1

Teema: ussirohu tabletid?

kuidas kiisule anda ussirohtu õigesti, olemas  tabletid, sai ostetud aga kuidas anda?
olen kuulnud et nad ei söö ega hapukoorega mitte, tunnevad lõhna järgi ära kohe ja nii lähevadki raisku....
Soovitage midagi just tablettide puhul! ja mis ajal üldse on parem anda ja kas tõsi et kuur teha 2x aastas?Tänud ette.:roll:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: ussirohu tabletid?

Ega nad tõesti seda tabletti vabatahtlikult ei neela.
Mina soovitan kass mässida saunalina või mingi suurema rätiku sisse, nii, et pea ainult väljas ning siis ühe käega suu lahti lükata (näpp suunurgas hoida) ja teise käega tablett kurku suruda.
Pärast natuke kurku masseerida, et tablakas ikka alla läheks kenasti.
Kaks korda aastas tehakse kuuri nendele kassidele, kes ei käi väljas ega söö toorest liha.
Teistele tuleb iga kolme kuu tagant tabletti anda.

Edu tableti andmisel!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Jah, mina kasutan sama nippi, nagu Rachelle.
Kirjuta siis meile ka, kuidas läks!

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Mul kass veel väike ja talle pidin andma veerand tabletti. Panin selle väikese tuunikalatüki sisse ja sõi ära nii et arugi ei saanud. Ta mul muidu krõbinatoidul ja väga maias igasugu muude maiuspalade peale, mida harva saab.

Thumbs up Thumbs down

Minu kass hakkas tabeltti närima nind see hakkas vahutama. Siis ta ehmatas nii ära selle peale, et ei andnud kätte enam, ise ajas muudkui suust vahtu välja. See oli päris õudne. Pärast seda pole ma julgend enam tabletti anda, nüüd kasutan pastat. Kuigi ega selle andmine ka eriti kerge pole, sest ta hakkab seda pastat ka välja läkastama ja pärats on kõik kohad pasta pritsmeid täis.

Dogs have owners, cats have staff.

Minu kiisu ei söö tabletti ja pastat ka suht võimatu anda. Aga arst andis siis ühed tilgad, mida saab turja piirkonnas naha peale panna. On küll teistest võimalustest natu kallim, kuid kass saab vähemalt ussirohtu.

Jah, olen ise ka nende tilkade peale mõelnud. Palju need siis maksavad? Aga ikka normaalsem, kui saab kassi traumeerimata rohtu anda.

Minu kassil oli ka tableti andmine jube tsirkus, kass oli läbimärg, miina ja arst ka...
Ma ei teadnudki, et tilkasid on, edaspidi uurin ka seda varianti...

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: chry
Jah, olen ise ka nende tilkade peale mõelnud. Palju need siis maksavad? Aga ikka normaalsem, kui saab kassi traumeerimata rohtu anda.

Kui ma ei eksi, maksavad need umbes 120 krooni.

Kas üks annus on 120 krooni? Isegi see pole tegelikult nii hull, kui arvestada, et kaks korda aastas peab toakassile andma.

hmm, tõesti....sest minagi kardan oma garfieldile anda seda tabletti, vaene kiisu....kui siin hiljuti käisime autoga arstil seda vaktsiini tegemas-juba siis oli täielik piin talle ja hirmund oli  väike loomake....
aga jah, ma ka pole kuulnud tilkadest aga tänud sulle Carvina!
eks kunagi proovib.....ja teeb selle asja ära!
aga kuidas parem anda, 2 korda aastas , kas ükskõik mis ajal ja ka kass peab söömata olema?tühja kõhupeale siis?;) Kuidas on parem?

Thumbs up Thumbs down

Iga 6 kuu tagant siis, mitte suvalistel aegadel. Pole söögi koha pealt küll midagi kuulnud, et peaks olema tühja kõhuga vms. Kellaaeg pole ka ilmselt oluline.

Tableti kujul ussirohtu andes on tõesti mõistlikum, kui kass on enne veidi söönud - muidu võib tablett magu ärritada. Tabletti ei soovita eriti purustada, sest tablett on mõru ja mida peenemaks ta teha, seda rohkem on mõru maitse kontaktis keelega. Mõru maitset tundes hakkab kass vahutama. Lihtsam on kassile tabletti anda hoides teda nagu titat selili süles, pea käevangus. Sellest asendist suhu tabletti kukutades jõuab see peaaegu õigesse kohta - vaja vaid veidi sõrmega järgi lükata ja suu kinni suruda. Enamuse kasside puhul see töötab smile Pastat on lihtsam anda, sest see pole mõru. Mõni kass sülgab ka selle välja.
Tõepoolest on olemas tilkadena nahale manustatav ussirohi - nimeks Profender. Seda on erinevas kaalus kassidele. Manustamislihtsuse juures on sellel veel üks hea omadus - ta mõjub süsteemselt ehk siis mitte ainult sooles elavatele täiskasvanud parasiitidele vaid ka organismis rändavatele vastsetele. Tähtis on lihtsalt meeles pidada, et kuigi Profender näeb välja nagu kirburohi, ei jäta see püsivat kaitset.
Edu kõigile ussivastases võitluses!

Julge loomaarsti rind on karvane wink

proovisin ka alguses ussirohtu purustada ja toidule lisada, kuid ega kass rumal pole, ei söönud:roll:, siis tegin tableti pooleks, panin ja tegin kaks hakkilihapalli,mida siis kassile nuusutada andisin ja kui neid sööma hakkas, siis lükkasin need ta kurku ja sõi mõlemad ilusti ära, ei pidanud kinni hoidma ega midagi..

Vasja, kus sa oled?

Thumbs up Thumbs down