1

Teema: kastreerida isast või steriliseerida emast?

Head uut aastat kõigile!

Mul järgmised küsimused: nimelt tahan endale kassi (toakassiks, sest elan korteris 5 korrusel Tartus ning üldse ümberringi palju ohtu kassi jaoks, sellepärast arvan oleks turvalisem tal elada kodus), aga olles ise noormees, olen absoluutselt kassi kastreerimise vastu! big_smile sest meil meestel poleks elu mõttet, kui varustus ei töötaks! Kas isastel kassidel võivad tekkida depressioonid sellest? või kas ta on kogu elu kurvem kass, kui need mis on kastreerimata? Ma lihtsalt arvan, et kassid nagu inimesed võivad reageerida sellisele juhtumile.

Teine variant oleks võtta emane kass, aga see tahab kindlasti meestesse... lahendus steriliseerimine, kuid mida see endast kujutab? Ma saan nii aru, et ta ei jää enam rasedaks, kuid soov seksida on siiski? Mõtlesin et steriliseerimine emase kassi jaoks pole nii suur kaotus, kui meeskassi kastreerimine.

Pole kunagi kassi hoidnud, kuid on kogemusi koera ja chinchilla\'dega. Väga armastan loomi, eriti kasse.

Loodan saada abi.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kastreerida isast või steriliseerida emast?

Emaste puhul on operatsioon iseenesest raskem kui isastel. Seega lihtsam oleks isast võtta.
Minul on ka isane kass ja ca poole aastaselt lasime ära kastreerida, ja ei toimunud mingit tujumuutust. Kui tavaliselt pidi kass jah rahulikumaks sellest muutuma siis nii see ei ole kui võimalikult noorelt seda teha.
Kui tavaliselt kass loid arstilt tulles, siis minu oma ärkas ruttu ja hakkas mängima, seega kui kätte sain ei olnud kiisul mingit vahet et temaga midagi tehtud oleks. Mürgeldas veelgi suurema hooga edasi. Ju ta ei teadnud millest ilma jäi wink
Emane jääb ka ikka rahulikumaks ja ei huvita teda enam hulkumised ega teised kassid väga. Aga jällegi mida varem seda parem, siis jääb rõõmus ja energilne kass sulle alles ega iseloom ei muutu sellest.
Seega võta muidugi kiisu, võta või kaks, sest kaks ju parem kui üks wink

Head uut minu poolt ka!

Thumbs up Thumbs down

hehee, rase kass tongue

aga jah, kui nii võtta, et ebaõiglane, siis ebaõiglane on ta mõnes mõttes ju ikkagi mõlemast soost kassi puhul, kui sa oleks naine, siis sa ka ei tahaks ülejäänud elu kurb naine olla wink
aga üldiselt ma arvaks, et vahet pole.
mul on kaks emast ja nad ka kusagil kahe kuu pärast lähevad operatsioonile, eks siis selgub, milliseks emased muutuvad, sellest saab siis mul esimene kogemus.
samas mu venna kolm isast kassi said kõik operatsioonidel käidud, kusjuures nad olid operartsiooni ajal kõik üle aasta vanad ja nendega ei toimunud mitte mingit muutust, nagu vend väidab.
aga crutsiga olen nõus, võta jah kaks kassi, palju lõbusam on, täiesti tõsiselt.

Thumbs up Thumbs down

Eks nad vist kurvemaks siis muutuvadki kui teavad millest ilma jäävad.
Ma ikka veelkord pean ütlema et hea meel oli et nii varakult kiisu ära sai steriliseeritud. Täitsa sama kass mis enne ja veel hullemgi smile

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: anna
hehee, rase kass

aga jah, kui nii võtta, et ebaõiglane, siis ebaõiglane on ta mõnes mõttes ju ikkagi mõlemast soost kassi puhul, kui sa oleks naine, siis sa ka ei tahaks ülejäänud elu kurb naine olla

ma mõtlesin steriliseerimine emase jaoks ei tähenda huvi seksi vastu kaotamist, vaid lihtsalt, et ta rasedaks enam ei saa... kas pole nii? sest kastreerimine isase jaoks on ju suurem kaotus. Vabandan, kui eksisin... ei taha naiste vaenlase muljet jätta big_smile olen hoopis vastupidi vägagi nendest huvitatud! tongue

Muide suured tänud vastuste eest! Lähen neljapäeval kiisusid vaatama smile

Thumbs up Thumbs down

tegelikult vaata kassi "raseduse" kohta on rohkem kombeks "tiinus" öelda wink aga no see on niisama siuke norimine rohkem.

ja mina olen siiski aru saanud, et kastreerimine ja steriliseerimine võtavad mõlemad seksiisu ära, sest no kui pärast operatsiooni on kassid jooksuajal rahulikud, siis see peab ikka sellest tulema, et isu ei ole.

aga edu sulle kiisuotsingul igal juhul ja tule pärast siia ka oma uut pereliiget tutvustama siis smile

Thumbs up Thumbs down

No vanasti nimetati seda veel paaritamiseks, aga ju tänapäeval on siis "seksiisu". tongue

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

no kui ta ikka küsib, et kas kassil see isu alles jääb, siis selle kohta ei saa paaritamine öelda ju. see isu on seksiisu ikka wink
aga see läheb väga offtopicuks ära juba

