1

Teema: Pärsia kassi ajalugu

Pärsia kasse iseloomustab eelkõige rahulik ja tasakaalukas loomus. Nad on suurepärased lemmikloomad: sõbralikud, kuulekad, kannatlikud... Ontlikud ja hästikasvatatud, samas elavad ja mänguhimulised, võimaluse korral ka krapsakad hiirekütid. Hõivatud ja ajahädas kassiperemehele seisukohast on "pärslastel" ainuke üks pisike "puudus" - nende uhke pikakarvaline kasukas vajab igapäevast hoolikat sugemist.

Kui tolmused kärbekaravanid omal ajal idast läände venisid, võis juhtuda, et haruldaste vürstide ja hinnaliste kalliskivide koormas oli peidus veel üks väärtuslik kaup - pikakarvaline eksootiline kiisu. Esimesed "pärsia kassid" toodi Euroopasse 16. sajandi alguses. Neid idamaiseid iludusi, kes meenutavad rohkem angoorat kui tänapäeva pärsia kassi, on võimalik näha tolleaegsetel joonistustel. Erinevates maades nimetati pikakarvalisi idamaa kasse erinevalt: aasia, hiina, india ja isegi vene kassiks... Tänapäeval tuntakse neid aga kõikjal pärsia kassina. Pärsia kasside aretustöö ajalugu on pikk ja keeruline. Vahepeal eksisteeris professionaalsete kassikasvatajate jaoks koguni kaks erinevat klassifikatsiooni, üks "klassikalise", teine "ameerika" tõu jaoks. Tänaseks on pärsia kassist saanud kõige levinum ja armastatum kassitõug, seda ka Eestis. Praegustel näitustel uhkeldavate ligi 200 erinevas värvitoonis kiirude eelkäijad esinevad kassinäitustel esimesi kordi juba 100 aastat tagasi. Pärsia kassid jagatakse värvi järgi 7 rühma. Kõige levinumad on "algupõraselt" valget ja helesinist värvi kasukaga kassid, aretajad on aga läbi aegade vaeva näinud hämmastavate värvitoonide loomise - pärsia kasside maailm on tõesti erakordselt kirju ja värviküllane. Pärsia kass on suure ümara pea ja väljendusrikaste, lapselikult pärani silmadega kass. Tal on lühikesed toekad käpad, tugev kehaehitus ning pikk siidne karv. Ta pole suurem asi ronija, eelistades lillelaual turnimisele elegantses poosis lesimist oma lemmikkohal aknalaual või tugitoolis. Ta annab teie interjöörile omapära ja hubasust juurde nagu antiikne mööblitükk või hinnaline maal. Pärsia kass kohaneb ülihästi ja on truu kaaslane. Hästi väljaarenenud vastutustundega kiisuna pakub ta oma pühenenud omanikule palju rõõmu, muutes tuju paremaks ja päeva kaunimaks.
[size=2]http://www.hot.ee/vestakass/porody_est.html#5[/size]

[size=-1]Postitust muutis brazen: pildi link oli vigane[/size]

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pärsia kassi ajalugu

Siin on siis pärsia kassist inglise keeles juttu ja samuti ka värvustest natukene pikemalt.

http://www.cfainc.org/breeds/profiles/j … /solid.gif

[size=-1]Postitust muutis brazen: võtsin pildi ära; hotlinkimise kohta on juttu siin[/size]

[img]http://www.xmission.com/~emailbox/animate/a-katt.gif[/img]

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pärsia kassi ajalugu

Hästi ilus jutt oli. smile
Endal on ka kass just laual mõnulmas. smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pärsia kassi ajalugu

kas keegi oskab seletada, milline see pärsia exotic on ja milline on colorpoint? äkki on mõni link konkreetse pildiga. lihtsalt huvitab:s6ps:

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Vasta: Pärsia kassi ajalugu

http://www.felixclub.ee/index.php?action=toud.phps&me=3&li=3

Copy and pastega saad selle õige koha lahti(ei osanud õigesti linki panna ja kui sinna peale vajutad, võtab vaid ühe osa lingist)
Uuri seda lehekülge, seal ühtteist peaks olema, ka pilte.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Pärsia kassi ajalugu

wink Okei sain sotti äitähh

Hoidke oma lemmikuid !

Vasta: Pärsia kassi ajalugu

:cat:tore kui keegi abi kaa saab. pikk tekst .

Mjäuu. Kiisuke karvane.