Vasta: Kuidas lõigata kassil küüsi?

ehk on Nurri kuskil mujal käpakese katki teinud.eks arstijuures saate teada - hoiame Tomiga pöialt et kõik hästi läheks ja käpake ruttu terveks saaks wink
ja meie tibu on ka küünelõikuse juures püsimatu,nii ilusti vingerdab end ka kõige kindlamast kinnihoidmisest minema :ingel:

Neli kõigearmsamat käpakest ja nurrumootor!

Thumbs up Thumbs down

oleme teinud tomiga edusamme wink tududes laseb nüüd ilusti küünekesed ära lõigata (meil nüüd giljotiinkäärid ka) :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

...ja mina avastasin täna, et mul padjapüür täiesti auklik- Mariuse küünte teritamisest muidugi (ta ju sõtkub mul eriti vinge hoolega hommikuti), oleks aeg lõikama minna (reedel on salong, siis tehakse see trikk ka minu eest ära).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Nurri küünega ei olnud õnneks midagi hullu . Sai terveks ennem kui loomaarsti juurde minna saime .

\"Süüa tahtval kassil puudub väljalülitamisnupp.\" - teadmata

\"Tuhandeid aastaid tagasi kasse kummardati nagu jumalaid. Kassid pole seda unustanud.\" - teadmata

\"Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.\" - Jeff Valdez

Thumbs up Thumbs down

Õigus, ma pean ka selle protseduuri ette võtma wink
Eelmine kord käis küünte lõikamine üllatavalt kähku ja lihtsalt, ainult viimase kolme küüne lõikamine oli raske. Loodan, et seekord läheb samamoodi, aga ei või ju kunagi teada, millises tujus kass parasjagu on :roll:

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

kassi peaks hoidma kõvasti kinni ja ostma talle kindlalt spetsaalsed küünekäärid

Appi,appi kass läks kappi...!!!

Thumbs up Thumbs down

kõvasti kinni hoidmine pole küll hea idee.kiisuke saab haiget ja ega talle see meeldi ka.tekib pigem viha ja seda hullemad on järgmised küünelõikused.

Thumbs up Thumbs down

mina küll hoian ka kõvasti kinni. viha tekiks kassil siis, kui ma teda kinni ei hoiaks, ta saaks rabeleda ja ma tänu sellele tema õrna küünenahka vigastaksin, ehk siis tangidega sisse lõikaksin.
meil on selliste protseduuride (k.a. tablettide andmine) jaoks eraldi fliistekk, mille sisse oma preilid mässin. küünte lõikamisel jääb parasjagu lõigatav käpp sealt välja siis.
üks kass jääb alati poolunne, kui niimoodi seal teki sees on, ja lööb nurru kogu aeg. teine vahib niisama ringi, aga mingist vihast pole kunagi juttu.

Thumbs up Thumbs down

Mina mässin ka oma kassi suurema saunarätiku sisse, nii, et pea ja käpp jäävad välja. Kui ta on kindlalt sisse mässitud, on ta väga rahulik. Proovisin alguses lihtsalt süles, aga sellest ei tulnud midagi välja. Kass läks täitsa endast välja ja hakkas hammustama/küünistama ja ei püsinud paigal.

Thumbs up Thumbs down

ostsime loomapoest spetsiaalsed kassi küünetangid ja lõikamisega ei ole mingit probleemi. Mõlemad kiskad lasevad kenasti seda tea

Teine võimalus on lõigata kassil küüsi siis, kui tal on kõige magusam uni. Olen järgi proovinud ja see töötab. Kass oli siis tõeliselt unine.

Thumbs up Thumbs down

Võib-olla rumal küsimus, aga kas lõikate kõigi käppade küüsi või ainult esimeste (küünistab ju ta põhiliselt nendega)?

Thumbs up Thumbs down

Peamiselt ikka esimeste käppade küüsi, harvemini ka tagumisi.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Me tavaliselt lõikame tagumiste käppade omi ka, aga need on jah alati vähem kasvanud, nii et võib olla võiks tõesti need mõni kord vahele jätta.

Mul ei ole õnnestunud Sissyt nii mõnusasti teki sisse saada, et ta täitsa rahulikuks jääb. Küünelõikusega meil tekki-trikk üldse ei õnestu sad Tableti andmisel õnneks see toimib. Aga on kellelgi mingeid häid "mähkimise" nippe küünelõikuse puhuks?

ma just eile lõikasin Jassu küüsi. Oli teine sellili süles mul ja lasi nurrumootoril käia. tal oli suht ükskõik mis ma teen temaga, peaasi, et süles saaks olla. Lõikan giljotiiniga. Kusjuures ma veel viilisin servad ka maha (klaasviiliga).
Kass ei teinud teist nägugi smile

Thumbs up Thumbs down

Nii...sain minagi siis Samil täna esimest korda küüned lõigatud smile Kartsin ise kohutavalt....:D  Ma ise küünetehnik ja kodus on olemas tipi-tangid, mis näevad täpi pealt samasugused välja nagu need,mis on tehtud spetsiaalselt kassidele-koertele. Ainus vahe on selles, et nn.tipi-tangidel on see auk suurem, koerte-kasside omal selline pisikene auk. Sain edukalt lõigatud. Küsisin ennem muidugi nõu, kuidas lõigata, et kuhumaani...aga ega ma neid väha lühikesteks ei teinudki big_smile  Pmts selle terava otsa ja natuke veel lõikasin ära. Sam oli küll pisut hämmeldunud, aga püsis kenasti paigal. :py:

Thumbs up Thumbs down

Aga milline see spets küüneviil kassidele välja näeb  big_smile ?
Keegi eespol mainis tongue

Thumbs up Thumbs down

to Dyanake: ma ei tahaks sind küll kurvastada, aga meie Sissy ka esimesel küünelõikusel oli täitsa rahulik, aga eks ta siis alles pärast sai aru, millest ilma jäi, igatahes järgmised lõikused käis meil päris korralik madin tongue Nüüd on pisut harjunud ja väga hullult ei rabele, aga väga hale mijau tuleb mõned korrad ikka ära.

Algselt postitas: Krissu
to Dyanake: ma ei tahaks sind küll kurvastada, aga meie Sissy ka esimesel küünelõikusel oli täitsa rahulik, aga eks ta siis alles pärast sai aru, millest ilma jäi, igatahes järgmised lõikused käis meil päris korralik madin tongue Nüüd on pisut harjunud ja väga hullult ei rabele, aga väga hale mijau tuleb mõned korrad ikka ära.

Oeh big_smile
Eks näha, mis järgmine kord saab, loodan, et kõik on ikka sama rahulik, aga jah....kes teab big_smile

Thumbs up Thumbs down