1

Teema: Paluks abi!

Mul on selline mure, et tahan endale tõukassi osta.
Mida peab näitustel korjama (serte)?
Mittu näitust käima peaks?
kuidas ültse nendega on?:roll:

Ilusat päikest!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Paluks abi!

Tere!

Tõukassi ostmiseks ei pea sa näitustel käima. Tõukassi omamine samuti ei kohusta näitustel käima.  Näitustele minnakse kas tõukassiga hobikorras või kui on plaan kiisut paaritada/aretada, et saada näitusehinnet, mis näitab sinu kassi vastavust tõuomadustele. Mitu näitust käima peab? Niipalju kui tahad ja vastavalt ka sellele, kui hea kass sul on. Sertifikaadi saab oma klassis parim kass. Näiteks see laupäev sain ühe sertifikaadi, aga pühapäeval otsustas kohtunik, et hoopis teine kass on see nr 1 ja meie saime hinde EX2. Et seda ei tea kunagi mitu näitust aega läheb, et saada mingeid tiitleid. Oleneb mitu kassi samas grupis võistleb ja kkui hea on sinu kass võrreldes teistega.

http://devonrex.onepagefree.com/

Tänud Ivika
Mulle meeldib näitustel käija.
Mul on hetkel 8tõukoera ja plaanis kassiga ka kõima hakata.
Suve ja Päikest

Thumbs up Thumbs down

Tervitus teiselt koertenäituste sõbralt :terv:

Kassidel kehtib minu arusaamist mööda sarnane süsteem, kui koertel aga klasside jagunemine on küll teistmoodi. Alguses jagunevad klassid vanuse järgi poegade, noorte ja ava klassiks ja edasi vastavalt sertide (või siis CACide) saamisele. Enamikest klassidest viib sind kõrgemale 3 serti (3 eri kohtunikult), ava klassist 3 serti kogunud kass saab Premior klassi ja sealt 3 serti saanu alles Ch klassi. Edasi saamiseks tuleb hakata serte koguma eri riikidest, kõrgematest klassidest edasi saamiseks tuleb lõpuks koguda 6 ja 9 serti.

Minu arvates on peamine vahe kassi ja koerte näituste vahel see, et koertenäitustel hinnatakse potensiaalset aretuskõlblikust arvestades tema kehaehituse funktsionaalsust töö seisukohalt, kasside puhul hinnatakse ikkagi ilusat väljanägemist. Sellest on ka viimastel eraldi klass nt. kastreeritud lemmikutele, kes koerte hulgas on nätustel diskvalifitseeritavad. Samuti on oma klass paberiteta st. tõuta kassidele, kellele koerte hulgas korraldatakse lihtsalt eraldi näitusi. Mulle tundub, et kassinäitused on hästi tugevalt serdisüsteemile üles ehitatud st. kui koeraga saad oma serdid kätte siis on Ch tiitel olemas ja edasi saad pürgida teiste riikide CH tiitlitele ja kui saad neid kokku 7 (või oli 8...), võid kinnitada Int Ch tiitli ja sellest riigist, mille tiitel on käes, enam serti võtta ei saa. Kassidel käib sertide kogumine pea terve elu (42 serti, arvestades tingimusi, on päääris korralik käimine, eriti, kui klassid on suured ja tase kõrge).

Mul on igatahes kindel plaan ühel päeval endale tõukiisu soetada ja ka kassimaailma virrvarris kaasa lüüa smile Enne seda loodan oma imetabaselt ilusa kodukiisuga mõnel näitusel kätt harjutama jõuda.