1

Teema: Kas on üldse õige paaritada?

Meie pärslasepreilil algas ca kuu aja eest esimene jooksuaeg. Ja nüüd käibki see trall intervalliga nädal jooksukat, nädal vahet - juba kolmas kord! Tahtsime talle küll kunagi tulevikus pesakonda, kuid nüüd lõime kahtlema. Ise kannataks selle karjumise ju ära, aga kassist on kahju - jooksukas käib tal ikka päris raskelt, ei söö siis suurt midagi ja keha on pidevalt krampis nagu pulk. Kasvatajalt saime kaasa soovituse sulgeda kiisu jooksuajal pimedasse ja jahedasse ruumi (siis pidavat rutem üle minema, kui pole publikut ega häid elutingimusi), lisaks olen kuulnud märjakskastmisest, catnipist ja Bachi õieteraapiast. Esimest pole veel proovinud, catnip meie kiisule erilist mõju ei avaldanud, ja õietilkade osas polnud ma kindel, kui palju ja tihti neid andma peaks, mistõttu ei julgenud väga eksperimenteerida. Äkki on kellelgi veel mingeid nippe varuks, kuidas seda perioodi kassile natukenegi talutavamaks muuta? Või on nii sage indlemine sedavõrd kurnav, et tasuks pesakonnamõttest loobuda ja opp teha? Kohati tunnen end juba peaaegu loomapiinajana, kes isikliku ambitsiooni nimel kassile kannatusi põhjustab. Sest temal endal ju puudub soov järglasi saada. Igaks juhuks lisan veel, et kiisu on ikka paberitega, mitte ma ei plaani siin mingit millerdust smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kas on üldse õige paaritada?

ma olen täiesti kursis selle esimese jooksukaga, see vist käibki pärslastel nii, minu Mopsikul oli samamoodi esimest korda oli kaks kuud järjest samamoodi nädalaste vahedega,siis oli pool aastat vahet ja tuli järgmine, ja rohkem polegi nüüd olnud enam. Kass saab varsti kaheseks.

Elu nagu KASS!

Thumbs up Thumbs down