1

Teema: Kass on kuri

Mure siis järgmine-kass on muutunud tigedaks.Käib tal see tigedus hooti.Istub maas näiteks ja kui hakkad mööda minema siis hakkab susisema ja kui lähemale lähed siis hammustama.Samamoodi käitub ta ka siis kui on tulnud meie voodisse ja ma liigutan tekki vm,käitub nagu oleks meie tema voodis mitte vastupidi.Ühesõnaga peremehetseb.Algul oli sellist asja vähe,aga nyyd juba igapäevane mure.Mehel on sellest juba kõrini ja ytles et annab varsti kassi ära.Mina ei taha kassi ära anda.....:( Kas on kuskil eestis mõni loomapsühholoog vm,miks kass nii teeb?????Mida mina tegema pean?????Ja mure päris tõsine kuna hakkab ka last juba hirmutama.......
Appi palun!!!!!!!!!!!! :cry:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass on kuri

proovi sellist asja, et süüa anna talle alati alles pärast seda, kui ise olete söönud. Teine asi, mida võid katsetada, on see, et võtad kassi toidukausi, paned sinna midagi tema head toitu sisse ja nii et kass kindlasti näeks, mängid talle, et sööd tema kausist ja alles siis paned kausi kassi ette.
Ka teised pereliikmed võiks seda teha, et näidata kassile oma üleolekut.

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Ma ei taha küll kedagi hirmutada, kuid tean ühte kurba lugu kui kass kurjaks läks. Tegu oli emase kassiga ja peale steriliseerimist läks päris kurjaks kätte. Kui perre sündis väike laps, läks teisel pävel peale kojujõudmist lapsele nii õnnetult kallale, et laps sattus haiglasse. Kassi pidi peale seda muidugi magama panema, keegi ju ei taha kurja kassi.

Aga äkki kass tajub seda, et üks laps on veel tulemas ja nõnda ta armukadetseb:roll:?
Ei oska aidata ka kuidagi, pole kogemusi  olnud.
Soovitaks tõesti loomapsühholoogi külastada, äkki keegi foorumlastest teab mõne kontakte!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Oi, see on kindlasti voimalik! Näiteks mu ema koer, kelle votsime kui poisid väikesed olid, laseb neil seljas ratsutada ja sabast tirida, aga mu vennalapse peale on armukade, sest ta sündis pärast tema tulekut...

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Eriti tigetseb ta mehe peale.Aga võibolla on tõesti armukade.Proovin ka soovitatud nippe.Loodan et asi laheneb enne beebi tulekut,Cavrina jutt hirmutas kyll ära.

Thumbs up Thumbs down

Nüüd siis on suht jama lugu.Eile kass jälle tigetses,mees hakkas teda rahustama siis heaga et kass näeb et pole ju midagi ja kass läks mehele kallale,käed ja pea kratsis lõhki kõik.Nüüd on mure,kas kass magama panna või uus kodu otsida.Kuna majja beebi tulemas ei taha selliste asjadega rohkem riskida...Mida teha???????:(

Thumbs up Thumbs down

Esiteks tigedat kassi ei minda kunagi näppima, loogiline, et tuleb kallale.
Teiseks ma väga loodan, et Te annate kassile voimaluse edasi elada ja otsite talle uue kodu.
:vs:

Thumbs up Thumbs down

esmalt muidugi proovime kodu leida,aga kes tahab tigedat kassi ja teiseks kui kass ikka möödaminnes uriseb ja hammustab ja asi nii jätta siis ta harjubki sellega.Tema pole ikkagi peremees majas.Seega ongi kaks võimalust,heaga või kurjaga.Kurjaga pole siiani saanud,aga paistab et ka heaga ei saa.....:vs::vs::vs::vs:

Thumbs up Thumbs down

Oi kui kahju! Ma arvan, et see tal ikka armukadedusest...
Voibolla peaks ta ikkagi ära opereerima, tavaliselt peale seda muutuvad rahulikumaks?

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Mina ka soovitaksin steriliseerimist. Äkki peale seda rahuneb maha?

Thumbs up Thumbs down

Mina soovitan ka!
Ma täitsa usun, kui raske see olukord on, kui kass nõnda kuri ja laps majas ja beebi tulekul, aga siiski- magama panek oleks vast ikka viimaste viimane otsus!
Ega nii ei saa ju, et võtad looma ja sii paned terve looma lihtsalt magama.
Ega ma saan aru, et paljud ei jaga seda minu seisukohta, aga tean ka seda, et väga paljud loomaarmastajad jagavad:).
Kindlasti leiaks Talle kodu, kasvõi kuhugi maale, kus Tal oleks rohkem vabadust väljas vms!

