1

Teema: Tartus otsitakse asenduskodusid!

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) otsib asenduskodusid Tartu Varjupaigas viibivatele kassidele. Varjupaigas  ei ole tihti ruumi kõikidele kassidele, kes varjupaika satuvad ning otsime  inimesi, kes saaksid võtta enda juurde hoiule  sõbralikke  kasse. Kõik asenduskodudesse minevad kassid on steriliseeritud/kastreeritud, ussi- ja kirbuvabad, ning paljud ka juba vaktsineeritud.  Asenduskodu otsime  inimsõbralikele   enamasti kodust toodud kassidele, kes hoiavad puhtust ja kellele on võimalik uus kodu leida.

Asenduskodu pakkumine annab võimaluse nautida looma seltsi, ilma et peaks end aastatepikkuse vastutusega siduma. Kui Sulle meeldivad kassid, aga su tulevikuplaanid ei ole kindlad, siis kaalu asenduskoduks hakkamist ja aita hädasolijat looma!

ELS tasub kassi veterinaarkulud, annab kassiga kaasa liivakasti  kui peaksid seda vajama ning vajadusel hüvitab ka  kulutusi toidule  ning kassiliivale . Probleemide tekkides on alati võimalik ELS'i esindaja poole pöörduda ning kass tagastada. Kassile uue kodu otsimisega tegelevad aktiivselt ELS'i liikmed ja abilised. Uue kodu leidmine võtab tavaliselt aega kuni 2 kuud. 

Tartu Varjupaigas viibivate kasside pildid: http://tartu.lontu.ee/view_album.php?set_albumName=Kassid

Kui Sul on huvi asenduskodu pakkujaks hakata või tahad küsida täpsustavaid küsimusi, siis võta ühendust!

maaja.mall@loomakaitse.ee
53660953

Asenduskodude projekti läbiviimise teevad võimalikuks Keskkonnainvesteeringute Keskus ja ASi EMT heategevuskampaania "Heategu"

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tartus otsitakse asenduskodusid!

Mina sooviks hakata hoiukoduks, kuid kahjuks mul on väike korter ja endal ka juba kiisu olemas. Seega ma ei kujuta ette kuidas minu kiisu uut ajutist üürnikku vastu võtaks.
Kuid ma nii tahaks aidata. Nii kahju on vaadata neid kurbasid kiisusid, kes peavad olema sellises väikses puuris (nagu piltidelt näha oli) :support:

Äkki oskab keegi nõu anda, et kas on mõtet mul hakata sellega tegelema.
:pai:

Müün kassiteemalisi ehteid- http://www.pildialbum.org/user/bast

Seda kas sul on mõtet kasside abistamisega tegelema hakata ütleb sulle su süda. Alati on mõtet. :wink:

Bast, aga kui sul hoiukodu pole võimalik pakkuda siis võid hakata ka vabatahtlikuna Tartu varjupaiga kassimajas abiks käimas. Seal on kindlasti palju selliseid kasse, kes vajaksid enne uude kodusse minemist inimestega harjumist ja sotsialiseerumist. Igal juhul saaksid anda oma panuse nende kiisude elude paremaks muutmisel. smile

Mõlemal juhul tuleks aga meeles pidada, et enne kui koduta kassidega tegelema hakkad, peavad omad loomad olema korralikult vaktsineeritud.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Ma arvan, et sa peaksid selle tõsiselt läbi mõtlema, aga tegelikult ei ole väike ruum takistuseks. Kui sul on väga väike elamine, siis sa muidugi mitut kassi võtta ei saaks, aga asenduskodu on võimalik ka näiteks kassipogadele pakkuda. Või võid valida vanema ja rahuliku kassi, kes ei tahagi palju ringi rahmeldada.

Alati on võimalik oma kassiga proovi teha ja kui tõesti midagi välja ei tule (nii 3-4 päeva pärast on kassid ikka tõsiselt tülis), siis on võimalik kassi jaoks mingi muu lahendus leida. Tavaliselt kassid siiski harjuvad, vähemalt enamikes Tartu hoiukodudes on harjunud. Isegi kui neist parimad sõbrad ei saa, siis nd suudavad koos elada ja ignoreerivad lihtsalt teineteist.

Thumbs up Thumbs down

Tänud heade soovituste eest! smile

Kas ma lihtsalt tulen Tartu turvakodusse ja võtan endale sealt hoolealus v kuidas see täpsemalt käib?

Ma tuleks ka heameelega vabatahtlikuks, et teeks neile seal pai ja hoolitseks kiisude eest smile :s6ps:

Kui sa tahad hakata asenduskodupakkujaks, siis peaksid sa helistama mulle. Minu number on kuulutuses täitsa olemas. Kui sa otse varjupaika lähed, siis saad võtta kassi päriseks endale, mitte asenduskodusse.

Mõni vabatahtlik läheb siis sinuga koos varjupaika ja aitab sul välja valida kassi, kes tõenäoliselt peaks sulle sobima. Sa võid saada soovi korral ka toidu ja liiva kompensatsiooni.

Thumbs up Thumbs down

[i]
Mõni vabatahtlik läheb siis sinuga koos varjupaika ja aitab sul välja valida kassi, kes tõenäoliselt peaks sulle sobima. Sa võid saada soovi korral ka toidu ja liiva kompensatsiooni.

kas see käib asenduskodu kohta?

Kui ma ei saa asenduskodu pakkuda nõnda, et ma lihtsalt lähen varjupaika ja võta kiisu ja püüan talle kodu leida siis, kus kohast te kasse hangite hoiukodudesse? vabanda kui küsimus tundub nii loll :puna:

Kui olen valmis hoiukodu pakkuma siis ma võtan teiega ühendust, kuid enne seda püüan varjupaigas enda abi pakkuda... :pai:

Asi võib segane tunduda jah, aga asenduskodu pakkumine käib Eesti Loomakaitse Seltsi kaudu. Kassid võetakse varjupaigast loomulikult. Lihtsalt kui otse varjupaika minna kassi asenduskodusse küsima, siis nii ei anta. Peab minema inimesega koos, kes tegeleb asenduskodudega. Otse varjupaigast saaksid sa kassi päriseks endale. Usun, et sama süsteem on ka Tallinnas. Samas sa võid ka ise varjupaika minna, kassi võtta ja hakata talle siis uut kodu otsima. Lihtsalt kui varjupaiga töötajad näevad kuulutusi, siis see võib neile kahtlasena tunduda, nagu sa ei hooliks kassist.

Kuna ELS tasub kassi steriliseerimise/kastreerimise ja vaktsineerimise ning vajadusel ka muud kulud, siis on vaja sõlmida ELS\'iga leping.

Varjupaigas on väga vaja abi kasside puuride koristamisel ja kassidega tegelemisel kuna enamik vabatahtlikke tegelevad koertega.

Thumbs up Thumbs down

Ahah...nüüd ma hakkan süsteemile pihta saama.

Aga ma siis võtan teiega mingi aeg ühendust, enne seda tahaks käia varjupaigas natuke abis... smile

Tahaks väga mõnele kiisule kodu pakkuda, aga endal isane kastreerimata kass kodus, muidu sõbralik ja seltsiv.
Kas see hoiule võetud kiisule halvasti ei mõju kui nad kokku ei sobi? Äkki on pärast mõlemad õnnetud?
Ja mis eeldused peavad minu kodul olema:?

Thumbs up Thumbs down

Mõned kassid saavad juba nädalase harjutamise järel headeks sõpradeks. Mina olen üks Tartu Kassikaitse asutajaliikmetest. Endal on kodus (korteris) praegu 4 kassi. Kaks on oma ja kaks hoiukassi. Saame ilusti hakkama. Alguses peab uut kassi eraldi toas hoidma.
Tutvustamine käib järkjärgult. Meil on väga vaja hoiukodusid. Osa kasse võtame varjupaigast, osa otse tänavalt. Võid julgesti ühele kassile hoiukodu pakkuda. Võta minuga ühendust  54510091. Sa ei jää üksi. Me õpetame ja aitame. Viime kassi autoga arsti juurde, kompenseerime kogu arstiabi. Aitame sul kassile kodu otsida. Pildistame teda ja teeme reklaami. Ootame sinu abi pikisilmi.

Thumbs up Thumbs down