1

Teema: kas friskise zeleetoidud on kassile head

meil selline küsimus - kas pärsia 2.5 kuusele kassile tohib peale royal canini spets.toidu anda ka mingeid zeleetoite? siiani oleme proovinud friskise ja whiskasi kitteni omasid, kuid kas needki on sama ebatervislikud kui kõik ülejäänud poetoidud? loomapoest ostetud hillsi või mingeid muid pasteedilaadseid toite ta ei söö. kas keegi teab kas firmatoitudest on turul ka tükkidega zeleetoite? äitäh vastamast. bruno:s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kas friskise zeleetoidud on kassile head

Zeleetoidud on kuuldavasti üldiselt kõik ebatervislikud, pole midagi kui vahel anda, aga pidevalt küll ei soovitaks.
Peaks olema muidu ka kvaliteetsemaid tükikesi kui friskis ja whiskas, tartu kohta ei oska öelda, kuid Tallinnas on Felixi klubis üht-teist müügil.
Parem- anna Talle toorest kanahakkliha näiteks, püüa teda harjutada erinevate toitudega, vältimaks edaspidist pirtsutamist.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

osta parem loomakliinikust või poest kassile korralikku ja kvaliteetset toitu. Ega sa ju ise ei taha kah pidevalt hamburgeri, pitsa või muu rämpsu peal elada, n´es pas ?

Minu kiisud ka ei söö Hill´i konserve, isegi siis mitte kui segan mõne muu toiduga. Krõbinaid söövad nii Royal Canini, Hill´si ja Nutri omasid. Kui küsisin loomaarstilt kas võib teha ise mingit lihasegu, kana ja loomaliha ning natuke riisi ( see neile maitses), ütles, et siis võib kass saada valgu ülekülluse :murelik: Et peaks ikka konservtoitu andma. Olen siis Sheba ja Gourmet andnud, neid söövad. Mis võimalused veel oleks? Tegin ka pasteeti foorumist leitud retsepti järgi (kana südamed, pugud, maks), seda ka eriti ei sööda. Ostsin neid Keskturult, aga ühel korral olid need ebatavaliselt vastiku haisuga. Ega see vist seal eriti värske kaup ole, sügavkülmutatud ju, ei tea millal tegelikult toodud on.

Thumbs up Thumbs down

Mul praegune seltskond on suhteliselt tundliku seedimisega, varasemalt andsin eelnevatele kassidele ka ikka neid zeleetoite, isegi kasvataja , kellelt kunagi ühe kassi võtsin täitsa soovitas neid, nüüd aga näen oma kasside pealt, et kui annan paki geeljat toitu nelja peale, siis vähemalt 2 kui mitte rohkem kassi oksendavad terve päeva. Seega mina enam ei anna üldse neid geeljaid toite, kuigi kassid hullult tahaksid.

http://devonrex.onepagefree.com/

Mina soovitan hoopis konservid kõrvale jätta (ega neid häid siin Eestis iga nurga peal ei müüda ka) ja anna kassile parem liha (siga, veis, kana, lammas, hobune, jänes, mis iganes), kala, siseelundeid (maks, süda, neer), toorest(!) konti. TII, vaheta loomaarsti ja hari end ise kassile vajaliku loomse valgu koguse osas (sorry et otse ütlen). Kana-loom-veidi riisi on kassile väga hea toit! Turult võib vahest saada jah kehva kraami, samas näiteks südant poodides ei müüda (väääga harva). Bruno, tükilist zhelees toitu Miamor (ära segi aja, neil on ka pasteedisarnast konservi) leidub klubis Felix ja Norde Centrumi Ossu loomapoes. Väga soovitaks ka Almo Nature konserve, neid aga olen näinud ainult Haabersti Zoovet Keskuses.
Tagasi tulles valgu juurde (ma pean selle siia vahele suskama tongue), kuivtoidus sisalduv liiga suur kogus ja valet (taimset) päritolu valk põhjustab kassile neerupuudulikkust, diabeeti, kõhulahtisust jne.

Mina olen Aimega väga nõus! Üritan ka ise ena emisterdatud kodutoitu kassidele kõrvale pakkuda, ehk jõuan lõpuks ka nii kaugele, et saame täitsa kodutoidule üle minna. Kusjuures ega ka minu loomaarst ei arvanud sugugi hästi sellest mõttest, et tahan toortoidule üle minna.

http://devonrex.onepagefree.com/

kas keegi teab kas firmatoitudest on turul ka tükkidega zeleetoite? äitäh vastamast. bruno:s6ps:

Võid proovida veel vaadata Stockmannist, kus on Animonda toite müügil. Valikus on samuti nii lihaseid (mitte päris pasteet) kui ka "tükid zhelees" variante. Ma siin ühte kalaga varianti proovisin kassipojale ja see läks päris hästi peale.

Oih, minul soovad nad Royal Canini krõbinaid ja Gourmet väikseid pasteete. Ja kui hiljuti ostsin loomakliinikus eriti toitainerikka  konservi oma kõhnale kassile, siis ei söönud nad seda üldse, paks veel veidi sõi, aga kõhnuke ei maitsenudki, nii et olin sunnitud selle ära viskama teisel päeval. Aga tõesti, ma polegi nüüd proovinud toorest anda, va veidi toorest kala sõi Muru-Mustu, kui eelmisel laupäeval olin karpkala ostnud. Ja siis sõi ime-ime! kõhnuke Käbe-Katti mu näpu vahelt paar suutäit keedetud kanafileed. Peaks jah ktsetama, harjutama... Eks need pasteedidki ole säilitusaineid täis topitud, ja olgu siis ühelt poolt krõbinad, aga teiselt poolt juba päris ehe! Hakkan pingutama!

Thumbs up Thumbs down

Tegin nüüd ise suure koguse süüa kiisudele valmis, hoian sügavkülmas. Keetsin loomaliha, maksa, kalkuni südamete ja kanaliha segu, pärast püreestasin. Kassidele meeldib väga :pai:

Thumbs up Thumbs down

Mina isiklikult arvan, et pole midagi, kui annad kord nädalas võinii. Ega ta ära ka ei sure.

Thumbs up Thumbs down