1

Teema: Kassi karistamine

Meil kodus on kolm inimest ja kaks kassi. Üks kass on siis nö minu ja teine kass on mu toanaabri. Aga kasside kasvatamises osaleme ikkagi kõik. Aga meil on lahkarvamuisi kasside karistamise poolelt. Nad on noored ja teevad pahandust. Loomulikult ma saan aru, et neid tuleb karistada, kui nad teevad lollusi, näiteks pissib tuppa. AGA mulle ei meeldi viis, kuidas seda tehakse. Ma toon ühe näite. Kass läheb laua peale. See inimene, kes ón siis tegelikult kassitu, näeb seda, kõugepealt karjub täiest kõrist kassile kõrva, kui siis ka kass ei kuula, võtab kuklast kinni ja koiab teda nii kaua, kuni tuleb sealt üks hale kräu. Ja siis visatakse kass maha. Minu arust on see alandav ja mitte eriti nö pedagoogiline. Kas ei piisa, kui tõstad kassi maha, pritsid veega või annad ÕRNALT laksu tagumikku, et tulgu maha? Olen ma tõesti liiga pehme? Õnneks olen ma nii palju saavutanud, et minu kassiga nii ei tehta. Vähemalt mitte minu silme all. Aga ma ei suuda seda eriti vaadata. Minu arvates on see julm ja alandav. Kui kassid mängivad või on lihtsalt kassid, siis ka karjutakse nende peale. Ausalt öeldes, mul on siis tunne, et ma võitlen tuuleveskitega. Kogu aeg pean rääkina, et nad on noored, tahavad mängida, vaiba alla ronida, vaipu kortsu joosta, palli taga ajada.
Mismoodi siis peaks kassi karistama? Peale veepüssi? Mul hakkab juba tõsine mure tekkima, sest kassid on viie kuused,nad on noored ja õpivad. Aga mitte nii.  Ja kui aus olla, Nöps pissib juba selle tüdruku tuppa, kes ón meil nö kassitu....
Aga äkki ma olen ikka liiga hea? Ma tõsiselt ei tea enam, kumbat pidi on õige... vahel ajab hulluks lihtsalt..

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassi karistamine

Tundub, et oled tõesti keerulisse situatsiooni sattunud. Mina arvan, et kassi karistamisel ei tohiks kindlasti kasutada tema peale karjumist, raputamist, löömist vms. Pigem peaks ikka kasutama veidi leebemaid meetodeid nagu isegi mainisid: veeprits, näkku puhumine, kerge toks vastu nina jne. Seega ei ole sa kindlasti liiga pehme, vaid kasutad minu arvates just õigeid meetodeid. Peamine kassi kasvatamisel on ikka järjekindlus ja reeglitele kindlaks jäämine. Minu kassi puhul mõjus väga hästi ka nn kassipeletaja - pihustatav tugevalõhnaline vedelik. Sellega tegime näiteks kassile selgeks, et kardinaid ei tohi puutuda.

peaksid üritama oma korterikaaslasele selgitada, kuidas on õigem viis kassiga ümber käimiseks ning paluma ka kannatlikkust, sest noored kassid tõepoolest tahavad mängida ja teevad seetõttu veidi ulakusi - nagu iga teinegi laps.

mis puudutab aga tuppa pissimist, siis sel puhul pole enamasti tegu ulakusega. selle kohta on päris palju kirjutatud juba selle sama teema all

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Mis puutub kassi kasvatamisse ja treenimisse, siis olen eelkõnelenuga 100% ühel meelel.

Lisaksin niipalju, et kui tegemist on juba looma puhul füüsilise jõu kasutamine, siis on siin mängus ka juriidiline keiss. Nimelt meenutuseks, et Eestis on koduloomade väärkohtlemise vastu võitlemiseks vastu võetud seadus. Peaksid oma korterinaabrile selle üles otsima.

Teisest küljest on tegemist ka selle inimese suhtes kitsendava oluga. Kas ta oli teadlik ja kas ta sai valida teise elukoha kui te otsustasite oma elamisse kassid võtta?

Selliseid aspekte peab kahepoolselt mõistma ja arutama. Aga kindel on, et looma ahistada ei tohi.

Lühikarvaliste Orientaalide kassikasvandus \"Keisei Neko\"

\"Vesta\", \"Felix\" ja FIFE liige

Thumbs up Thumbs down

Mina arvan, et karjumine ja kratist tõstmine ning seejärel maha viskamine pole kõige õigem!
Ka karistama peab armastuses, nagu öeldakse, et see ei tekitaks loomale psühholoogilist traumat.

Minul on ka mõnda aega tagasi selline natuke ebameeldiv kogemus, kui mu omas kodus, üks mu sõbranna hakkas mu kassist halvustavalt rääkima (ta pole seda kunagi varem teinud ja seekord oli selline jutt tingitud vindisest peast- aga ikka pahandas mind).
See ärritas tõsiselt ikka.
Tegin talle kohe selgeks, et vähemalt minu juuresolekul nii ei räägita!
Mõned inimesed lihtsalt ei suhtu loomadesse väga suure armastusega.
Ma ei hakka sellele mõtlemagi, kui keegi mu kassi peaks omaalgatuslikult füüsiliselt karistama!

