1

Teema: Lemmiklooma matused

Küsin siinsetelt olijatelt - kui teie kassi või koeraga on juhtunud õnnetus või muul põhjusel surnud, siis kuidas olete asja korraldanud? Kas olete ilusti-kenasti kusagile ise matnud, olete lemmikloomade kalmistule matnud või nii, nagu kahjuks pahatihti tehakse - visanud metsa, prügikonteinerisse vms.
Küsin seepärast, et kui minu vana ema oma pereliikmeks olnud koera väga kenasti oma aiamaale mattis ja kalmule lilled istutas ning küünla pani, siis naersid enamik möödaminejaist - vanaeit olevat lollakas...
Kuidas siis teie oma lahkunud lemmikuga talitanud olete?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Lemmiklooma matused

Loomi-linde on olnud aja jooksul päris palju,oleme nad matnud oma aeda või maal metsa äärde.Küünalt ei ole pannud ja lilli ka mitte.Aga kui keegi seda teeb,ei ole selles midagi imelikku.Naermisest ei tasu välja teha.Mina olen eriti tundlik ja ei ole peaaegu kunagi "matusel" kaasas,kas abikaasa või mõni tuttav on selle asja ilma minuta korda ajanud.Ma ei taha isegi teada,kuhu nad täpselt maetud on.Ei taha selle peale isegi mõelda.Liiga kurb sad.Keskendun elusolevatele loomadele.:)

Thumbs up Thumbs down

Meie loomad on oma aianurgas, peal lillepeenar... Ja ema pani alles hiljuti ka ühe suurema kivi haudade otsa.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Meil on ka aianurgas.
Alguses panime ka suured kivid igale loomale, mis on siiamaani säilinud. Tõime metsast ka sinililli ja istutasime need haudade peale. Nüüd on ilus, kui õitsevad.

Thumbs up Thumbs down

meil õunapuu all. prügikasti küll süda ei lubanud visata. (tegu oli meriseaga)

liisu pildid http://pildid.ee/thumbnails.php?album=15394

Thumbs up Thumbs down

Oleme matnud metsaserva, kodu juurde.  Prügikasti küll eales ei viskaks.

Thumbs up Thumbs down

me matsime kodu kõrval olevasse metsa, puhkab nüüd pihlaka puu all oma karbis:cry:

Thumbs up Thumbs down

Oi jah. Mul ka maetud oma aeda aia äärde, ilusad lilled kasvavad peal ja üks kivi on ka smile Siis kui alles matsin panin mälestuseks küünla ka hauale põlema smile

Thumbs up Thumbs down

Oleme matnud nad kenasti aeda, ploomipuude alla. Tavaliselt ka kivi peale, märkimaks lihtsalt kohta.. Oma lapsepõlve sõbra, labradori moodi koera Reti matsin koos emaga talvel suure külmaga sümboolselt tema lemmikkohta.
Ei tea, kuidagi õige tundub lemmikuid ka nende vääriliselt ära saata. Nad on ju elanud ja olnud koos meiega. Nendega on palju läbi elatud, räägitud vb ka muresid kurdetud, rõõmustatud või mida iganes veel.. Nad on lihtsalt seda väärt.

Thumbs up Thumbs down

Minu kiisu, kes lahkus see suvi kolme hullu koera tõttu, magab vana ohvrikivi juures, vanade eestlaste kombel kivikuhunniku all, minu lemmikpusa sees. Head und kullake.:pai:

Thumbs up Thumbs down

11 Viimati muutis KassiHulluke (17.11.2010 18:43:56)

Meie panime suure pirnipuu alla ühe päevase kassipojakese :cry::cry::cry:
Kui järele mõelda, siis oleme kõik loomad matnud aeda kuskile puu alla pannud küülnad ja risti, ja risti peale tema nime.
Tõesti kes naeravad on mingid väga halbade lapsepõlvemälestustega. sad
Tegime talle kirstuks minu lemmiku tee teekarbikese mille ümber oli suur roosa lehv, mille õde sidus... sad  sad

Villakud , Deegud ja Kassid! (L)

Thumbs up Thumbs down

Me oleme  mattnud enda aeda. ja need kes naeravad lemmikloomade armastamise üle - See on jah lemmikloomade armastus  need ei hooli ültse lemmikutest tundub.

Thumbs up Thumbs down

Meie oma koera matsime maakoju varjulisse aianurka ja peale tellisime koera sünni ja surmaaastaga ja nimega hauakivi, oli ta meie lemmikuks ikkagi 11 pikka aastat.

