Teema: Rohusöödikust kiisud?

Nonii, minu kallis manalateele läinud kiisu oli ka sellist tüüpi kutt, kes pidevalt tahtis närida toataimi ja vaasililli. Ei olnud vahet sellel, et ma talle vitamiine andsin ja kassimuru kasvatasin..
Kõige mõnusam oli ikka demonstratiivselt diivaniservale hüpata ja sealt rippuvaud taimi näsida.
Üks kord ostsid spetsiaalselt tema tarbeks poest seda potis müüdavat lehtsalatit ( mõtlesin , et teen kassile tünga ) ning panin selle aknalauale, tüüp paar korda näksis seda ja eelistas ikka tupsrohtliilat...
Noh ja praegu on ka 1 tänavalt pärit paksuke meil ja too on ka lilledele maias ( sünnipäevi jumaldab wink )

Kui paljudel veel kiisud taimi jäsavad? Ja kes kassile salatit toidukaussi segab tongue?

Vasta: Rohusöödikust kiisud?

Jah , Jussile lihtsalt meeldib taimi närida .
Aga talle meeldib salateid ka süüa . big_smile tongue

Väiksena tõin õue pealt sellist rohtu , kasulik oli küll . agajah .

kas ei tundu sulle, et seal taeva tagatoas käib pillerkaar?

Thumbs up Thumbs down

no maakodus kasvanud kassid nautisid õuepeal linnurohtu, see olla kasulik...Korterikõutsid krõmpsutavad taimi veel võibolla igavusest..

Minu kass armastab asparaagust degusteerida. Tegelikult on see taim mürgine ja Kerri mitu korda seepärast oksendanud ka. Nüüdseks hoiame mürgised toataimed kassi ulatusest väljas. Siis kui muud võtta pole kõlbab muru ka.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

ma ostsin ka oma Tupsule seda kassimuru...no kui muru oli juba ilusaks pikaks kasvanud, panin selle kassile kättesaadavasse kohta..Aga selle asemel et seda muru näksida, läks tema selle peale magama smile ma siis mõtlesin et ta naudib rohelust..päike ja päikseprillid olid veel puudu ainult  ...

Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.

Thumbs up Thumbs down

Minu Misku tegi enam- vähem sama big_smile ta kaks ampsu näksis ja siis istus sinna otsa.

Talle meeldib ka tupsrohtliilia ja draakonipuu :-)))) Muidugi meeldib talle ka kõik muu järgi proovida. Suur degustaatori - preili :-)

Thumbs up Thumbs down

Aga kas keegi oskab öelda või juhatada, kust leida infot selle kohta, kas mõni toataim võib olla kassil ohtlik, kui ta seda närib?

Thumbs up Thumbs down

Mul on arvutis wordi fail mürgiste taimede kohta. Võin selle õhtuks proovida siia üles panna. wink Võid ka google\'i otsingusse kribada \'cat plants\' ja leiad kindlasti palju vastuseid. Nt. http://amby.com/cat_site/plants.html

Thumbs up Thumbs down

Sossu armastab ka väga lilli närida. Olen ka seda kassimuru kasvatanud - see meeldis väga, aga ega see takistanud teisi lilli närimast. Ükskord nad olid lausa rotuga koos mestis ja hävitasid kahekesi mu sünnipäeva lilled - Sossu põrandalt ja Foobik riiulilt. yikes

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

Tipsi, postitasin selle tabeli mürgiste taimede kohta siiasamma foorumisse: http://foorum.kass.ee/viewthread.php?tid=444

Thumbs up Thumbs down

Lehtsalatit pole proovinud andagi.
Kord ostsin seda kassimuru (talvel) ja kastsin seda hoolega, et Marius seda rutemini näksida saaks.
Loota ju võisin, et ta seda proovib, ainult nuusutas. Pole mul mõtet teda ikka toas kasvatatud muruga narrida.
Õues näksib küll muru ja mõnuga ikka.
Vanasti (väikse kiisupojana) näris ikka taoataimi ka, enam mitte, nüüd ta lihtsalt asjatab mul nende kallal- väike aednik:P.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Jah, meie Hussu ka sööb taimi.
Ma olin alati tahtnud endale draakonipuud ja ükskord mulle sünnipäevaks kingitigi, aga jah, õnn ei kestnud kaua. Peagi oli puu täiesti ära söödud ja järele oli jäänud vaid taime paks vars. Kas siis sellist draakonipuud ma tahtsingi ? sad

Aga pole midagi. Kevaditi kasvatame spetsiaalselt kassile mõeldud muru ja suvel viime ta natukeseks välja rohtu näksima, et ta saaks kõik oma vajadused rahuldatud.

taimi meite Garfa ei näri, aga kassimuru krõbistab küll suurima mõnuga

meie draakonipuu on ka Silveri poolt ära pügatud, lahe on vaadata pilti taimest enne ja pärast:) Salatailehte närib meil Bibi, Silver sööb aga muru- vut sellised maitse erinevused...

meie kiisul kriimud silmad...

Meil läks Nurrile peale kõik toataimed , kõik maitsti korra läbi, aga siis otsustasime osta kassimuru ja meil see aitas.Kui tuppa tuli sõi alguses natuke krõbinaid ja siis läks muru näksima:).

\"Süüa tahtval kassil puudub väljalülitamisnupp.\" - teadmata

\"Tuhandeid aastaid tagasi kasse kummardati nagu jumalaid. Kassid pole seda unustanud.\" - teadmata

\"Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.\" - Jeff Valdez

Thumbs up Thumbs down

Minu kiska armastab ka sünnipäevi, see ka tal pidupäev ja palju lilli smile Isegi roosid nätsutab ta ära wink Toataimed sõi ära ja nüüd on kaks kaktust, tahab neid käpaga ikka lüüa, kuid eriti ei julge, sai vist torkida wink Aga kassiheina vastu on tal viimastel päevedel suurem huvi olnud, lilled viskasin minema smile Talle meeldis ka väga lillevaasist lillede juurest vett juua smile