1

Teema: isasega esimest korda õue..

tahan kassiga siis õue proovida minna,kuid ainuke jama on see,et kardan et ta  jääbki tahtma koguaeg väljas käia ? kas võib nii juhtuda?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: isasega esimest korda õue..

Just nii võibki juhtuda. Õues on ju nii palju põnevat ja uusi lõhnu. Sinu kiisu on kastreerimata, ning seda enam ta sinna hakkab kippuma. Kui juba õues käima hakata, siis ikkagi regulaarselt, näiteks iga päev peale tööd. Kass harjuks vast selle rütmiga ära ja ei istuks hommikust õhtuni ukse ees, nõudes õue.

Thumbs up Thumbs down

ka min plaanin oma isase kassiga, kes on kastreeritud, esimest korda lume sulades välja minna, aga on ka väikse hirm, et äkki läheb pärast seda täitsa pööraseks ja hakakb ukse taga kraapima ja välja tahtma. Ja kuidas üldse kassi jalutamistraksidega ära harjutada, ma olen proovinud kassile panna neid, aga ta viskab kohe külili maha ja ei liigu paigast :para:

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

Algul on jah selline járel lohistamise värk, aga minu kass harjus umbes kolmandal voi neljandal korral ära. Kasutasime neid pikemal autoreisil.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Meie isane kiisu on kastreeritud ja tahaks ka teda õue viia vahest. Kui aken on lahti natuke siis ta istub ja nuusutab värket õhtu. Kui aken päris lahti üritab ta sealt välja ronida (elame neljandal korrusel, seega hoian ilusti kinni ja lasen ainult esikäppadega üle aknapleki peale astuda).
Suvel kui hakkame rohkem maal käima ja oleme seal mitu päeva järjest tahaks kiisu kaasa võtta. Külapeal on meil palju kasse ja päris lahti ei julgeks ma teha lasta, aga kuidas on talvel selle õues käimisega?
Kas kiisut võib siis ka talvel aegajalt õue viia? Ta aknapealgi talvel hakkas kergelt värisema aga samas tal oli ka alles titekarv siis peal. Kui talvel aga õue ei vii siis kas on täiesti kindel, et ta hakkab uksetaga kraapima ja välja nõudma?

Thumbs up Thumbs down

*minu kiisu on kastreeritud ja ma käin temaga peaaegu igapäev või ülepäeviti õues. Alguses käisin rihmaga, nüüd rihmata sest ta tuleb enamasti kutsumise peale minu juurde. Aga tegelikult kui ma temaga veel õues ei käinud oli ka mul see mõte et käiks vahepeal jne. Kuid juhtus ka see, et ta hakkaski tahtma õues käia, aga mitte nii et istubki aind ukse juures, vaid tavaliselt siis kui meie hakkasime kuhugi minema, siis ta sai aru et me läheme õue. Ja nyyd ongi nii et käin temaga suht igapäev õues.

*Suvel olen kiisuga ikka mitu tundi õues, juba sellepärast et ta isu täis saaks ja siis enam õue ei tahaks. Tavaliselt lähen temaga 8 ajal õue ja tulen 10 ajal tuppa. Mõnikord suviti olen temaga terve päeva õues.

*Talvel õues käimisest nii palju et, kui õues on ikka paks lumi maas ja alla 0 kraadi külma, siis üle 15 min. ei tohiks toakassid õues olla, sest kopsupõletik ja nohu on siis kerge tulema, kuna toakassid ei ole nii palju õues, ei teki neil talveks ka nii paksu talvekarva. Minu kiisuga oli nii et olin temaga kuskil 10-15 mini talvel õues ja saigi kohe nohu, tuppa sai, siis siis aevastas kuskil 4-5 korda järjest, ja nii veel hiljem mitu korda, ma kerisin kiisu tekis sisse ja hoidsin teda soojas, ja üldse kogu järgmise päeva soojendasin teda, ma ei tea kas see aitas või lihtsalt õnneks läks see nohu üle.

*Tegelt ega kass ikka päris totu ei ole, selle koha pealt, et kuna õue minna. Minu kass talvel ei taha peaaegu üldse õue, kui vihma sajab ei taha ta ka õue, kui õues müristab ei taha ta ka õue, kui õues on maa märg siis sellest ta toas olles aru ei saa, aga kui ta korra maja ees ära käib ja saab sellest aru, tahab ta kohe tuppa.

*Kui ikka kassiga ühe korra õue lähed, siis pead sellega arvestama et see ei jää viimaseks korraks, sest mina arvan et kui sa ei ole valmis kiisuga piisavalt palju õues käima siis pigem ära mine üldse, sest mu tuttaval on näiteks 2 aastane kiisu kes pole kordagi jalga õue tõstnud ja ega ta sellest puudust ka ei tunne. Ma arvan vähemalt.

*Mina harjutasin oma kassi traksidega nii, et esimest korda läksin ma temaga ilma traksideta õue. Ta ei julgenud seal midagi eriti teha, pigem lihtsalt istus ühe koha peal ja vaatas ringi, kuid kui ma ta tuppa viisin siis tahtis ta kohe jälle välja (olin temaga algul aind u 15 min\'i õues.), siis panin ma talle traksid ümber, kuid see ei meeldinud talle üldse, ta ka ikka punnis alguses vastu, kui kui ma juba ukse lahti tegin kõndis ta aga meeleldi õue, ja ajapikku hakkas talle traksidega juba seonduma õueminek, niiet igakord kui trakse talle näitasin, jooksis ta juba ukse juurde ja lubas need endale ilusti õmber panna. Nüüd on ta muidugi õuega nii harjund et käin ilma traksideta.

[IMG]http://i91.photobucket.com/albums/k311/Lilyy92/Muu%20Stuff/P2tu/P6090051_2.jpg[/IMG]

Thumbs up Thumbs down