1

Teema: Koera- ja kassitoit kõrvaldati müügilt

Neile, kes ei ole veel juhtunud mujalt lugema :

Põhja-Ameerikas võeti paljud koera- ja kassitoidud müügilettidelt ära.
Kanada firma Menu Foods eemaldas nädalavahetusel müügilt kõik oma n-ö märjad koera- ja kassitoidud, vahendavad eri uudistekanalid.
Sellise otsuse tingis asjaolu, et paljudel loomadel tekkisid toitu süües neerukahjustused. Täpset põhjust veel ei teata. Seni on kümme looma on surnud neerukahjustuse tagajärjel.

Vasta: Koera- ja kassitoit kõrvaldati müügilt

Einoh :murelik:
Meie poodides võiks ka sellist "suurpuhastust" teha.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Algselt postitas: näriline
Einoh :murelik:
Meie poodides võiks ka sellist "suurpuhastust" teha.

Väga nõus! Ma ei saa üldse aru, kuidas selliseid toite müügile lubatakse.

Thumbs up Thumbs down

Minus tekitab see ka suurt küsimust. Kui on teada, et müügil olevad toidud terviseprobleeme põhjustavad, siis peaks need müügilt eemaldama ja kehtestama mingid standardid. Kui tegemist oleks inimtoiduga, oleks tervisekaitse ja teised kohe tagajalgadel :?

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

nukker on asja juures see, et paljud lemmikloomapidajad ei teagi poetotiude kahjulikkusest.
Põhilised argumendid, miks näiteks kassile antakse neid Friskies ja muid poesööke on järgmised :

* hea mugav osta, ei ole vaja hakata eraldi loomapoodi minema

* tunduvalt odavam kui need kallid loomapoodides müüdavad toidud

* aga minu kassile küll meeldivad

Lükkaksin siinkohal ümber selle hinna teema - odavam ei tule see poesöök mingit moodi. Korralikku ja kvaliteetset toitu ostes (Royal Canin, Pro-Plan jne) pead küll korraga käima välja suurema summa, kuid samast kogusest söögist jätkub tunduvalt kauemaks ajaks. Seega nii ütelda "päevaraha" tuleb sama ja vaata et isegi odavam. Põhjus lihtne - need toidupoes müüdavad söögid sisaldavad väga palju "ballastainet" ning kass ei saa kätte tema organismile vajalikke toitaineid. Seetõttu peab ta seda sööki sööma palju sagemini kui korralikku kvaliteetttoitu.

Näiteks 2kg Royal maksab loomapoes umbes 200-240 EEK. Mina tulen oma kahe kassi puhul sellega välja umbes 5-6 nädalat.

Lisan veel selle, et ostes kvaliteetset toitu, ei saa kiisu ühtegi haigust (mis võib poekrõbinatega tekkida) endale. Poetoitu ostes läheb kiisu ravi pärast mitu korda rohkem maksma, kui kvaliteettoit kokku. Ja veelgi kurvem on siis, kui lemmiku kaotad just selle sama poetoidu pärast sad

Thumbs up Thumbs down

to hharak - tõsti ta on !
Usun et iga loomaarst võib sulle rääkida õuduslugusid lemmikutest, kelle tervis on tuksi keeratud odava poetoiduga.
Ega oma lapselegi ju mingit suvalist odavat poole-saasta ei annaks. Miks siis lemmikloomale ?

Mnjah. Aga siinkohal tekkis hoopiski üks huvitav 8ja crazy) mõte.
Ega maailmas ei muutu ju midagi, kui keegi midagi ette ei võta.
Äkki peaks kassiomanikud ning loomulikult ka loomaarstid ühiselt koopereeruma ning valmistama vastavasisulise avaliku pöördumise, kus konkreetseid numbreid ja fakte välja toodes hoiatataks kassiomanike antud toitude eest ning taodeldaks nende eemaldamist müügist !

selline asi eeldaks tõenäoliselt põhjaliku teadusliku uurimuse läbiviimist. peab olema võimalik näidata seost toidu ja selle ohtlikkuse vahel teaduslikult. või on selliseid uurimusi juba läbi viidud?

kui mitte, siis siit võiks tulla üleskutse veterinaaria üliõpilastele - viige lõputööna läbi uurimus poes müüdavate loomatoitude ja terviseprobleemide vahelistest seostest.

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Ega enne mõtlema ei hakata, kui oma loom konkreetselt sellest igapäevasest ja ainult "saasta" sissesöömisest, mida marketite lettidel leidub, väga haigeks jääb, veel hullem sureb.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Algselt postitas: Ruudike
selline asi eeldaks tõenäoliselt põhjaliku teadusliku uurimuse läbiviimist. peab olema võimalik näidata seost toidu ja selle ohtlikkuse vahel teaduslikult. või on selliseid uurimusi juba läbi viidud?

kui mitte, siis siit võiks tulla üleskutse veterinaaria üliõpilastele - viige lõputööna läbi uurimus poes müüdavate loomatoitude ja terviseprobleemide vahelistest seostest.

Manchoa mõte on väga hea. Ma ei usu, et avalik pöördumine, mis on mõeldud kassiomanike teadlikuse tõstmiseks eeldaks tugevat teaduslikku tõestust, ka saaks selle tõestuse sama "teaduslikult" kassitoidutootjate poolt ümber lükata. Pigem kasutada veterinaaride poolt tehtud statistikat, et aastas on haigestunud ja kiisudemaale läinud nii ja nii palju kasse nende ja nedne haigustega, mida seostatakse poetoiduga.

Kui selline algatus pöördumisele tuleks, oleksin mina käpp!

Thumbs up Thumbs down

Arvestades seda, mida olen ise loomaarstidelt kuulnud ning seda, mida loomaarstid on lehtedes kirjutanud, on vist tõestusmaterjale piisavalt.
Aga nagu BabyE kirjutas - asja mõte oleks teadlikkuse tõstmine ja piisaks veterinaaride statistikast ning kogemustest.

No pidasin selle all silmas seda, et kui oodatud tulemuseks oleks antud toitude keelustamine. Nii kaugele minnes lihtsalt teadlikkuse tõstmisest ei piisa. Ja statistika tegemine ongi üks osa teaduslikust tõestamisest wink

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Ruudike
No pidasin selle all silmas seda, et kui oodatud tulemuseks oleks antud toitude keelustamine. Nii kaugele minnes lihtsalt teadlikkuse tõstmisest ei piisa. Ja statistika tegemine ongi üks osa teaduslikust tõestamisest wink

Statistika tegemine ei ole kindlasti teaduslik tõestus ega ka mitte selle osa. Maailmavaadet, mis sellist seisukohta pooldab, nimetatakse induktivismiks ja selle rakendamine teaduses on ohtlik ja väär. See selleks.

Keelamine on küll tõhus, aga kulukas abinõu, kuna ta eeldab tõepoolest kulukaid uuringuid ja esialgu oleks ka sotsiaalne vastuseis sellele tugev. Kassitoidu tootjatest rääkimata. Pigem harida üldsust, et need tootjatelt ebakvaliteetseid tooteid ei ostaks ja seeläbi sunniks neid kvaliteetseid toite tegema, et konkurentsis püsida.

Thumbs up Thumbs down

sotsioloogias omistatakse statistikale üpris suurt tähtsust ja see on just see eriala mida õpin.

aga see selleks. pole mõtet vaidlema hakata. selles oleme ju kõik ühel nõul, et paljud müügil olevad lemmikloomatoidud on ohtlikud ja selle suhtes tuleks midagi ette võtta wink

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down