Teema: Kui vanalt võib kassipoegadele toitu pakkuda?

Nimelt selline küsimus siis... Ja mis toitu anda võib mis vanuses?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kui vanalt võib kassipoegadele toitu pakkuda?

Coyal Canini kodulehelt üritasin veits tõlkida:  et 1-4 kuuni on kassipojal aeg kus ta lõpetab laktoosi talumise, seega peaks hakkama muu toiduga harjutama vähemalt 1 kuuselt ja selleks sobivad suurepäraselt Royal Canini Babycat 34 krõbinad. Samuti hakkab emapoolt saadud piimaga vähenema kassipoegadel siis immuunsus ja kassipoegadel pole oma immuunsüstem veel päris lõpuni arenenud kaitseks- ka siin aitab RC Babycat 32.
Ja samuti hakkavad neil piimahambad vahetuma kuni 2 kuuseks saamiseni. 4-12 kuu vanustele kiisupegadele soovitatakse juba anda Royal Canini Kitten 34 krõbinaid, kus toimub kiisupoja lõplik areng, ka lõplik jäävhammaste  tulek- kui anda RC krõbinaid, saab vältida valehambumist. Pluss oli seal veel igast juttu, millest võid lugeda rohkem http://www.feline-nutrition.com

Ole tubli!

meie kiisul kriimud silmad...

Tähh! Aga kahjuks ma ei mõika inglise keelt veel nii hästi:puna:

Ma ei tea... krõbuskeid ma veel anda ei tahaks... neil ei ole veel minuarust piisavalt suured hambad. Aga kas tavalist lehmapiima tohib anda neile? Ma tahaksin täna katsetada.

[eile pakkusin neile krabipulka... AGa keegi ei söönud]

Thumbs up Thumbs down

Hehh... Minu katsetus piimaga ebaõnnestus... Kui Alice nägi et piim on, siis arvas et see on talle ja jõi ära:nana:

Thumbs up Thumbs down

Lehmapiim võib nii väikestele veel natuke rammus olla, võib neil kõhu lahti teha. Aga enne krõbinate andmist leota neid vees.

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

Aga kas ainult RC krõbinaid võib anda? Me ise RC-d ei osta, et kas nt DARLING sobiks?

Thumbs up Thumbs down

Ära Darlingut küll anna, Whiskasi kassipoegade pehmet toitu võib veel anda... Parem anda kassipoegadele kvaliteetset toitu, et nad korralikult areneksid ja parem siis juba hiljem marketitoidule minna kui vajadus on.

Thumbs up Thumbs down

just nimelt, anna RC Babycat-i kuni 4 kuu vanuseks saamiseni, see ongi spets. nii väikestele- krõbinad on ise väga väiksed ja hammastele, seedimisele, immuunsüsteemile kõige paremad. Piima ei tohi anda eriti, sest kassid ei talu seda- laktoosi nimelt- see taluvus hakkab neil aina vähenema, mida suuremaks saavad... neid krõbinaid ei kulu palju, kuigi tundub, et hind on kallis. joogiks anna ainult vett, vahel ka kohvikoort- nii soovitas minu kasvataja, samuti võid anda kanafileed aga mitte palju, ennem kui on ussikuur saadud. aa, ja juba mainitud whiskasi juunioride konserve anna ka, krõbinatele lisaks- seda ei kulu palju...

Kui RC tundub kallis, siis võib häda korral ka Whiskasi juunioride krõbinaid anda...

Algselt postitas: *AnnikAngel*
Ma ei tea... krõbuskeid ma veel anda ei tahaks... neil ei ole veel minuarust piisavalt suured hambad.

No meil hakkas esimene kassipoeg neljanädalaselt krõbinaid sööma ja konservtoitu alles paar nädalat hiljem. Pane neile kausikesega see ikka ette, eks nad ise vaatavad, kas hammas hakkab peale.

Aime, aga kuidas ma annan, kui minu suur kass tuleb, ja sööb kõik ühe hoobiga ära...?

Oma pisikestele ma siiski RC -d ei anna, meil on kliiniku toit kah kodus.  Nimetus on Virbac.... Anname seda roosat nii Alicele, kui ka pisikestele leotame vees... Mõned juba natsa  näksivad neid... Whiskasi ma mingil juhul ei anna!!!   Alicele kah whiskas ei sobi, ( hakkasid kõrvad mustaks minema ja arst ütles et me ostaksime kliiniku toitu) ja ma ei julge väikestele anda seda siis, et äkki neile ka siis ei sobi see whiskas. Üldse räägitakse, et see ei ole üldse hea ( arstid räägivad) vot.   Darlngust küsisin selle pärast, et see oli  kunagi ostetud, kui kliinik oli juba kinni, ja toit sai otsa. Eile kah toitu ei olnud, niiet küsisin. A nüüd juba olemas toit.

