ka algul Kustiga suur hammustamis- ja ründamisprobleem, aga rohkem kummipalle ja kümnekrooniseid hiiri aitas asja parandada.
Kui kass hakkas metsikuks kiskuma, siis loopisime hiirt või andsime talle palli veeretamiseks, elas end selle peal välja ja oli hulga rahulikum.

*Pallidest on minu kassidele selleks puhuks sobinud kõige paremini need pudi-padi-kioskites müüdavad täiskummist pallid (~12.-), põrkavad ja veerevad väga hästi, loomapoe pallid on kassid külmaks jätnud.. aga sealt saab neid pisikesi hiiri, mida on mõnus rappida.

Thumbs up Thumbs down

Minu soovitus  ärge tehke tast välja  as  hüppab  kui ta vanemaks saab siis  ta enam  nii ei te ma tean mul  ka on 1 kassipoeg kes on selline  .:D  Algul mõtlesingi et kes kirjutab minu kassipojast    aga  se läheb muidu suurena ära:hiih:

Kassid  on  võrratud    hooli neist sest nemad  hoolivad sinust nad nimetavad sind jumalaks.

Kätega-varvastega mängimise asemel kasutada mänguasju. Küüned lühikeseks lõigata, et ta sellega harjuks varakult.
Leida talle tegevust päevasel ajal, kui kodus kedagi pole.

Loomulikult teevad kassipojad pahandust, imelik et te seda looma võttes ei teadnud. Järgmine kord, kui looma võtate ja maisest mammonast kahju, siis oleks mõtekam varjupaigast juba täiskasvanud rahulik kass võtta.

meie kiisul kriimud silmad...