1

Teema: Kiisu sirtsutamine :(

Mul on kaks kiisut (isane -vanem, emane - noorem), kellest vanemal on viimasel ajal tõsiseid käitumisprobleeme. Nimelt peale seda, kui noorem kiisu väljas hakkas käima (algul ei käinud, kuna op oli tegemata), hakkas isane tuppa sirtsutama.
Asi läheb iga päevaga aina hullemaks - varsti ei saa vanemat kiisut vist üldse tuppa lasta sad Mida teha? Mida sellisest käitumisest välja lugeda?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kiisu sirtsutamine :(

Isase kassi sirtsutamine läheb iseenesest üle.Lisaks võid apteekis tablette kassi jooksuaja vastu küsida.
Eks väljas olles kogus kass erinevaid lõhnasid,mis mõjutavad kasse.Juhul kui kassi enam välja ei lase siis probleemid kaovad.

Thumbs up Thumbs down

Aga kas isane kass on kastreeritud? Kui mitte, siis loomulikult märgistab ta oma territooriumi üle, kui emane sinna väljast mingeid võõraid lõhnu toob. Ja kui ammu see emane kass steriliseeritud sai? Võib-olla pole tema hormoonide tase veel langenud ja teie ukse taga käib võõraid isakasse oma märke jätmas, mida siis teie isane peab üle märgistama? Isasele kassile tablettide andmisel ei ole küll erilist mõtet, tabletid rikuvad tervist ja see on ikkagi probleemi edasilükkamine, mitte lahendus. Paljud inimesed on eksiarvamusel, et kui isane õueskäiv kass kastreerida, siis ta muutub selliseks "äpuks" ja ei saa õues enam teiste kassidega hakkama. Tegelikult pole see tõsi. Kass muutub lihtsalt paiksemaks, ei tekita juurde kodutuid kassipoegi ja ei pea oma isasuse tõestamiseks teistega kaklema. Kui on seni olnud selline isane, kes teised oma territooriumilt on minema ajanud, siis ajab ka edaspidi ja kui oli seni teiste peksupoiss, siis pärast kastreerimist teda lihtsalt ignoreeritakse, sest temaga ei pea emaste tähelepanu pärast võistlema. Minu arvates on teie probleem just selles, et isane on kastreerimata, on mul õigus?

Thumbs up Thumbs down

Isane kass pole kastreeritud (nüüdseks juba 6.aastane). Ma pole sellega küll kursis, et kas nii vana kassi enam saab kastreerida...
Emane kiisu sai steriliseeritud nüüd umbes 2-3 kuud tagasi.

Thumbs up Thumbs down

kassi saab igas vanuses kastreerida. mina soovitaksin ka kiiremas korras see opp ära teha, et see sirtsutamine talle harjumuseks ei saaks.

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Meil ka isane (4,5 aastat vana) sirtstutab suht palju (varem oli palju tihedamini see mure), kuid siiski viime opile juusis.

:syda: Liisu & Lössu :syda:

Thumbs up Thumbs down