Muideks... Kas keegi võiks välja tuua punktide kaupa, miks ei või  kassipoegi juba praegu ära anda..?  Mul siin kaks isikut kodus, (vend ja ema)  kes tahavad kassidest siis juba lahti saada, kui nad ise sööma hakkavad! Niiet sellega oleks natuke kiire....

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: *AnnikAngel*
Aime, aga kuidas ma annan, kui minu suur kass tuleb, ja sööb kõik ühe hoobiga ära...?

Eks need kassimammad jah harrastavad õgardlust. Meie emane sõi umbes 5-6 korda rohkem sel ajal. Meie andsime RC Babycati. Panin lihtsalt niipalju, et kassiema ei söönud eest ära (automaatse feederiga).

kas kiisupojad ema piima enam ei joo üldse?
samahästi võid küsida emalt ja vennalt- aga miks väikestele beebidele on hea anda ema rinnapiima, ka nemad saavad lisatoitu juurde teatud vanuselt rinnapiimale lisaks? ema piimaga nt nagu eelpool mainisin tugevneb nende immuunsüsteem jne , kannatage ikka veidi veel...samas kui piim jääb Alice-ile alles, siis võib tekkida igasuguseid hädasid- kassidest ei tea aga oma vanemate koeral pidin esimeste poegade järel ise piima välja lüpsma- ja see poolnud meeldiv tegevus- vaevalt et kassidelgi midagi teistmoodi on...ja neil jäi ka üks poeg alles nagu teilgi jääb- ta ei jõua üksinda  kõike seda piima ära lahendada...

Kassipoegi ei ole normaalne loovutada enne 2. elukuud.

Thumbs up Thumbs down

Kassipojad ikka toidu kõrvalt jätkavad imemist. Meil matavad kolmekuused pojad mamma täitsa enda alla juba, kuigi juba ammu söövad kassitoitu.

Ei ikka Alicel veel tuleb piima, aga nad kardavad, et ta ei jõua neid jälgida enam:S

Thumbs up Thumbs down

ja mis siis? kui ära anda uude koju, siis on seal keegi kes jõuab koguaeg jälgida?

oeh... mina ei tea. Ema vastas selle piima värgi peale nii, et aga kui me anname ära ühe, siis jääb ju kolm, nad ju jõuavad selle piima ise ka ära juua! Umbes et midagi ju ei juhtu, kui ära anda üks!!!:cry:

Thumbs up Thumbs down

ohh, neid emasid küll. neid ei anna ju ringi ka õpetada, ehk nõustub paar nädalatki veel hoidma.
:support:

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

no eks te ise teate paremini...tähendab su ema...küsige oma loomaarstilt, vaadake mis tema ütleb, kui meie juttu ei usu.

Me panime kassiemmele süüa pesa lähedusse, kui põnnid hakkasid aktiivset huvi emme toidu vastu näitama, hakkasime ka põnnidele lisatoitu panema. Ja nii, et algul emmele, siis poegadele veidi eemale, et pojad ka ikka midagi saaks. Emmed kipuvad jah päris palju sööma sel ajal, aga eks see ole ka loomulik. Kui mõni äbarikum söömata jäi, siis sel ajal kui emme ja õed-vennad pessa tudule pugesid, panime äbarikule eraldi toitu kaugemale.

Miks siis see üks kiisupoeg rohkem neid segab?  Kiisupojad on ju nii armsad ja nad ei söö ju nii üüratuid koguseid toitu, et nende kauem ema juures hoidmine kalliks läheks...Miks nad tahavad nii kiiresti ära anda kiisud? Parem ju ikka, kui nad oleks tugevad ja terved tänu emapiimale ja lisaks õpivad ema kõrval igasugu vajalikke oskusi.

Thumbs up Thumbs down

niih... nüüdseks on siiski üks kassike uue kodu leidnud. Aga eks nad juba lõpetavad selle emmepiima joomis ja särkivärki... Kassisoovijaid aina tuleb!!!

Thumbs up Thumbs down

Kas kiisupojad juba söövad ise toitu jah?

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Minul on peale nelja kassipoja olemas veel 3 kassi, niiet neil on köögis koht, kus nad söövad. Kui nad hakkavad pesast välja ronima, siis arvatavasti hakkavad varsti ka teist toitu uudistama. Niiet võid igapäev nt. pehmet toitu natuke alustaldriku peale panna ja nende juurde tõsta. Neid alguses võibolla ei huvitagi, kuid varsti hakkavad sööma. Minu omad on juba 5 nädalased ja sõid juba kolme ja poole nädalaselt. Praegu söövad nad isegi väikseid krõbinaid mis on mõeldud kassipoegadele. Pisikesed, mingis kollases pakis on.

Thumbs up Thumbs down