Üldjuhul kass ei ole selline niisama kallalekargaja, ja see, et Ta mehe puhul nii käitub, võib ka vihjata mehe suhtumisse kassi!
Kass tavaliselt maksab kätte millegi eest.
Aga siin selles olukorras on vist ikka kõige õigem põhjendus just armukadedus.

VIC- Very Important Cats

ei tea jah.ega mulle ka ei meeldi see magapaneku mõte.See on lihtsalt kõige viimane varjant.
Mees suhtub kassi üldiselt hästi.Seepärast ongi nii arusaamatu see asi.mees annab talle käest maiusi,enda kõrvalt head paremat ja siis läheb mõni minut mööda ja teda juba rünnatakse.Mees ytles et vot ei saa kassi usaldada,toidad peost ja siis seejärel ta hammustab sama kätt.Ja kassi pärast tekivad ka kodus pinged,kahevahel on raske olla.
On see kindel et peale oppi ta rahuneb maha?On kellelgi kogemusi?

Thumbs up Thumbs down

Kui kass pole varem kuri olnud vaid on selliseks muutunud, siis on sellel ikkagi mingi põhjus. Niisama heast peast ei muutu loom kurjaks/metsikuks. Võibolla tunneb armukadedust, pinget, seda, et midagi on muutumas. Peale steriliseerimist/kastreerimist muutuvad kassid üldjuhul leebemaks ja rahulikumaks ning hakkavad rohkem hellust otsima.

Minu isal on siberlane, kes oli enne opi ikka suhteliselt kurja iseloomuga (ei rünnanud küll), kuid nüüd on Ta täielik vana rahu ise, laseb sülle võtta, sügada, paitada jne.
Võiks öelda, et suur muutus toimus!
Aga kindlasti ei saa keegi Sulle 100% seda lubada, et Sinu kass ka rahuneb, kõikidel ei ole samamoodi, paraku.

VIC- Very Important Cats

Ma arvan et hormoonidest vm,sest ta hakkas järjest kurjemaks muutuma peale nende tablettide saamist,et nyyd tõrjub isast või midagi siukest,sest minuga on ta superkass,aga vot mehega ei suuda leppida......

Thumbs up Thumbs down

Ma arvan ka, et on hormoonide asi, neid hüsteerilisi vallaseid naisigi on ju küllaga, mis siis vaesest kassist... Proovige ikka ära opereerida...

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Mul on sellega kogemusi olnud.Meil oli 6a kass,kes läks tigedaks,kuid peale seda,kui hüppas 9-ndalt korrusel alla.Ta lihtsalt ründas ilma põhjuseta ja ikka nii,et veri taga.Eriti just lapsi,nii et pidime ära andma.

kahju sad

Thumbs up Thumbs down

Mul oli kass, kes oli väga kuri loom. Ta ei teinud vahet, keda rünnata....ründas nii võõraid kui omasid. Kuigi mind respekteeris ta enim, käis minu kannul ja tuli ainult minu kõrvale magama, hammustas ja ründas ta mindki. Mul on käed ja jalad arme täis...isegi näos üks. Ja kuigi ta oli tigedik, hoidsin ma teda ja armastasin, kuigi vet arstid ISE soovitasid ta magama panna. Kiisu oli nn siiam (kastreeritud) ja vägagi peremehetsev. Aga kõigest hoolimata armastasin ma teda, armastan veelgi...veetsime ju ikkagi 14 pikka aastata koos...
Et mis ma tahan öelda....kass võib olla oma loomuselt lihtsalt kuri loom...allumatu ja isepäine ja vbl mängivad ka geenid ja/või tõug oma rolli...st kass võib "niisama heast peast muutuda kurjaks"...tegelikult mitte muutuda, vaid mõni loom on kohe sündides selline metsik...kassilapsest lihtsalt ei saa kohe aru.
Nii väitsid mulle mitemed tohtrid...Ja kui järele mõelda, siis on see õige, sest meie peres lihtsalt polnud keda armukadetseda ja kassi hoiti ning hellitati...
Mulle on öeldud, et nii pikka kannatust nagu mul, annab otsida...enamasti selline loom hukatakse sad

See jutt muidugi ei haaku päriselt BadKitty probleemiga...
....aga soovitan ka mina ära proovida steriliseerimine...ehk aitab. Sest tundub, et ta on hetkel armukade või tige just Sinu kaasa peale. Võimalik, et ta tajub meest kui sellist ja seda ta hetkel mingil põhjusel ei salli ja/või on Sinu mehe peale armukade.
Ja kui lõikus ei aita, siis vbl peaks leidma talle kodu, kus pole väikeseid lapsi ja kus tal oleks võimalik omapäi ringi tatsata.

