1

Teema: Kiisu üksi kodus

Kui kauaks olete kiisu üksi koju jätnud ja mis abinõud siis tarvitusele võtsite? Kuivi krõbinaid võib hulgim välja panna aga kuidas joogiprobleem lahendada? Ja WC?
Teine asi on muidugi psühholoogiline stress.
Ma mõtlen, et kas 2-3 päeva kannatab välja? Tahaks vahel pikaks nädalalõpuks ära sõita. Kiisu hetkel 4-kuune ja pole ühtegi ööd veel üksi pidanud olema.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kiisu üksi kodus

Ma nii kauaks väikest küll üksi ei julgeks jätta. Kui me oleme ise ära olnud, siis viime mehe venna juurde. Seal ta on ka väga rahul.

Aga kas sul sellist võimalust ei ole, et keegi käiks vähemalt kord päevas läbi (puhastaks vetsu, annaks süüa ja oleks natuke seltsiks)? Või siis kellegi juurde hoiule anda?

Thumbs up Thumbs down

Meie Ginger oli 4-kuune, kui me jätsime ta pikaks nädalavahetuseks koju. Oli samuti esimest korda üksi kodus öösel. Reede hommikupoole läksime ja pühapäeva pealelõunat jõudisme koju tagasi. Panime talle 2 kaussi krõbidega ja 2 kaussi vett. Tegime enne ka liivakasti puhtaks. Laupäeva päeval käis minu ema meil, puhastas liivakasti, pani värse vee ja tegeles kiisuga. Umbes paar, kolm tundi oli meil kiisul seltsis:) Kui meie koju tagasi jõudisme, tuli meile uksele vastu  üks väga unine kiisu. Nad magavad enamuse ajast kui üksi on smile Ja siis läks muidugi üks trall ja mänguhoog lahti big_smile

Gingeri ja Pacino pildid: http://pilt.delfi.ee/album/16365/

Thumbs up Thumbs down

Mina olen kõige rohkem julgenud nii jätta kassi, et on üksi päev, öö ja päev, ehk siis 36 tundi. Kui oleme kauem ära, siis viin kassi emale. Tegelikult on minu ja minu elukaaslase vanemate vahel laua konkurents, kumb kassi hoida saab, sest Chassius meeldib kõigile. Aga neli päeva on liiga pikk vist küll. Äkki mõni hea naaber või tuttav saaks korra päevas läbi astuda ja veenduda, et kiisukesega kõik ok?

Thumbs up Thumbs down

Marius on mul umbes 24 tundi üksi olnud, rohkem mitte.
Kui pikemaks ajaks minek, siis alati elab mul ema või sõbranna minu juures.
Hea ja mugav kui on keegi, keda alati paluda saab, kui ei, siis natuke keerulisem jah.
Mul vist jääksid vastasel korral kõik pikemad sõidud ära, sest süda ei luba kassi nii kauaks lihtsalt üksi jätta.
Ma usun, et ta saaks hakkama küll, kui varianti poleks, aga alati püüan talle hoidjat leida:).
Magavad nad tõesti palju, kui üksi on.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Ma arvan ka, et kõige parem, kui leiad hoidja, kes elab teil selle aja v käib kiisut vaatamas, kord-kaks päevas. Meilgi oli kiisu kokkuvõttes 24 tundi järjest üksi, kui olime 3 päeva ära.
Ka sel nädalavahetusel oli kiisu meil 24 tundi üksi. Sõitisme Pärnusse puhkama laupäeval ja pühapäeval jõudsime tagasi. Meie kass selline arake, et tema on igaljuhul kõige parem oma kodus olla, kui ta kaasa võta, on tal stress ja karvad lahti.

Gingeri ja Pacino pildid: http://pilt.delfi.ee/album/16365/

Thumbs up Thumbs down

Kissa on meil kõige kauem üksi kodus olnud laupäeva hommikust kuni pühapäeva pärastlõunani. Sai ilusti hakkama, krõbinaid jäi veel järgigi.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Minu meelest on hoidja parim variant - kass on kindlas koduses keskkonnas, pole ta vedamist ja stressi. NMinu kullakesed kardavad juba seda transportpuurigi - millega nad paraku on eranditult arsti juurde viidud. Aga jah, kui kass on tuttavas ümbruses ja kui nad on veel kahekesi, siis on minu meelest piisab, kui kord päevas käiakse liivakaste puhastamas, toitu andmas ja vett vahetamas. Kuna meil on siiski loomaarmastajast naabrinaine, siis käib ta kaks korda päevas. Õieti võiks öelda, et astub sisse kõrvaluksest. Aga üheks ööka, nii umbes 36 tunniks, olen jätnud küll kedagi tulitamata nad omapead.

Thumbs up Thumbs down

meie pärdikud on nädalavahetustel üksi olnud päris palju ja pole hullu midagi. Kuna meil on 2 kassi, siis panen selleks ajaks ainult 2 liivakasti kasutusse, muidu on üks. Siis enne kodust ära tulekut söödan kõhud täis, vesi ja krõbinad ette. Tegelikult peavad nad ju krõbinaid sööma ainult 1 päeva- laupäeval. Pole probleemi.

meie kiisul kriimud silmad...

Aitäh asjalike vastuste eest.
Ega mul mingit konkreetset reisiplaani veel polegi, lihtsalt tasapisi siin mõlgutan mõtteid.

Kas need kassid, kes paar päeva üksi kodus on olnud, mingit pättust pole teinud? Valesse kohta pissinud vmt?

Thumbs up Thumbs down

minu kiisu on olnud üksi kõige pikemalt reede keskpäevast pühapäeva õhtuni. siis enne paneme puhta liiva kasti, suure topsiga vett ja hunniku krõbinaid. pahandustest nii palju, et on veetopsi ümber ajanud vahel, vaeseke ei saa siis ju juua :S kui juba neljaks või rohkemaks päevaks äraminek, tuleb kiisu kaasa või saab tellitud keegi liiva puhastama, vett vahetama ja pai tegema smile

Thumbs up Thumbs down