Teema: kiisud tulevikus

Vaatan, et siin pole olukord ikka muutunud. Niikui keegi hakkab rääkima kassi tiinusest uuritakse, mis tõugu on ja kui tõugu polegi, siis näägutatakse selle kallal, mis neist poegadest saab ja tänaval neid niigi palju.
Te olete kõik maru targad selles osas, mida kassid tunnevad ja tahavad, kuid ma tahaks teada, kas te olete ise kassid olnud, et te seda teate?
Ning siinjuures räägin veel ühe loo. Mitukümmend aastat tagasi oli üks tuvide liik väga levinud. Hävitati nende pesasid, lasti maha, püüti poegi ja tapeti - kõik seepärast, et nad olid nii laialt levinud ja neid oli nii palju. Paarkümmend aastat hiljem suri viimane tuvi loomaaias.
Nii et kas teie, kes te nimetate end kassiarmastajateks, tahate sellist pilti ka näha, kus kass on loomaaias ja sureb viletsusse? Praegu on liikide suremus nii suur, et ma vaid ootan, millal sureb välja inimene, kes on mõtlematusega on need loomaliigid hävitanud ja praegu, nagu näen, sellele veel targutades kaasa aitavad.
Tublid sõnad annale, kes siin veel ainuke mõistusega olend on.

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kiisud tulevikus

Hulkuvaid kasse ja kassipoegi on tõesti kohutavalt palju...Hoolimatuid loomaomanikke on samuti palju.Arvan,et on tark ja vastutustundlik tegu oma loom steriliseerida või kastreerida,kui ta vabalt õue pääseb.Mul ei ole kunagi emast kassi olnud.Isaseid pidades ei tulnud op. mõttessegi,sest pojad on ju emakasside omanike probleem.Lasin oma kassi kastreerida,sest temast sai toakass.Alles viimasel ajal,külastades "Kassiabi" lehekülgi ja tutvudes põhjalikumalt tänavakasside probleemidega,olen hakanud mõtlema sügavuti ja taipama ka isaste op. vajalikkust.Kõigil emakassidel pole ju omanikke ja miks pean kaasa aitama poegade sünnile,kellel pole kodu.Karta,et kassirahvas varsti välja sureb,pole vist praegu küll põhjust.Alati on neid,kes lasevad oma kassil poegida või poegib tänavakass.Aga oma seisukohti peaks selgitama taktitundeliselt ja delikaatselt,muidu - karta on - efekt vastupidine.Kurb on,kui väike maalaps tunneb rõõmu oma kassipoegadest ja saab siis külma duši,et miks ta oma vanaema kasse ei ole steriliseerimisele viinud.Tihti on kergem hukka mõista,kui mõista.Ilusat suve kõigile!Ja armastust - nii loomade kui inimeste vastu!:)

Thumbs up Thumbs down

Olen tahtnud mitu korda siia teemasse kirjutada, aga pole seda teinud, kuna mulle tundub, et teemaalgatus on ilmselgelt provokatiivne. Aga nüüd kalvi69 jutu peale tahaks küll plaksutada. Ütlesid kõik ära, mis minagi mõtlen.
Tegelikult mis põhjust ongi inimesel pead murda sügavuti ja eetilisest küljest, et miks on vaja kastreerida oma isane õueskäiv kass. Aga kui tegeled nende vaeste kodututega iga päev, kes on selliste isaste "mehetegude" tulemus meie tänavatel, siis paratamatult hakkad asju ümber hindama.
Ma ei ootagi, et inimesed aktiivselt kõik aitaksid lahendada tänavakasside probleemi, ent kui iga loomaomanik teeb kindlaks, et vähemalt tema ja tema loom ei aita sellele probleemile kuidagi kaasa, juba siis on olukord juba palju palju palju parem!

Provokatiivne muidugi!
Kas Sa, teemaalgataja arvad, et kassid surevad Eesti pinnal välja?
Mina isiklikult sügavalt kahtlen selles:), aga noh, las jääda igale oma arvamus.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Jah, ma pole küll kass, aga kui täna leidsin, et seal kuuri all, kus aasta eest leidsin oma armsa innaajal kodunt rõdu kaudu kaduma läinud Muru-Mustu 5 pojaga ja mõne päeva pärast veel ühe võõra, veidi suurema poja, jah, kui täna nägin, et selle kuur all on jälle üks pesakond... Mõtlen just, kuidas neid päästa. Aga Muruke näib väga rahul olevat minu süles, ta on eelmisest sügisest steriliseeritud.

Thumbs up Thumbs down

mina arvan ka, et kasside steriliseerimine/kastreerimine on õige tegu. kurb on vaadata kuidas pidevalt varjupaikadesse kassipoegi satub, kuna keegi on oma kassi tänavale visanud ja viimane seal paaritunud või ei võta omanik lihtsalt vastutust oma looma eest.

samas ei arva ma ka, et kõik kassid ainult tõukassid peaksid olema. neilgi ju oma miinuseid. mina näiteks olen oma kahe segaverelise nurrumootoriga väga rahul smile

ja see, et kassid välja surevad? no vaevalt. võrdlus tuvidega on natuke liigne, sest kasside puhul ei toimu ju mingit meeletut tapmist ja hävitamist. ning seni, kuni leidub loomaarmastajaid inimesi, leidub ka neid, kes koju just kassi võtta tahavad :pai:

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down