Vasta: puidugraanulid

Mulle müüja täna poes ütles, et puidugraanuleid peab vahetama 2-3 päeva tagant, et ei hoia eriti hästi lõhna ära????

Thumbs up Thumbs down

No minu arvates just hoiavad igatahes paremini, kui paakuv liiv näiteks. Aga eks sa pead ikka siis ise proovima ja selgusele jõudma, mis sulle ja sinu kassile paremini sobib.

Dogs have owners, cats have staff.

Nõnna - meil siis nüüd kasutuses see Öco Plus kassiliiv, mis tegelikult kujutab endast hoopsiki paakuvat puidugraanulit (okaspuu).
Täpsem info siis järgmine :

suure imavusega ning ökonoomne naturaalsest okaspuust kassiliiv. Rohkem kui kolme kordne  tootlikkus. Neutraliseerib ebameeldiva lõhna, komposteerub ning lagundub 100% bioloogiliselt.

Kerge ja mugav, kuna tänu suurele imamisvõimele võrdub 4kg Öco Plus kassiliiva ca 12 kg tavalise kassiliivaga !

4,5 kg pakk maksis 129 EEK.

Minupoolne kommentaar - kassid võtsid selle liiva kohe omasks, mingit probleemi ei olnud. Graanulitel on mõnus värske saepuru lõhn. Klombistub väga hasti ning klombid on tugevad ja neid on kerge koristada. Mingit ebameeldivat lõhna ei ole tunda olnud. Kui kaua see 4,5 kilone pakk vastu peab, eks aeg näitab. Alles eile hakkasin kasutama ja kui läbi saab, siis anann teada.

Nii - kaheksa päeva on selle Öco plus alustamisest möödas. Korraga sai kasti valatud umbes pool pakki ja täna valasime teise pool juurde. Selle nädala peab veel kohe kindlasti vastu ja ilmselt ka järgmise. Seega umbes kolm nädalat.
Aga rahul ei ole selle asjandusega kohe üldse. Järgnevalt põhjused miks :

1) graanulid mitte ei klombistu, vaid moodustavad mingi imeliku "tarretise" moodi löga, mis eritavad suhteliselt ebameeldivat lõhna (mitte seda "kassilõhna" vaid mingi imelik käärimise lõhn). See "tarretis" laguneb aga puhastamisel laiali ning lisaks kleepub ka kasside käppade külge ja seetõttu satub seda ka kastist väljapoole.

2) Kuna see puidust "liiv" on ülimalt kerge, kuid samas kare, takerdub see keskmise ning pikema karvaga kassi puhul karvadesse (eriti saba) ning seetõttu on seda puidujura täis nii kastiesine kui ka kohati tuba.

3) Lõhnalukustavus on väga nigel. Kui kass on käinud seda paksemat asja tegemas, on kohe lõhnast tunda. Sellele lisandub veel see kummaline "käärinud lõhn" mida enne mainisin.

Seega olles katsetanud erinevaid kassiliivasid ja pärleid, oleme jääelgi (komas kord juba) tagasi Lindo Cat´i juures. 10 KG pakk maksab 99 EEK, paakub korralikult, lõhna lukustab ni, et midagi ei ole tunda, kuna graanul on raske, ei jää ka karvadesse kinni.
Ainus, mis veel proovimata, on need lapikud või ebakorrapärased pärlid ja siis mingi "deluxe" kassliliiv, aga selle hind oli kah "deluxe".
Ühesõnaga - minu soovitus on Lindo Cat

Kassiabis kasutatakse tavalisi ehituspoe puidugraanuleid. Seda lögavärki seal igatahes ei ole, mida  Manchoa kirjeldab. Lõhna hoiavad suht hästi minu meelest. Junnid lähevad seal lihtsalt saepuruseks ja saab kühvliga välja korjata, pissised kohad muutuvad saepuruks ja need saab ka kühvliga eemaldada. Kuna meile tuleb üks kiisu enne uude päriskoju minekut hoiule, siis käisime täna neid puidugraanuleid otsimas, maksimarketis ja ehitusmarketis, aga seal polnud. (Oli hoopis küttebrikette saepurust, aga kahtlustan, et kass poleks kontseptsioonile pihta saanud tongue) Siis andsime alla ostsime mingit tavalist odavamat sorti paakuvat liiva vms. Eks näis siis homme, kuidas kiisu asjasse suhtub smile

Thumbs up Thumbs down

Hmm, huvitav ma küll ei ole Öko Plusi puhul mingit löga täheldanud:roll: No kui kohe vahetult peale kiisu hädal käimist, kasti puhastama hakata, siis vist jah on pehme. Mõne aja pärast on aga juba kõva hunnik. Seda küll, et kasti põhja jääb see klombistunud tükk kinni, kuid mulle see täitsa meeldib - siis saan lahtised graanulid lihtsalt kasti teise serva raputada ning välja võtan ainult musta osa. Nii jätkub kauemaks ka.

