1

Teema: 1-aastase kassi toitumine

Küsimus oleks siis nimelt järgmine:
Mitu korda päevas peaks u 1-aastane kass sööma? Või peaks olema tal koguaeg toidukauss nina all, et ta saaks süüa, kuna tahab?
Mure täpsemalt selles, et kui kiisu väiksem oli, siis sõi ta hästi palju. Nüüd, kui ta on suurem, sööb ta vähe.
Kas see on normaalne või peaksime pöörduma arsti poole? Kui viimati käisime arsti juures, siis öeldi, et kiisu on ülekaaluline. Praegu on ta kõhnemaks jäänud.
Et siis kas on normaalne, kui kiisul on toidukauus nina ees või peab talle mingid korrad toidu tema nurka panema?:roll:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: 1-aastase kassi toitumine

Minul on ka aastane kass kodus.
Meil on niiviisi, et krõbinad on alati ees + vesi, aga muud toitu (veiseliha, krevette, keedetud kala, pasteeti, tuunikala)  annan mitu korda päevas ja jaokaupa.
Mõned räägivad, et kassil ei tohi midagi kogu aeg ees olla, aga see on ka nii individuaalne, oleneb kassist. Meil Marius ei ahnitse kunagi, sööb hästi mõõdukalt oma toitu.
Väiksemad kiisud söövadki rohkem, kasvav organism ju ikkagi.
Kui Sulle konkreetselt öeldi, et ta ülekaaluline, siis peaksid tema toitumist kindlasti jälgima ja andma  jagude kaupa ikka.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Mu kassil on kogu aeg toit ees ja ta ikkagi ise reguleerib oma söömist, ei õgi end ühe korraga täis. Ta sööbki korraga üsna vähe (hetkel on muidugi natuke teine seis, sest tiinena sööb ta mu arust super palju, aga ma ei taha ka, et ta sel ajal näljas oleks).

Dogs have owners, cats have staff.

Mul küll kass kahe aastane kass juba aga kuni esimese aastani oli toit ees. Nüüd enam pole. Annan hommikul, lõunal ja õhtul. Krõbinaid peab kass saama umbes 60-80 grammi päevas, oleneb siis kassi suurusest ja vanusest. Sinu oma kindlasti mitte 60 g ei tohiks saada. Aga isegi nii palju ei pea andma. See on arvestatud nii, et kass saab muud toitu kõrvale vähem ja krõbinad on peasöök. Kui sa annad kõrvale konserve ja muud, siis krõbinaid tuleb anda kindlasti vähem. Mina annan kassile hommikuti pehmet toitu, lõunaks ja kogu päevaks krõbinaid (kui ennast kodus pole, siis tibake rohkem) ning õhtul saab jälle pehmet toitu. Ega kass tõesti korraga kõike ära ei söö ja seetõttu vast on ka parem anda väiksemad kogused ja rohkem sest kassimagu on ka reguleeritud seedima väikseid koguseid ja tihedalt. Päris kaks korda päevas süüa anda oleks natuke vähe. Siis vast tekiksid need ahnitsemise nähud. Ma vahest annan isegi neli korda aga sel juhul on portsjonid tõesti väikesed. Ja võid ka küsida arstilt kuidas oma kassi toita. Meie küsisime ja vastavalt sellele ka toidame. On täitsa heas kaalus ja sale poiss smile

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Meil on ka toit koguaeg ees, aga nad ise seda sööma ei lähe, peab näitama, et toit on ees. krobinate andmist üritan redutseerida, sest isegi kliinikukrobinad ei ole nii tervislikud. Kahjuks meil siin räime ei müüda ja liha ja kala on ka väga kallis, aga üritan ikkagi vaikselt rohkem hakata andma neile nn. päris naturaalset toitu, liha ja kala siis. Chicole tuleb kassimuru ka kasvama panna, Bruno sööb väljas jalutades oma rohelise ära, kohe isuga ja palju ja siis mina pärast imestan kuidas liivakastist sai lehmakoogi lohn tulla tongue

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

Krõbinad võivad küll pidevalt ees olla aga tuleb jälgida et rohkem ette ei pane kui paki peal päevakoguseks kirjas. Muidu võib kass tõesti paksuks minna. Konservi ja muud nämmi ei tohiks päris poolt päeva ees hoida, sest see läheb lihtsalt pahaks. Mina teen näiteks nii et kui kass 30-45 min pole oma toiduga hakkama saanud siis kiletan kausi üle ja pistan külmikusse. Pärast õhtul või ka järgmisel päeval hea värske võtta ja kassidele ette panna uuesti. :py:

Aaa ja seda pea meeles et kui annad kassile kodutoitu krõbuskate kõrvale siis tuleks krõbuskite päevakogust selle võrra natuke vähendada. wink

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

mu kassid on peaaegu aastased, kaks korda päevas annan süüa, konservi söövad kohe ära ja kuivtoidu hävitavad päevapeale, mingeid koguseid mai jälgi, panen nii, kuidas juhtub.
konservi puhul vaatan, et liiga palju ei saaks, sest muidu see lihtsalt kuivab kaussi ära, kui nad korraga seda söödud ei jaksa.
muidu peakski uurima arsti juures, kuidas neil kaaluga lood on. üks on kindlalt normaalkaalus, a karvasema puhul ei saa aru ju.

Thumbs up Thumbs down

meil on toit (krõbinad ja vesi) kogu aeg ees. kui kauss tühjaks saab, panen juurde. ise vaatavad palju söövad. kuna toit alati ees olnud, siis nad selle peale eriti tormi ei jookse ka, näksivad vähehaaval päeva jooksul.

ROAL CANIN

KASSITOIDUD
on olemas kõik vajalik!
NB!see on raamat!

Mina tegin üldse nii, et enne Pollu aastaseks saamist andsin talle ainult RC krõbinaid (kitten ja babycat) ja nüüd olen hakanud hommikuti Gourme pasteeti või Sheba pehmet toitu andma. Kogu pehme toidu kaussi ta kohe tühjaks ei söögi, vaid vahel on seal tilk ka õhtul alles, mille ta siis õhtul ka ära sööb. Kas see on ikka hea, et ta õhtul seda päevläbi seisunud toitu sööb? Kuulsin ka, et kassidele pidi kanapuljong maitsma, aga muidugi mitte minu Pollule :roll:

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

Ma olen oma paksukesega suures hädas, Lexuga nimelt. Tundub, et talv tulemas ja loom pidevas näljas. Kuna ta kaldub paksusele, siis anname neile dieetkrõbinaid. Panen mõlemale kassile nende portsjoni ette. Lexu sööb oma kausi tühjaks ja siis läheb Mitsu kausi kallale. Täna hommikul pidin Lexu mitu korda Mitsu kausi juurest ära viima. Ja kaal muudkui tõuseb sad. Mitsu sööb nagu normaalne kass ikka - käib aegajalt mugimas. No mida ma selle loomaga teen, et ta kaalu kontrolli all hoida?

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down