1

Teema: biocan

Mu pisikesel 2 kuusel kiisul avastati kassihaigus. Saime siis mingi salvi määrimiseks ja ravishampooni, et kiist korra nädalas pesta.
Kuid nüüd soovitati mulle hoopis (mitte arsti poolt), et palju efektiivsem oleks teha biocan'i süstid. Et võibolla siin kohas, kus ma elan, arst e iteagi veel nendest süstidest, et tallinnasse läheksin ja ära laseksin need teha. Aga nüüd netist uurisin ja kuskilt jäi silma, et alla 3 kuustele ei ole üldse soovitatav neid teha. Oskab keegi midagi tarka öelda? Ise kardan ka kuidagi seda süsti....
Kogemusi?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: biocan

Alla 3-kuustele ei tehta jah. Neid ravitakse salvi, tablettide ja shampooniga, kuidas parajasti raviskeem on maaratud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: biocan

Biocan annab kaitse ainult ühe seenetüve vastu. Seetõttu on vaktsiin suhteliselt mõttetu. Salvi JA ravišampooni ei soovitaks korraga kasutada. Seeneravimid on veidi toksilised organismile, mistõttu topeltports ei ole hea mõte. Piisab pesust - enamasti on küllalt 4 pesust 4-päevase intervalliga (kui jutt ikka käib Imaverolist). Seene avaldumise omapära seisneb selles, et haigestuvad loomad, kelle immuunsüsteem on nõrk - noor loom, väga vana loom, krooniliste haigustega või nälginud loom, stress on väga sage algpõhjus. (Stress on igasugune organismi kohanemisreaktsioon uutes oludes, ei pruugi üldse välja paista käitumuslikult)
Nii palju, kui olen patsiente jälginud, pole veel ühelgi teist korda seenhaigus välja löönud.

Julge loomaarsti rind on karvane wink