Võib-olla aitaks, kui Sa oma korterikaaslastega räägid, vähemalt teed selle selgeks, et Sina karistad ja kasvatad oma kassi ise ning see kolmas, kellel kassi ei ole, võiks ju üldse natuke tagasi hoida ennast.
Ime ei ole, et Nöps pissib siis selle tüdruku tuppa, kui ta talle haiget teeb.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Suur aitäh, nüüd ma tean vähemalt, et ma olen õigel teel. Ja karistamise asja panen ma nüüd suure kella külge. Enne ma ei tahtnud suurt miskit öelda, kuna ma oma Tupsuga saan hakkama aga Nöps on meil natuke ulakam, kuid pole ju minu kass.. Kohe alguses ostsime endale kassiomaniku ABC ja sealt ma hakkasin seda veepüssi juttu ajama. Aga ei usuta selle tõhususse. Või näkku puhumine. Kah ei tundunud et mõjuks. Aga ma kindlasti räägin sellest veel kodus..

Ja Janpule. Enne kasside võtmist arutasime seda pikalt ja laialt, tingimus oli, et kõik peavad nõus olema. Kõik olid kohe nõus. Kassita tüdruk loomulikult armastab kasse, ega ta vihka neid.. Aga ta lihtsalt on vahel liiga julm, aga talle endale ei tundu see nii. Ma ei teagi miks. Arvab et teab head vist.. :murelik:

Thumbs up Thumbs down

Jah, inimestel, kellel ei ole kassi, võib-olla ei ole ka kunagi olnud, on sageli hoopis teised arusaamad ja täiesti erinev arvamus kassidest, kui meil, kassiinimestel:).
Lihtsalt jah, tuleks püüda rahumeelselt asju selgitada ja omavahel rääkida.
Loodan, et kõik saab korda ja et kiisude peale ei karjuta enam!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Mõnele inimesele on jah raske selgeks teha, et kassi puhul ei ole tegemist inimesega, et nemad ei ole nii intelligentsed nagu inimesed (kuivõrd intelligentne saab muidugi kassidega nii käituva inimese kohta öelda). Mina oma mehele tegin tükk aega seda selgeks ja nüüd ta lihtsalt lepib sellega, kui kass vahest teda hammustab ilma põhjuseta või nagu tornaado mööda korterit ringi jookseb. Mina ei ole oma kassi peal kunagi mingeid karistamismeetodeid kasutanud, ütlen talle lihtsalt ei tohi ja vibutan sõrmega.

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

Ma arvan, et loomadega niiviisi käituvate inimestega voib edasi arvata ka millised vanemad neist tulevad... voi kuidas ise olid kasvatatud.
Kujutan ette, et need kasside probleemid on juba kiisudel ka stressist.
Parim opetaja on nii laste- kui ka loomadekasvatuses ikka Karlssoni pohitode: Rahu, ikka rahu!

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Alexa
Parim opetaja on nii laste- kui ka loomadekasvatuses ikka Karlssoni pohitode: Rahu, ikka rahu!

Väga hästi öeldud minu arust smile Olen 100% nõus :py:

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Igaljuhul nüüd on olukord paranenud.. kassi kräunutamist enam pole, panin meile käiku ühe sindrunivee pudeli. (veele veidi sidrunimahla juurde. Mu kass ju armastab vett, veega pritsimisest ei arva ta midagi.) Kui pahandust teeb, siis  natuke pritsida ja saavad aru küll. Laual ma vaatan et ei käi enam, lilled on peaaegu rahu saanud. Ja ma tegin juttu sellest kassi kräunutamisest, ja passin peale, kui aga keegi midagi sellist teeb, siis kohe vahele. Igaljuhul toimib :s6ps:
Aitäh teile abi eest. smile

Thumbs up Thumbs down

väga tore smile küll siis aja jooksul elu veel ladusamaks muutub ja sidruniga vesi on hea idee :s6ps:

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

ma arvan et kass pissis kassitu tüdruku tuppa meelega, et too liiga teeb kiisule:D kassid on ikka suht kavalad ja k2temaksuhimulised. n2iteks kui ma oma elukaaslasega tutvusin siis ta papud pissiti kohe t2is.. kass kartis et mind v6etakse talt 2ra vms. Isegi isikutt6endav dokument nimetusega Pass oli pissi t2is :S päris kohutav jah, aga ega midagi parata ei saa kui kassi välja vihastad siis ta ikka seisab ka enda eest.  Et pigem karistada ikka normaalselt ja normaalses koguses, mitte kassile traumat tekitada jah.. sest see muudab asja aint hullemaks.