Soovin südamest, et BadKittyl need probleemid lahenevad smile

cat

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: CatLyn
st kass võib "niisama heast peast muutuda kurjaks"...tegelikult mitte muutuda, vaid mõni loom on kohe sündides selline metsik...kassilapsest lihtsalt ei saa kohe aru.

Absoluutselt ei ole nõus.
Kassid, kes on metsikumad (ma ei kasutaks isegi sõna kuri), on seda reeglina mingi põhjuse tagajärjel. Põhjuseks võib olla hülgamine, halb kohtlemine, ignoreerimine, haigused, muutused looma tavapärases elurütmis.
Kassipojad, kes on nö "sündides sellised metsikud", on seda ka teatud põhjusel. Näiteks kui nad on sündinud tänaval, kus ema nende elu algusest peale on õpetanud neid kartma inimesi, kartma teisi loomi. Selline näiteks keldris kasvanud kassipoeg on jah juba 2-kuuselt inimese suhtes mittepositiivselt meelestatud ja tema usalduse võitmine võtab kauem aega.
Minu arvamus on, et see on väga levinud müüt inimeste ja ka paljude loomaarstide seas, et ongi olemas sellised metsikuse geeniga kassid. Näiteks Kasside Turvakodus on olnud palju kasse ja kassipoegi, kes alguses küünistavad, hammustavad, ründavad, ent kellest saavad toredad kaaslased, kui neile pühendada aega ja hoolitsust. On olnud ka selliseid kasse, kes on olnud ikka väga metsikud.
See ei haaku küll päriselt BadKitty teemaga, aga siiski. Kiti ei ole enam pisike kass ja on varemalt olnud ilmselgelt väga tore lemmik. Kass, kes on pojana inimese vastu sõbralik reeglina ei muutu kasvades kurjaks ilma põhjuseta.
BadKitty, kirjutasid, et oled andnud Kitile hormoontablette. Lihtsalt teadmiseks, et need hormoontabletid ei ole kassi tervisele ohutud. Võibolla on Kiti haige ja sellepärast muutub kurjaks? Soovitan kindlasti arstile näidata ning steriliseerida. Inimestel ju ka, et kui hormoonid möllavad, siis hakkavad mõnikord imelikke asju tegema. smile
CatLyn, olen kuulnud, siiamid ongi sellised peremehetsevad ning muutuvad kiiremini rahulolematuks, kui neile nii palju tähelepanu ei pööra, kui nad tahavad. Kahju, et Sul selline kurb lugu oli kiisuga, kellest väga hoolisid. Aga see on siiski pigem erand kui reegel.
Ja mina usun seda, et kass tajub, kui teda tahetakse magama panna või kui sellest räägitakse tema kuuldes. Kassid tajuvad igasugu kummalisi asju. See võiks olla ikkagi kõige viimane variant, mida mina isegi ei kaaluks kui alternatiivi, enne kui tõesti mitte mitte midagi muud üle ei jää.

Oi...mina ei hakka vaidlema, sest kuidas ma saan tõestada seda, mida ei tea, st kas on müüt või mitte...ka ei saa ma tõestada, et hoidsin oma looma kõigest hoolimata ja et kiisu elas oma pika elu täisväärtuslikult ja heades tingimustes...
Ja kas ongi vaja tõestust smile...rääkisin lihtsalt oma loo...

Minu Ott poiss oli pärit väga heast perest, kus olid nii kiisu isa ja ema...Mingit toorutsemist kassilaps sellest perest kaasa kohe kindlasti ei saanud. Ja tähelepanu minult sai kiisu ka vägagi palju....ta oli vähe üksinda...
Kuna ma reisin palju, siis võtsin ikka tema ka kaasa, kui see vähegi võimalik...ka väljamaa tohtred soovitasid samuti ta magama panna...Sealsete tuttavate jutu järgi, sellise loomaga seda enamasti tehtigi....

Kuna usun ise ka, et looma kuuldes ei räägita ebameeldivaid ja/või neid ohustavaid asju , siis seda olen vältinud.

Usun täiesti, et Kasside Turvakodus on palju kasse kes alguses hammustavad ja ründavad ning kellest saavad vahvad kiisud, kui neile aega ja hoolitsust pühendada (neil alguses puudub usaldus inimese vastu)....aga seda tegin ma oma kassipoisiga kõik need 14 aastat.
Kuna kogemused temaga on pikad...ja ka teiste kiisudega, sest mul on kasse oma elus palju olnud, siis teen järelduse, et igal kassil on oma iseloom...mida mõnikord suudab inimene taltsutada ja mõnikord kahjuks mitte. Olenevalt kassi hingetraumadest (kui neid on), ta kas hakkab inimest usaldama või mitte...