Thumbs up Thumbs down

Ise elame korteris, aga vanaemal on eramaja mille hoovist üks nurk on spetsiaalselt lemmikute surnuaiaks tehtud. Kuna ta on seal juba ca 40\'ndate lõpust elanud, on "surnuaial" ka päris mitmeid hauakive juba. Kassid, merisead jms väikeloomade matmiseks oleme teinud mingist tugevamast karbist/kastist kirstu, selle tekkide ja rätikutega ära vooderdanud ja siis looma selles maha matnud, peale matmist tuleb leida sobiv hauakivi ja lilli ka ikka panna. Nimesid ei ole peale graveerinud, kuna meil on endil kõik kohad ja kivid meeles, kus kes puhkab. Koera matmiseks tuleb organiseerida mõni suurem kast, aga kuuris leiduva puumaterjaliga ei ole probleemi olnud. Ikka saab tehtud. Vooderdus samamoodi, kivi ja lilled etc.
Kui mul peaks mõni kass ära surema korterist (ptui ptui ptui), siis viin ta siiski vanaema juurde surnuaiale puhkama.
Ei saa aru inimestest, kellel on aastaid lemmikloom olnud ja tolle surma korral viskavad nad ta lihtsalt prügikonteinerisse. Tegu ei ole prügiga, vaid kalli lemmiku maiste jäänustega ju...

Muideks, Tiiger lahkus meie seast eelmise aasta novembris. Kuidagi imelik on vanaemal külas käia, kui teda seal enam ei ole...

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile

Meie peres on olnud läbi aastate 4 suurt koera, kelle kõik olema matnud vääriliselt koos nende lemmikasjadega (mänguasi, kuss, kaelarihm) maja kõrval kasvava männi alla, kus iga hauda tähistab erisugune kivi. Ka kassid on sinna maetud, kuid nendele meil pole enam kive pandud (liiga palju sai). Kui oleme ka lilli istutanud sinna, kevadel õitsevad piibelehed ja suvi läbi punased moonid. Isegi kassipoja, kelle elu eest võitlesime 4 pikka ööd ja päeva on sinna maetud, kuigi ta suri arstide valve all ja loomakliinik pakkus võimalust ta ka sinna jätta. Kuid kuidas sa jätad kellegi kes on sulle kalliks saanud kuhugi võõrasse, külma ja hüljatud paika? Minul selleks küll südant pole. Oma kiisud viin ka kunagi maale vanemate kodu juurde männi alla, et nad saaksid vaadat päikesetõusu ja loojangut ning teada, et neid armastati ja peetakse alatai meeles!
Hindedepäeval ja jõulude ajal süütame sinna alati küünlaid ning mälestame neid smile

Thumbs up Thumbs down

Meil on ka koguaeg olnud kassid. Hetkel küll ainult üks. Aga kassidega ja muude lemmikloomadega on meie pere alati käitunud nagu pereliikmetega. Eks ta õige ole. Viimane matus oli meie küüliku Tupsu oma..Jube kurb. Ta suri 2. kuupäeval ja peaaegu iga päev käin vaatamas ja nutmas ning korrastan hauda. Haud on ümbritsetud väiksemate kividega, et koertel näha oleks, ja nüüd on nad ilusti ära õppinud, et sealt kividest edasi minna ei tohi. Tihti istun koeraga seal haua ääres, ja räägin talle oma muret, vahel tundub, et nagu tema saaks aru, istume vaikselt ja tema toetab oma pea mu õlale. Suvel ja kevadel viin hauale lilli ja kevadel kohe teen esimesel võimalusel jälle haua korda.

Igatsen teda väga-väga..

Thumbs up Thumbs down

minu kass suri loomakliinikus ja ema lasi kassi ilusti maha matta ( loomakliinik matab ta jõelähmes lemmikloomade surnuaeda ), sest me ei saa teda linnas kusgile maha matta... aga mul ei ole kahjuks võimalik kassi haual käia, sest jõelähme jääb natuke kaugele.
aga mälestan oma kiisukest kodus ja süütasin talle ka küünla ja nutsin terve päeva.. sad

Spuuki: mai  2008 - 12. 11. 2011
Miisu: august 2011 - 18. 12. 2011
Kity: 28.11.2011 -

Thumbs up Thumbs down

meil maal Kassid on läinud metsa surema ja pole saaanud neid selle tõttu ise matta. Aga aastaid tagasi kui mul merisiga ära suri viis isa ta oma tööjuurde ja mattis sinna lähedale. Kodujuurde ta ei julgend matta, ma nutaks siiani haua juures. Praegu ma ei tea kuhu ta täpselt maetud on.
Aga kui praegune kass kunagi peaks surema, loodan et see lähima 10 aasta jooksul kindlasti ei juhtu, viime ta kindlasti lemmiklooma surnuaeda ja teeme ilusad matused. Sest seda meie lemmikud ju väärivad.

Thumbs up Thumbs down

19 Viimati muutis Hiiro (06.01.2012 16:34:02)

Põõsa alla matsime mu Kurri... Panime kuuseoksi ja lilli peale        Rest in peace  :'(

Thumbs up Thumbs down

Meie enda esimese kiisu Blaky matsime kodu juurde metsa, paneme lilli.. smile ( :'( )

Meie Simbake on samuti maetud Jõelähtmesse. Kuna sinna saamine on raske, siis mälestame teda kodus küünlaleegi valguses ning hoiame alati oma südames. Isegi meie pere teine lemmik, koer, tundis meie kiisukesest väga pikka aega puudust.

Thumbs up Thumbs down

Päris ilus on selline portreega hauaplaadike  panna. Mõtlen, et võiks ka ikkagi oma Nurru matmispaiga ilusti ära tähistada maal.

Thumbs up Thumbs down