Mina puhastan kord päevas ja siis küll mingi erilist lõhna ei teki. Ning selliselt jagub mul ühest  suurest (10 l vist) pakist ca 1,5-2 kuuks. Aga mul ka üks kass.

See välja kandumise probleem on kahjuks küll. Aga samas ma pole leidnud veel ühtegi sellist kasti sisu, mis hästi toimiks ja välja ei kanduks.

Mis mulle veel Öko Plusi puhul meeldib, on see, et seda saab WC-potist alla lasta. Kuskil otseselt kirjas pole, et võib, aga see on orgaaniline ja ummistusi pole ka siiani tekitanud, seega järelikult siis võib big_smile

to Krissu :
Minagi puhastan kord päevas (kinnine filtriga kast): Sõeludes aga lagunevad need Öco Plusi graanulid laiali ja nad on seest sellised tarretise moodi lögad, millel on väga spetsiifiline lõhn. Pissilõhna võtab see Öco Plus küll hästi, aga kui kass on kakakl käinud, on siiski lõhnast tunda.
Lindo Cat puhul ei ole aga mingit lõhna. Asi ongi selles, et kkuna olen Lindoga väga rahul ja teisi kasutanud katsetamiseks, võrdlen teisi liivasid kohe Lindoga. Igatahes ostsime jälle uue suure paki Lindo Cat liiva ning järgmisena läheb uueti see kasutusse.

to krissu veel :

näe - üks asi läks meelest. Lindo Cat ei kandu eriti välja, kuna on suhteliselt raske graanuliga.
Aga selle WC-st alla laskmisega on selline asi, et olen Eestis näinud vaid ühte kassiliiva, mida võib WC-st alla lasta. Seal peal eraldi märge Flushable.
Öca Plusi ei soovita ma küll potist alla lasta (ja ka teisi paakuvaid liivasid - graanuleid). Paakuv tähendab seda, et see graanul seob vedelikku, tekitades klompe.
Selline graanul ladestub Sinu kanalisatsiooni sõlme ja ühenduskohtadesse ninmg iga korraga kihistub seda järjest juurde. Eriti hullud on just sellised Öca Plus moodi kleepjaid tompe moodustavad graanulid. Kohe ei ole midagi aru saada, aga paari aasta pärast oled fakti ees, et vesi ei lähe enam korralikult alla...

Kas see Lindo Cat on ka klombistuvad puidugraanulid? Ma ühes loomapoes märkasin sellenimelist, aga jäi mulje, et pole klombistuv, aga ega ma eriti põhjalikult ei uurinud. Või on neid mitut sorti?
Kasutan praegu ka seda Öko Plusi ja olen suhteliselt rahul. Ei tea, minu nina küll mingit erilist lõhna ei tunne. Ainult siis on vahel tunda kui on värskelt kakal käinud, aga hiljem pole nagu mingit lõhna. Ta matab nii hoolikalt kõik ära ka, et kasti piiludes pole aru saadagi, kas on junne või mitte smile
No see klombistumine on jah selline, et tekivad poolpehmed pallid, aga kühvliga saab need päris hästi kätte. Kui on see kahekordse põhjaga kast mida sõeluma peab, siis võib vist jah ära laguneda.
Hortese poes oli näidis väljas ja seal olid ikka täitsa kõvad tükid, meil selliseid küll ei teki.

Thumbs up Thumbs down

To Manchoa:
Muideks, see "Deluxe" liiv on päris vinge kraam ikka!
Olen proovinud.
Teine hästi hea paakuv liiv (nime ei tea peast praegu), mida mu isa väga kiidab oma kassile ostes, on müügil nt. Felixi klubis, pakend on selline lillakas, suured kotid.
Peaks ka kunagi proovima, on just hea pikakarvalistele, sest terad on väga peenikesed ja ei jää karvadesse kinni.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Lindo Cat on paakuv liiv. Näeb välja nagu Natusan näiteks.
Ise pooldan ainult ja ainult Lindo Cat´i. Katsetada pole puidu, öco plusi ja muude värkidega viitsinud. Kass selle liivaga ei pirtsuta ja haisu tõepoolest pole.
Olin just laupäevast esmaspäeva õhtuni ära. Kui liivakasti koristama hakkasin oli kõik ok. (kast on meil kaane ja filtriga).

Natusani ja Happy Cat´iga olen korra siiski proovinud. Kui liiva juurde kallasin olid silmad, suu ja tund aega tuba kaa seda liivatolmu täis. Täiesti õudne. Lindo Cat´ga seda probleemi jällegi pole.

Nii et ma samamoodi nagu Manchoa, soovitan Lindo Cat´i. (ma ostsin viljandist ja 10kg paki hind oli 105.-)

Thumbs up Thumbs down

Pärnus on ühes poes isegi 99 EEK 10 kilone :-)

Manchoa: Lugesin selle välja jah su postitustest, sellepärast võrdluse paningi. Ise muidu pärnusse peaaegu üldse ei satugi, seega maksan jätkuvalt 6.- rohkem tongue ...

