Teema: mida kõike peaks teadma enne tõukassi võtmist?

Nii, tere kõik targad kassipidajad smile

Olen juba jupp aega seda foorumit lapanud ja natuke targemaks saanud, aga kuna osad jutud on nii spetsiifilised ja eeldavad mingeidki teadmisi, siis kohati jäävad mõned  asjad arusaamatuks. Mul pole veel kunagi ühtki kiisut olnud, aga varsti ma kavatsen oma pikaaegse unistuse teoks teha ja ühe nunnu endale ikka võtta:) Ja kuna olen otsustanud tõukassi, täpsemalt Foldi kasuks, siis oleksin väga väga tänulik, kui keegi seletaks mulle ära kohustused, mis tõukassi pidamisega kaasnevad ja mõned muud asjad, mida kindlasti teada võiks.

Näiteks kõik see paberimajandus tundub nii keeruline. Oletame, et sain tõupaberitega kiisu kätte, mis edasi saab? Kas ta tuleb kuskil registreerida ja mis kõik sellega kaasneb (ka rahaliselt)? Kas on vaja mingeid terviseuuringuid ja miks ja kuidas ja kui palju see maksab?
Siis veel, et miks käiakse kiisudega näitustel? Tean, et mingeid tiitleid on vaja selleks, et kassi paaritada. Aga mis nende kõrgemate tiitlite eesmärgiks on? Kui ma näiteks tahaksin oma kiisul vähemalt korra üks armas pesakond poegi saada, siis vist peab mingil määral näitusi mööda ikka jooksma. Siis lugesin, et on olemas kasside ilusalongid ja ma ei tea, mis imetrikid, kuhu neid enne näitusi viiakse. Kõik see tundub olevat meeletu kulutus...ja kuna ma nii võhik olen, siis tahakski teada, kas sellel kõigel on mõtet.  Või noh et keegi seletaks natukenegi selle elu tõukassiga ära. Kus käia, mida teha, miks ja millal?

Pikk küsimus tuli, aga loodan, et siinsed kassipidajad viitsivad lolli aidata smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: mida kõike peaks teadma enne tõukassi võtmist?

Kui soovite , et teie kiisu ka poegi saaks , peate kiisupoja valikul seda arvestama. Näituse ja aretuskassid ei ole kõige odavamad. Kasvataja kindlasti oskab seda teile öelda. Kiisupoja ostmisel saate kaasa tõutunnistuse ja ostu-müügilepingu . Need viite klubisse , et kassipoeg oma nimele registreerida ja klubi liikmeks astuda , ning aastamaks tasuda. Need ei ole liialt kallid .(u.500kr)  Ja siis saate oma kiisuga käia näitustel , ka juba kassipojana. Aga kindlasti peab käima näitusel , kui kass on saanud üle 10 kuu vanuseks. Eks kohtunikud otsustavad , kas teie kass on piisavalt hea , et saada järglasi.
Enne näitust tuleb kass korralikult pesta , küüned lõigata , ning olenevalt tõust , üht-teist veel. Näitusele tuleb registreerida vähemalt kuu aega varem. Näitusepuuri sisustuse ostate või õmblete. Aga seda saate juba hiljem uurida.

Thumbs up Thumbs down

Küsid, et kas tõukassiga mässamisel on mõtet?
Tegelikult on asi väga lihtne- tõukassindus on omaette "teadus" täiesti ning kui on plaan ka järglasi kassile saada, siis müllamist ja näitustel käimist tuleb ikka ette.
Mõte on vaid seljuhul kui Sa seda tõesti tahad ja viitsid (aga ega näitustel käimine ja pesakonna plaanimine pole kohustuslik- paberitega tõukass on ka väga vahva lihtsalt koduse lemmikuna).
Minu jaoks on see kõik üks huvitav hobi niiöelda, mis võtab omajagu aega ning raha (minul on kastreeritud pärslane kodus).
Mina käin kassiga ka näitustel, kuigi me ju ei saa järglasi, aga see kõik on väga põnev ja huvitav.
Kõrgemaid hindeid püüame lihtsalt enda jaoks, miks mitte, kui tahtmist on eks:).

Klubi aastamaks ei ole tõesti palju (kuskil 300.-) ja kui kass on selle klubi paberitega, siis mingit ümberregistreerimist ka ei ole vaja teha.

Salongiskäik ei ole tõesti kõige odavam lõbu, aga samas, kui käia enne näitusi ainult, siis pole vast hullu midagi.
Mina käin oma pikakarvalisega ka vahel niisama seal, et hoida kasukat korras- aga Foldidel pole nii pikk karv ka, et see ilmtingimata vajalik oleks.

Aga julgustan astuma tõukassipidajate maailma;)- hästi põnev on, tegemisi jagub küllaga, eriti kui aretusega tegelema hakkad edaspidi.
Edu kiisu otsinguil!

Tervitades, Rahel ja neljakäpaline- Marius
:hei:

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Tere!
Alati on võimalus tõukass võtta kodulemmikuks. Tõukassiga ei pea näitustel käima ja klubi liikmeks hakkama, kui pesakondi plaanis ei ole ning näitustel käimine absoluutselt huvi ei paku.
Kui aga on kindel soov vähemalt üks pesakond saada, siis peab arvestama üsna suurte kulutustega-kasvanduse avamine (u 1200)
näitusetasud (2 päeva u 700), klubi liikmemaks (250 aasta), paaritustasud (sõltuvalt isasest 3000-6000). Kui sünnib 4-5 kassipoega siis lähevad ka tõupaberid u 1000 EEKi. Kassipojad lähevad uude kodusse vaktsineeritult. Kassipojad loovutatakse alates 3. elukuust, nii et nende ülalpidamine on samuti päris suur väljaminek. Mõtle kindlasti läbi, kas sul on võimalusi ja aega smile PS! See postitus ei ole kellegi hirmutamiseks smile

Thumbs up Thumbs down

Krissaga ses suhtes nõus jah täiesti, et aretusega tegelemine on päris suur ettevõtmine, nii ajaliselt kui ka rahaliselt.
Paraku tehakse ka teistmoodi (aga sellest ma ei tahaks siinkohal pikemalt rääkida, sest see ei puutu siia teemasse)- on inimesi, kes kasutavad kasse konveieritena ja nemad ilmselt üritavad odavamalt läbi ajada.

Hetkel on siis esmane, et leiaksid endale toreda lemmiku, kes oleks ka aretuseks kõlbulik, hiljem jõuab ka ju pesakonda/kasvandust vms planeerida.

VIC- Very Important Cats

Lisan veel, et aretusse sobiva foldi hind on umbes 6000-8000 krooni. Loomulikult on võimalik kasvatajaga hinna suhtes kokku leppida (nt järelmaksu võimalus).

Thumbs up Thumbs down

Oi, nii armas, et nii ruttu ja nii põhjalikult vastati. Suur suur aitäh teile smile Ja eriti hea, et Krissa tõi välja ka ligikaudsed kulutused. Vähemalt tekib väike ettekujutus asjast. Aitäh!

Karta on jah, et aretuseks sobiv kiisu on kallim. Ma muidugi ei kujuta veel ette, kas tekib tõsine plaan kunagi aretusega tegeleda, aga ilmselt ühe pesakonna tahaks küll saada. Lihtsalt see tundub nii armas ettevõtmine, olgugi, et aega- ja rahanõudev...aga ma arvan, et see, kui paar pisikest shotlasest kiisupoega kunagi mööda tuba ringi kappavad, kaalub hetkega vaeva üles smile

Aga kui kiisut valima minna, siis kas kasvatajad on täpselt kursis ja on nad üldse usaldusväärsed? Selles mõttes, et ise ma ju ei oska üldse näha, milline võiks olla aretuseks sobiv. Et kes üldse ütleb, mis on õiged tõutunnused või  milliste kriteeriumide järgi kogu see hindamine käib? Kurb oleks maksta suur summa kiisu peale, kes hiljem näitusel maha laidetakse ja kes selle tõttu järglasi ei saaks.

Tegelikult ma olen jah täitsa ära otsustanud ja ilmselt varem või hiljem (loodetavasti ikka varem:D) liitun ka tõukassipidajatega. Praegu vaja natuke julgust ja teadmisi koguda smile

Thumbs up Thumbs down

Mina arvan, et Sa võikski näiteks Krissaga kontakti pidada, temal on minumeelest just seda tõugu kass/kassid kodus ja tegeleb ka aretusega- oskab kindlasti Sulle rääkida, millised on foldide head tõutunnused.
Kõik kasvatajad ei ole kindlasti usaldusväärsed, sellepärast tulebki päris hoolega uurida, infot koguda ja vaadata, enne kui ostuks läheb.

VIC- Very Important Cats

Mul on praegu foldi pesakond, kassipojad sündisid 29.detsember, seega on neil alles silmad kinni. Kellest sirgub fold ja kellest straight, selgub kolme nädala pärast. Tean, et 2 on kindlasti emased, koloriidilt samasugused nagu nende ema (kass avataril). Siis on veel üks kiisuke halli ja valge täpiline ning pruuntäpiline mustaga. Varsti panen oma tutvustuse juurde pilte (kasvandus Ophrastus).

Thumbs up Thumbs down

Tore, et need suured kulutused ja ettevõtmised ära ei ehmatanud wink

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Vaatasin Krissa eelmiste pesakondade pilte - niii armsakesed! Loodan peagi uute tibude pilte näha. Kas selle pesakonna emme on Laigu, mitte enam Fionita? Kaunitarid on küll mõlemad.

Tegelikult hinnad natuke ehmatasid ikka, st. praegu ma pole veel kindel, et suudan endale lubada nii kallist lemmikut ja kohe ka talle veel kõike vajalikku täisväärtuslikuks eluks pakkuda. Aga see ei vähenda mingit pidi mu tahtmist, nii et kui remont ükskord valmis ja kõik natuke selgem, küll siis saab ka smile

Thumbs up Thumbs down

Väga tore wink
Aga kui aretusega mitte tegeleda, siis kulub tõukassile sama palju raha, kui tavalisele kassile. Niiet need suured kulutused kaasnevad vaid sel juhul, kui soovite oma kassile pesakonda.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Lihtsalt huvist aga kas kassipesakonna kasvatajal peab olema igal juhul kohe registreeritud kasvandus. Olen lihtsalt tuttav koeramaailmaga, kus üks inimene võib kasvatada kolm pesakonda ilma kennelit registreerimata, neljanda jaoks peab juba kennelnimi olema... Eks inimene otsi ikka seoseid :roll:

Jah, kasvandus peab olema registreeritud enne esimest pesakonda.

Thumbs up Thumbs down