1

Teema: Krõbinad vs lihatoit

Mul on kaks-pool kuud vana kiisuke. Et küsimus on siis selles, et kumb talle kasulikum süüa anda on, kas lihaeine või krõbinad.
Alguses kui ma kiisu sain (2 nädalat tagasi), andsin talle 3-4 päeva ainult lihatoitu, nüüd nädal tagasi hakkasin talle krõbinaid andma, aga ta ei taha neid kuidagi süüa. Kui töölt koju tulen, siis vaatan ta toidukaussi, on sealt natuke toitu vähemaks jäänud, öösiti käib ka aegajalt söömas ning kui ma annan talle uue portsu krõbinaid, siis ta natuke näksib neid ja peale seda vaatab lollinäoga mulle otsa.
Lihaeinet sööb suure isuga. Aga seda ei jaksa talle koguaeg ka osta. Endalgi vaja elada, ei saa kogu oma raha kiisule ka anda.
Loodan, et saite mõttest aru ja kui selline teema kuskil on, siis ärge pead maha võtke.

Tänades,
mina ja Liisu

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Krõbinad vs lihatoit

Misasjad need lihaeined on? Kui peate silmas müügil olevaid kiisueineid, siis vaadake natuke koostist - liha max 14%.
Kui lähtuda sellest, mis on kassi tervisele kõige kasulikum, siis kindlasti liha! Lisaks vitamiinid. Kuivtoit on küll mugav kassi omanikule, aga see ei ole loomulik toit kiskjale. Lihatoit kurnab vähem kassi seedimist ja toetab loomulikku immuunsust nakkustele.
Lisaks, mõned kassid ei hakkagi kuivtoitu sööma (meil on üks selline kass ja tema põhitoit on loomaliha ja kanaliha, vahel ka kala). Kõik meie kassid saavad kord päevas korraliku koguse liha lisanditega (vitamiinid, õlid jne).
kui kassi toita lihaga, läheb see muidugi kalliks. Samas oleks mõttekas siiski see raha leida, sest tervisehädade ilmnemisel viite kokkuhoitud raha ja enamgi veel veterinaarile.

http://foorum.kass.ee/viewthread.php?tid=2518
Sellest teemast on ka natuke abi.
Lugege siin foorumis olevaid teemasid ka, mis Kööginurga all on. Tuleb kasuks.

Mis krõbinaid kiisu sööb? Kas tavalisi marketi toite(whiskas, kitekat jne) või kvaliteettoitu(Royal Canin, Hills jne)?
Kvaliteettoit maitseb paljudele kassidele. Peale selle sisaldab see ka kiisule vajaminevaid aineid jne.
Ning poetoidud põhjustavad ka tervisehädasid. Nii mõnedki neist on kurvalt lõppenud. sad

Thumbs up Thumbs down

Praeguseni on söönud neid tavalisi marketi toite, aga kust kohast ma neid kvaliteettoite saan? Loomaapteekidest kuskilt?

Krõbinaid panen kiisule sellepärast, et vahest õhtul jõuan üpris hilja koju ja ei tahaks, et kassike nii kaua nälgiks.

Thumbs up Thumbs down

Kvaliteettoite saab näiteks lemmikloomapoodidest, loomakliinikutest.

Thumbs up Thumbs down

Okey, palgapäev kätte tuleb, siis ostan terve hunniku oma kiisule ära :wink:

Thumbs up Thumbs down

Osta algul ikka natuke, akki ei taha neid ka.
Mina annan oma kassile hommikul krobikaid, mis siis terve paeva tal ees seisavad, et kui toesti suurem nalg peale peaks tulema, ning ohtul ohtusoogiks saab ta siis lihaeinet. Tegelikult ostsin suure paki kylmutatud kilusid, mis on vaga odav kaup ja mida 4-5 kala kaupa saab paris kaua kassile anda, ning supi tegemisel jaab ka alati mingi osa lihast yle. Kui aga ei, siis saab ta kassidele moeldud kassitoitu. Ma ei usu, et Liisu nalga sureks, mida rohkem pakud, seda rohkem on tal ju valida! smile

mjau!

Thumbs up Thumbs down