Aga Oti puhul ei oska mina siiani vastust leida....
...ahjaa...vbl, nagu mulle öeldi, oli ta oma emasse, kes samuti oli kuri (mitte metsik) loom, kuigi teda samuti hoiti ja oli heast perekonnast.
Aga kui geenid pole põhjuseks, siis ma ei tea...
Noh, vahet pole smile
Resümeeks...oli mis oli....oma südames ma tean, kuidas ma oma kiisut hoidsin ja armastasin...ja mul on hea meel, et ma soovitustest hoolimata talle elu andsin wink

cat

Thumbs up Thumbs down

<olen kuulnud, siiamid ongi sellised peremehetsevad ning muutuvad kiiremini rahulolematuks, kui neile nii palju tähelepanu ei pööra, kui nad tahavad>

Jah, siiamite ühiseks jooneks võib pidada küll suuremat isepäisust ja peremehelikkust ja seda ka, et nad ei taha olla palju üksinda...ka vbl pole nad mitte nii pai altid ja on natuke tigedamad, kui meile meeldiks...

Aga seegi pole reegel e teisiõnu seegi võib müüt olla. Mul oli kunagi kiisupreili, kes oli õudsalt armas ja pai...hästi leebe ja hoidis inimest väga smile
Ainult koeri ei sallinud...neid üritas rünnata...aga ainult siis, kui nad tema territooriumile sattusid.
Aga muidu kiisu iseloom oli super!

Kena päikeselist suve kõigile kiisulistele smile

cat

Thumbs up Thumbs down

CatLyn, palun ära võta isiklikult, ma ei tahtnud öelda, et ma ei usu Sind. Usun küll ja see, mis Sa oma kassi heaks tegid, on täiesti fantastiline, ja jääb ainult õhata, et oleks vaid rohkem selliseid loomaomanikke smile
Ja ma ka ei taha vaielda. Tahan lihtsalt inimesi julgustada mitte kohe alla andma, kui tekib mingeid probleeme kassiga. Et võtta see aeg ja leida üles see põhjus, miks loom muutub (rõhk sõnal muutub). Ja mitte uskuda esimest arsti, kes kohe soovitab magama panna, vaid käia mitme arsti juures.
Lihtsalt Eestis tihtipeale on nii, et kui loom mingil põhjusel muutub .... hmm, ütleme "tülikaks", siis isegi ei vaevuta süüvima, miks see on nii, vaid mõeldaksegi, et juu ta siis on selline sad Ja lastakse kiisu magama panna. Või visatakse tänavale. Paljud vist mõtlevad, et ah mis ainult loom ju.
Minu jaoks on loom pereliige ja kohtlen teda nagu iga teist pereliiget. St kui kellelgi on mure, jääb haigeks, muutub psüühiliselt, siis ju ei taha kohe tema surma. :roll: Ja Sina, CatLyn, just niimoodi käitusidki oma kassiga - nagu pereliikmega. Aktsepteerisid teda sellisena, nagu ta on. :py:

Oi...Catlyn ei võtnud isiklikult, ausõna...Catlyn lihtsalt arutles ajendatuna 9.6.2007 12:16 kommentaarist, mis tundus suht konkreetne vastuväide. Sry, vbl eksin smile
Ma lihtsalt mõtisklesin, tuues välja ka vastupidiseid näiteid, teemal a la geenid, kas kassilaps võib olla juba sündides kaasa saanud oma inimese jaoks ebameeldiva iseloomu elik kas kassid, kes on metsikumad on seda reeglina mingi põhjuse tagajärjel.... Ise arvan nii ja naa...Kindlat reeglit pole. Kassid on niivõrd ettearvamatud ja salapärased, et vaevalt inimene teda päris-päris lõpuni mõistab...
Täpselt nii nagu pole ühest seletust inimeste käitumise kohta, pole seda ka kiisuliste jaoks...Selline minu arvamus smile

Loomulikult on igaühel oma arvamus ja nii peabki olema...Ka inimloomad erinevad... smile

Me peaksimegi võtma kõike elavat sellisena nagu see on...aktsepteerima enim. Mis ei tähenda, et kõigega 100% peaksime leppima.
Ja loom, kui see on perre võetud on ilma igasuguse kahtluseta täieõiguseline pereliige... smile

cat

Thumbs up Thumbs down