Thumbs up Thumbs down

andke andeks, kui kellegi tundeid riivan, kuid selline jutt ajab lausa nutma. kassidel ja koertel ei ole eraldi seksimisvajadust ning lastesaamisvajadust. nad tegutsevad instinktide ajel, mis sunnib neil jooksuaegadel minema ning otsima endale sobiv kaaslane, kellega siis paarituda. see toimub selleks, et järglasi saada, populatsiooni suurendada. nad ei mõtle selle peale, mis oma poja nimeks panna või mis värvi võiks lastetuba olla. samuti ei haletse loomad ennast. opil eemaldatakse suguelundid, mis toodavad ka hormoone vms, mis tekitab emastel jooksukaid ning isastel aastaläbist peataolekut. järelikult peale oppi nad selle peale enam ei mõtle. nad elavad rahulikku elu ning ei tunne puudust seksimisest või kohtingutel käimisest.
tean paljusid opitud kasse/koeri (oman isegi neid) ning ei saa küll väita, et nad iga päev mind lastesaamisvõimaluse äravõtmises süüdistaksid. pigem on nende elu lihtsam, kuna pole vaja võidelda (just isased loomad) parima tiitli eest ning tubased loomad ei ürita elu hinnaga välja saada.

ärge ajage asju nii keeruliseks ning mis kõige olulisem: loomad pole inimesed, me ei saa oma tundeid ja mõtteid neile üle kanda. loomad on ja jäävad loomadeks, kes tegutsevad instinktide ajel.

tervitades, triin

Thumbs up Thumbs down

keegi ei ajagi asja keeruliseks, emastel ON ju ometi ISU millegi järele, ükskõik, kas nad on sellest teadlikud ja analüüsivad seda või on see kõigest instinkt. vajadus on olemas ühel või teisel viisil.
kas sa siis tahad väita, et tegelikult pole emastel mitte mingit isu paarituda, neil on sellest ükskõik või on see neile vastumeelnegi, aga ikkagi teevad seda?

Thumbs up Thumbs down

nimeta seda isuks kui tahad. Tegemist on siiski paljalt soo jätkamise instinktiga ja ainult jooksuajal väljenduva instinktiga - seega kui kass steriliseerida või kastreerida, pole ka mingit isu. Ka ei tunne ta sellest isust mingit puudust.

Thumbs up Thumbs down

Alar! Kass steriliseeri/kastreeri kindlasti ära.
See on liiga ego , hakata mõtlema, et jeerum ma võtan kassiuhkuse ära või midagi sellist, sest neil tõesti ei ole sellist mõtlemist.
Sa elad korteris, kas sa tahaksid endale kriiskavat ja kräunuvat kassi , kes närvitseb ja vahib aknal (veel hullem proovib seal võimaluse korral alla hüpata). Peale oppi, kaob kassil vajadus selliselt käituda.

@ metsamoor,
vabandust, kui jälle vale mulje jätsin, kuigi omast meelest väljendusin selgelt; ma ei ole arvanud kunagi, et kass hakkaks jooksuajast puudust tundma pärast steriliseerimist/kastreerimist.
lihtsalt tahtsin täpsustada seda, et mingi isulaadne asi peab tal sel ajal olema, kui ta veel steriliseerimata/kastreerimata on. päris nii ei ole ju, et kohusetundest jookseb paarituma tongue

Thumbs up Thumbs down

hmm, minu isane kass alles peale kastreerimist läkski õieti isaseks. enne oli arglik kiisuke, kes ei julgenud koridorigi minna. Aga emastel jah on op raske, mul kaks emast, kes opitud ja mõlemad ikka paranesid kuu vähemasti, kogu aeg läks midagi halvaks. Isasel on op kergem.

Thumbs up Thumbs down

Tänud vastuste, eest... asi on nüüd palju selgem smile Ma tihti püüan võrrelda loomi inimestega tunnete poolest, selgub et mitte igas olukorras on see nii. Nüüd on südamel kergem (lugedes teie vastuseid ja kogemusi) kassi kastreerida/steriliseerida lasta. Kuid mul tuli üks raske otsus langetada, nimelt arvatavasti sõidan inglismaale tööle 4 kuuks ja seaoses sellega ei saa veel kiisut võtta... kes teab äkki toon sealt ühe smile

Thumbs up Thumbs down

Isase kastreerimine on odavam ja lihtsam. Samas minu emane sai opereeritud ja peale ärkamist oli ta küll päris ettearvamatu, üritas uimas peaga aknast välja ronida jne (ta harjunud sealtkaudu väljas käima). Nii et peale op\'i on oluline panna loomake võimalikult madalale, et ta endale liiga ei teeks ning samuti jälgida teda. Juua peab ka kindlasti olema. Mõni ei pidavat sööma mitu päeva, meie kiiss toibus küll üsna kiiresti.
Aga jah, endaga ei tasu võrdlema hakata isast kassi.

Thumbs up Thumbs down

Ei tea kuidas on kassi toomisega Inglismaalt, aga koerad peavad küll tegema enne Inglismaale sisenemist 6 kuud enne minemist veretesti + pluss kiipimised jms.

Soovitan sul ikka üks Eesti tõugu kassike võtta, ehk isegi varjupaigast?

Igatahes edu, ja siit foorumist või nõu küsida kui vähegi vaja on - ikka aitame! smile

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

Teema hargnes:
Steriliseerimisopi järgse kostüümi kandmise jutt sai tõstetud eraldi teemaks siia
Kastreerimise vanuse kohta saab edasi lugeda siit
Kastreerimisopist paranemisest saab vestelda siin

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down