Teema: Viljandisse uus varjupaik

9.aprillil otsustas Viljandi Linnavalitsus anda kümneks aastaks Varjupaikade MTÜ-le rendile hoone ja maalapi Viljandi linna piiril, kuhu on plaanis teha uus loomade varjupaik.
Viljandisse uue loomade varjupaiga ehitamise vajadus tekkis sellest, et nii Viljandi linn kui ümbritsevad vallad vajavad otseselt hulkuvate loomade pidamiseks loodud varjupaika, kus on võimalik hoida ja pidada loomi nende liigi ja pidamise nõuete kohaselt ning luua samaaegselt koht, kust inimesed saavad leida endale uue lemmiku ja temaga eelnevalt tutvuda. Selleks loodi Varjupaikade MTÜ, mis haldab käesoleva aasta aprillikuust alates ka Pärnu kodutute loomade varjupaika. Uue varjupaiga eesmärk on vähendada sunnitud hukkamist. Põhirõhk pannakse loomadele kodu leidmisele, hukatakse vaid lootusetult haigeid või agressiivseid loomi. Varjupaiga missiooniks on praeguste ja tulevaste loomaomanike koolitamine. Varjupaigast looma võtnud inimesed peaksid tulevikus olema teadlikumad kui need, kelle hoolimatuse tõttu loomad on varjupaika sattunud. Uus varjupaik peab saama kohaks, kuhu võib julgelt tulla terve perega omale uut lemmiklooma valima mitte olema lemmikloomade vangilaager.
Varjupaikade MTÜ teeb tihedat kostööd Eesti Loomakaitse Seltsiga ja loomakaitseorganisatsioonidega Soomes.
Viljandisse uue loomade varjupaiga ehitamist saab rahaliselt toetada, annetades sobiva summa Eesti Loomakaitse Seltsi loomade abistamiseks loodud eriarvele 10220023863010, lisades annetusele märksõna "Viljandi".

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Viljandisse uus varjupaik

www.zone.ee/viljandiloomad

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Viljandisse uus varjupaik

http://www.zone.ee/viljandiloomad