Thumbs up Thumbs down

Missuguses Pärnu poes seda Lindo Cat\'i siis müüakse?

Dogs have owners, cats have staff.

Kas see Lindo Cat ei tolma siis üldse? Mul on tolmuallergia ja peale Natusani pole julenudki ühtegi liiva proovida, sest minu allergiale ei mõjunud see hästi. Kasti pidin respiraatoriga puhastama ja seda tolmu oli terves korteris tunda (:

Thumbs up Thumbs down

No maitea, kui sul just allergia on, siis sa vb isegi tunned mingit tolmu. Mina isiklikult küll aru ei saa.
Natusaniga viskab jah ikka jõhkra tolmupilve üles.

Sa võid ju prooviks 5 kg paki osta. see oli viljandis mingi 50.- krooni kanti. 
Lindo Cat´i pidi lõhnastatud varianti ka olema, aga ma pole ostnud seda. (männilõhnaline, kui ma ei eksi)

Thumbs up Thumbs down

See on jah väga häiriv, et kasti sisu mööda elamist laiali kandub. Te siin tekitasite minus täitsa huvi selle Lindo Cat\'i vastu big_smile
Ei tea, kas Tallinnas ka seda kuskilt saab. Brahami poodides on valik küll väike sad

Manchoa või Sinch, äkki viitsite Lindo Cat\'i pakendist pildi teha ja siia üles riutada või mulle meilile saata? Kui teaks, milline see välja näeb, oleks lihtsam otsida smile

mul digit pole... kohe ei saa pilti panna, aga pakend on punast värvi ja tekst "Lindo Cat" on valge.
Laagri maksimarketis peaks olema seda (igaks juhuks mainin, et ma pole ise seda otsimas käinud seal, niiet 100%kindel pole)

Mul lihtsalt tuttaval viljandisse niipalju asja, et sealt saab möödaminnes liiva ära tuua. Siin peaks spets laagrisse sõitma. Ju ma olen liiga laisk tongue

Thumbs up Thumbs down

Cat\'s Best oli väga hea kassipoegadele, kui nad käisid viieskesi ühes kastis ja siis küll ka nende pissikogused olid väikesed, moodustasid pingpongipalli suuruse klombi ja hea oli võtta välja. Käppade külge jäi küll ka hästi. Meil on nüüd olnud kvartspärlid mitu kuud, üks puudus on muidugi see, et neid pärleid levib kogu korterisse (mu on lahtised kasitid ja kui on kastist välja kraabitud, siis nad sageli võtavad seda mänguasjana ja ajavad taga), aga muidu on nad head. Aga siiski pole ma junne julgenud WC-potti visata, sest seal on ikka kleepunud pärleid üsna palju ja ma kardan ummistust. Oleks endal aed! (On tegelikult, aga 60-km kaugusel ja kes siis kuude kaupa neid koguks talvel - või suvel nädalatki!) Aga prügikasti pärast tunnen tõesti süümekaid, sest jah, seda ju sorteeritakse ja seda teevad inimesed. Meie maja territooriumi piirab hekk, olen lausa mõtelnud, et mataks sinna heki alla, aga ega seegi hea mõte pole.  Kuid  olgu need probleemid, kui aga kassid terved ja rõõmsad on! Täna jäid nad pärast hommikust ülevalolemist ja einet ühe diivani peale magama, mis on nende omajagu keerukate suhete juures hea saavutus. Aga see diivan oli sobivalt päikese käes ja nad ju naudivad seda!:clap:

Thumbs up Thumbs down

leidsin lingi

http://www.nutro.fi/lindo/lindocat.html

Thumbs up Thumbs down

to sinch: tänud! Lähen sel nädalavahetusel seda uut loomapoodi vaatama. Seal vast on laias valikus erinevaid liivasid jms.

Krissu, kas sa mõtled seda Hortese loomapoodi?

(minu isiklik arvamus, aga suht mõttetu tundus... ja kui ma millegi otsimisel abi julgesin paluda, jäin ma pigem ette neile...)

Aga ehk saad sina parema vastuvõtu...
LindoCati ei mäleta, et oleks seal näinud.
Aga maksimarket seal samas smile

sry, mu tekst on väga offtopic...

Thumbs up Thumbs down

Pärnus ostame meie Tervexi poodidest ja Ossus on kah olnud

Käisin Horteses ära ja liivade mõttes seal tõesti eriti mingit valikut ei olnud sad
Müüjaid ma küll ei otsinud, aga ega silma ka eriti neid ei jänud.

Meite kiskad siis nüüd nädalavahetusest alates jälle Lindo Cat peal ja tee mis sa teed, aga on ikka oluliselt parem küll :-):s6ps: