Vasta: poetoit on ohtlik?

Ma just katsetasin ka uusi krõbinaid. Kassile maitsesid, aga tükid olid ka väga suured sad
Aga kui on kvaliteetsed krõbinad, siis võib neid kassile anda põhitoiduna.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

annale: me anname oma kassidele just toorest kanafileed hommikuti krõbinatele vahelduseks. Keedetud variant ei sobi nii hästi neile. Mulle tundub, et kana ostmine tuleb isegi vist odavam kui igasugused pakitoidud ja pasteedid. Ega ma kindlalt ei julge väita, ei ole arvutusi teinud, sest pole ammu kiisueineid ostnud (Lexu nimelt ei söö neid). Vahel keedame ka mintaid või hõbeheiki. Kala ma ei olegi neile veel toorelt andnud.

Vaata poodides ringi, äkki leiad sügavkülmas kanafileed, need säilivad päris kaua. Kuigi Rapla säästukas nt on sügavkülmutatud filee kilohind kallim kui värske oma.

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down

jah, näriline, tean seda, aga nad ei söö krõbinaid niimoodi põhitoiduna. see on neile niisama päeva peale näktisemiseks, igal hommikul ja õhtul ootavad nad PÄRIS toitu tongue
kui mõnikord on juhtunud, et konserv otsas ja ainult krõbinaid saavad, käivad pool õhtut nõudlikult näugudes järel.

lillekas, külmutatud filee on jah kallim. mulle kõige rohkem sobiks ikka see, et turult osta kord nädalas ja kodus sügavkülma. keedetud kana mul polegi pähe tulnud anda, ei teagi, kas sööksid, aga ilma õlita kiirelt läbi praetud filee läheb küll smile

Thumbs up Thumbs down

Ehhee, meie pärdikud istuvad kapi ääres nõudlikult, kui seal miskit toimetada, kuigi neil õhtul söögikorda ei ole big_smile Kui meil ei ole neile hommikul kana või kala anda, siis lahendame mure hapukoorega, anname seda neile natuke.

Olen ise ka kana sügavkülma pannud, kui säilivusaeg on liiga lühike, ei ole kanaga miskit juhtunud.

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down

Darling on kassidele ohtlik jah. Meie oleme oma hoiukasside peal seda ise kogenud ja meie loomaarstid, keda usaldame, raagivad, kui paljud DArlingust sooltepoletiku vm. hullemad terviseprobleemid saanud kassid neil ravil on kainud. Oleme igal juhul kategooriliselt keelanud Darlingu andmise oma kassidele ja opetame seda ka igale kassivotjale.

Paris head konservid on Mjau omad ja neid ostes tuleb toidukorra hind ju kokkuvottes parem kui kiisueine pakikesi ostes. Suured Gourmet konservid on ka ok ja enamusele kassidele maitsevad vaga.
Minu enda kassid maiustavad ka Whiskase kiisueinetega. Tean, et need pole vaga kasulikud, aga nad saavad seda piisavalt vahe ja pigem harjumusparase maiusena. iga kell eelistavad neile aga toorest kana.

Aga kui kass saab kvaliteetkrobinaid, siis on igasugune muu toit pigem kohu hellitamiseks smile Siis voib proovida keeta hobeheiki, toorest voi keedetud kana voi loomahakkliha, loomade, eelkoige kana subprodukte (eriti hea on syda), kas tykeldatuna voi labi hakklihamasina aetuna.

Thumbs up Thumbs down

Minu elukaaslase töökaaslane rääkis just, et nende 6-aastane kass sai ka tavalisest poetoidust tõsise haiguse, mis nüüd aeg-ajalt hoolimata kvaliteetsele toidule üleminekust välja lööb (kui kass külma saab vms) ja päris suuri rahalisi väljaminekuid nõuab.

Küsisin ka loomaarstilt poetoitude kohta ja tema ütles ka, et need üpris ohtlikud. Kõige ohutumaks võib tema sõnul pidada Friskies\'t, aga parem on, kui ikka kvaliteettoitu osta.

Mis puudutab kvaliteettoidu hinda, siis tänu suuremale toiteväärtusele söövad kassid seda vöhem kui poetoitu ning lõpuks läheks kassi ravi rohkem maksma kui ükskõik milline toit. Seega, nagu keegi tark juba kunagi maininud on - ma pole nii rikas, et kassile odavat toitu anda.

Kahjuks unustasin küsida, kuidas konservidesse suhtuma peaks, sest ka siin foorumis on selle kohta üpris vastakaid arvamusi kõlanud.

Ja nagu keegi ka mainis, siis kodutoit peab loomadele olema maitsestamata. Eriti sool võib väga tõsiseid tervisehädasid põhjustada veterinaaride sõnul.

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

oehh, aga millist märgtoitu siis anda!? meil krõbinad kvaliteetsed (loomaposet, aga kuna anti kassiga kaasa ei tea nime, vaid seda, et paldiski mnt. müüakse), märgtoidust olen peamiselt Gourmet Goldi andnud, kas see ka ebakvaliteetne???

Thumbs up Thumbs down

Mina annan oma kassidele kvaliteettoitu, poetoitu ja seda mida ise söön ( maitsestamata) ja neil pole mitte mingeid hädasid. Pärslane pirtsutas algul isegi konservidega. Ei ole mõtet mingeid eri-hõrgutisi iga päev kassile ette laduda. Kui nälg hakkab näpistama, siis süüakse täpelt seda mida on. See on ka looma-arsti soovitus. Muide mul isa juures elab õues 18- aastane kass, kes sööb täpselt seda, mis inimesed talle on toonud ja ta on sellest hoolimata päris kõbus. V.a. vanus ja see et ta on pimedaks jäänud (see pole siiski söömisest). Kuidas kassid vanasti hakkama said, polnud neid konserve ega krõbinaid. Kassid on kiskjad ning jahivad saakloomi- loomupoolest.
Isiklikult usun, et ei tohiks jääda toppama ühe firma toodete juurde - mina annan juba väiksest peale neile võimalikult palju erinevate firmade tooteid ja nad on harjunud sellise vaheldusega. Võib-olla nad sellepärast ei pirtsuta ka.

Thumbs up Thumbs down

P.S ma usun et ainult ühe tüüptoidu söömisest võivad kassile tervisehädad tulla. Edu kõigile.

Thumbs up Thumbs down

kassid said vanasti hakkama seetõttu, et neile ei söödetud lemmikloomadele valmistatud kuivtoitu, mis liigselt ohtlikke lisaaineid sisaldab.

aga seda oleks jah huvitav tead, et kuidas peaks suhtuma konservidesse

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Ma arvan, et need konservid mingid süütud asjad pole. Mõnedel on kohe vänge lõhn juures ja see avaldub ka siis kui kiisuke " kakal"  on käinud (sarnane ebameeldiv konservilõhn). Kuid mõni hea lõhnaga konserv võib-olla tundub süütu, aga mine sa tea. Aga samuti võiks vaielda mis üldse on ohutu inimeste söögilaual ja kuidas iga neelatud suutäis mõjutab meie endi kui ka meie järeltulijate tervist. Me ise ei tea tegelikult mis aineid ja millistes kogustes koos toiduga oma organismi viime. Osad ained jäävadki meie organismi sõna-otseses- mõttes kinni. Sama kehtib ka kassitoidu kohta, need loomad ei talu nii mõndagi, mis inimesele väga maitseb.
Tegelikult on ju nii mugav konservtoitu osta ja anda. Äkki ongi inimesed mugavaks läinud .

Thumbs up Thumbs down

inimesed ongi mugavad! Aga vaadakse kus see avaldub! Pealegi peaks mõtlema, et kas täna on mugav ja odav poekonservi ja muud sodi anda ja pärast muretseda, ravida ja kulutada raha veterinaarile, või võiks täna ikka tsipa vaeva näha ja natuke rohkem raha kulutada ja hiljem mure moment ära jätta.:dooh:
Inimesed, saage aru, kõige eest peab maksma!! Kui täna ei taha looma tervise eest maksta teete seda hiljem nagunii!

Thumbs up Thumbs down

uurisin loomaarstilt konservide kohta. sain teada seda, et tavalised poekonservid on ohutud, aga lihtsalt väga madala toiteväärtusega.

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Poekrõbinad on need, mis on väga kahtlased ja neist on palju juttu ka olnud, et just need neeruhädasid ja põiekristalle tekitavad.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

tean jah, aga igaks juhuks uurisin poekonservide kohta ka wink

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Olen ise ka konservide suhtes kahtlev olnud, olen siiani tegelikult, oma kassile annan vahl vaid Gourmet konservi, sest arstid räägivad selle koha pealt erinevat juttu.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Õnneks ma ei anna ka oma kassidele poekrõbinaid. Aga jah, need poekonservid tunduvad kuidagi kahtlased.

Thumbs up Thumbs down

http://foorum.kass.ee/viewthread.php?tid=2161

Thumbs up Thumbs down

Nonii, minu kass proovis ka Kit Kat krobikaid. Kuna kodus enam tema tavakrobikaid polnud, ostsin siis neid. Esimese päeva soi ilusti, teisel päeval ka, ning siis kolm päeva järjest ei söönud enam midagi. Tahtsin juba arsti juurde minna, et loom ei söö, aga onneks vaatas mees Beni suhu ja tal olid koik igemed paistes ja natuke veritses ka sad
Nähtavasti olid need ikka väga kovad olnud...
Nii, et meile see variant kohe üldse ei sobinud.
Andsime Benile kolm päeva vaid pehmeid lihaleemesid ja nüüd on koik korras ja vanad krobikad lähevad ilma probleemideta.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

minul on üleüldiselt kitekatiga väga kurvad lood, mõlemal kassil võttis kõhu kohutavalt lahti ja kuigi kuu juba viimasest kitekatist möödas on neil kõht ikka veel lahti, olgugi et olid nad tükimat aega riisitummi ja ravimite peal. nüüd saavad ainult kliiniku toitu. igaks juhuks.

Thumbs up Thumbs down